אחרי שסיימה את דרכה ביורופקאפ אילת תחזור להתמקד בליגה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 26/11/2021 12:23 ● ערב ערב 3044
תצוגת הדרדלה שהציגה הפועל יוסי אברהמי אילת במשחקה האחרון מול הפועל תל אביב, בבית, בו הפסידה 62:88 לאדומים, לא השאירה מקום לספק ● קבוצה עם תקציב נמוך יחסית כמו של אילת ועם ספסל קצר, לא יכולה להתמודד בליגה בארץ, ובליגה אירופאית, בו זמנית ● לאחר ההדחה המוקדמת מידי והמאכזבת, יוכלו עכשיו שחקני אילת להתאושש פיזית ונפשית ולהתמקד בשיפור מצבה של הקבוצה בתחתית טבלת הליגה בארץ
אחרי שסיימה את דרכה ביורופקאפ אילת תחזור להתמקד בליגה
פוסט ההפסד שפרסמה הקבוצה בעמוד הפייסבוק שלה

יותר מאשר ההפסד הצורם במוצאי שבת בבית להפועל תל אביב 62:88, מה שצרם בעיקר לאוהדי אילת הייתה הדרך בה הפסידה הקבוצה, שהציגה תצוגה חסרת אנרגיות ורצון. כבר מתחילת המשחק הובילו האורחים והפער רק הלך וגדל, כששחקני אילת לא עושים אפילו קולות של מנסים למנוע את הריצה התל אביבית. מאוחר יותר ימחו אוהדי אילת: "זה היה אחד המשחקים הכי מבישים בתולדות האגודה" ויטענו נגד הנהלת הקבוצה: "הם גמרו את השחקנים כשניסו לרקוד על שתי חתונות, הן בליגה הארצית והן בליגה האירופאית".

 

לחשוב מחדש לקראת העונה הבאה


אחד מאוהדי הקבוצה המושבעים אמר השבוע: "קבוצה כמו אילת עם תקציב יחסית נמוך ועם ספסל קצר, לא יכולה, עם כל הכבוד וכל הרצון, לעשות קופה על הגב של השחקנים ולקרוע אותם בשניים שלושה משחקים בכל שבוע. כשמדובר בקבוצה עשירה עם ספסל עמוק כמו של מכבי תל אביב, הכל אפשרי, שחקנים מקבלים זמן מנוחה ולא קורעים אותם. הפעם, שחקני הקבוצה נקרעו והתצוגה העייפה ונטולת האנרגיות שהם הציגו מול הפועל תל אביב הייתה כמעט מעוררת רחמים".
עוד טענו אוהדים לאחר המשחק מול הפועל תל אביב, כי בעצם העובדה שאילת שיחקה העונה גם בליגה האירופאית הכניסה לקופה יותר ספונסרים ויותר תקציבים, "אבל כסף שבא על חשבון היכולת של השחקנים הוא לא לגיטימי", מחו אוהדים שדורשים מהנהלת הקבוצה לבחון בעונה הבאה את הכדאיות להמשיך ולשחק בליגה אירופאית. "אם לא יהיה כאן ספסל עמוק יותר בעונה הבאה, יש לשקול אם ההשתתפות במפעל אירופאי כדאית או פוגעת בקבוצה", אמרו אוהדים.
והיה מי שתיאר את העומס על השחקנים וסיפר: "הם סיימו משחק ליגה קשה, ומיד עלו על אוטובוס בדרך לשדה התעופה לטיסה שיצאה לפנות בוקר למשחק בחו"ל. 
הם נחתו, בקושי הספיקו לנוח, וכבר עלו על המגרש כשהם ממהרים לסיים ולעלות על טיסה חזרה למרכז, ומשם לאילת, בדרך למשחק ליגה נוסף בארץ לאחר הפסקה של יום. אם מישהו חושב ששמונה שחקנים בכירים בלבד שיש באילת יכולים לעמוד בכאלו עומסים הוא טועה. זה לא ראוי ולא יאה".

 

ביי ביי יורופקאפ


קדם להפסד הבית מול הפועל תל אביב, הפסד בית מאכזב ביום רביעי מול טראפל סופוט הפולניה. אילת הייתה צריכה להשיג ניצחון בית אפילו של נקודה כדי לעלות שלב ביורופקאפ מהמקום הראשון בבית או להפסיד לכל היותר בסל אחד, כדי לעלות שלב מהמקום השני בבית. 
אילת גם הובילה לאורך רוב דקות המשחק, אלא שברבע האחרון העייפות של שחקני אילת שיחקה תפקיד. הפולנים רצו ל4:15 בדקות הסיום ואילת חתמה על הפסד מאכזב 89:83 שגרם לה להיפרד מהר מהמצופה מהיורופקאפ.
שלושה ימים לאחר מכן, הגיע הפסד הבית להפועל תל אביב, כאן כבר הופיעו שני שחקני הקבוצה החדשים אלכס המילטון וקריסטיאן דוליטל שעדיין לא התחברו למרקם הקבוצתי.
באילת שלאחר היורופקאפ מנצלים בימים אלו את פגרת משחקי הנבחרות עד ל3/12 אז תפגוש אילת בחוץ את הפועל ירושלים, לטובת חיזוק השחקנים פיזית ונפשית. עכשיו תתמקד אילת בליגה הישראלית ותנסה לשפר את מיקומה (כיום מדורגת עשירית בטבלה) עם הפנים קדימה.

עד לסגירת הגיליון לא קיבלנו את התייחסות הנהלת הקבוצה לעניין הליגה האירופאית.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש