בעל סירה שפונתה ממרינת הרודס: העירייה ביצעה אכיפה בררנית

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: חיים דוד ● 26/11/2021 10:03 ● ערב ערב 3044
זה קרה בשבוע שעבר כשפקחים של עיריית אילת הגיעו למרינה שמול מלון הרודס והודיעו כי הגיעו לבצע 'פינוי גורף' של הסירות שעוגנות ללא אישור במקום ● בפועל, רק סירה אחת הוצאה מהמים ● עכשיו עולות השאלות איך זה שרק סירה אחת שילמה את המחיר? ● ואיך קורה שבעיר ים כמו אילת, לא מצליחים הנהלת המרינה והחברה הכלכלית למצוא פתרון למחסור החמור במקומות עגינה? ● מדוע למרות המחסור יידרשו ממך במרינה קודם לרכוש סירה ורק אחר כך להיכנס לתור לקבלת מקום עגינה והאם באמת הוליד המחסור החמור ספספרות במקומות עגינה מסודרים במרינה
בעל סירה שפונתה ממרינת הרודס: העירייה ביצעה אכיפה בררנית
''איך זה שמכל הפינוי הגורף, רק אני שילמתי את המחיר

זה קרה קצת אחרי פרוץ הקורונה, כשחיים דוד, צלם מקצועי הבין כי פרנסתו בתחום נפגעה והוא חייב למצוא לעצמו מקור תעסוקה אחר. הוא שלף את רישיון הסקיפר שלו והחליט לרכוש סירת מנוע, אלא שאז הוא נזכר שבאילת, כמו באילת, יש רצוי ויש מצוי ועם כל הכבוד לעובדה שמדובר בעיר ים תיירותית, אחת הבעיות הגדולות והמוכרות בעיר היא העובדה שאין באילת מספיק מקומות עגינה במרינה. 
מיהר חיים לפנות למנהל המרינה וביקש להיכנס לתור הממתינים למקום עגינה עוד לפני שהוא רוכש את הסירה, אלא שלהפתעתו גילה, כי בדיוק כמו בסיפור המה קודם למה, הביצה או התרנגולת, ככה גם במרינה של אילת, מצד אחד אין מקומות עגינה, מצד שני, אתה לא יכול להיכנס לרשימת הממתינים אם אין לך סירה. נשמע הזוי? בהחלט. 
אץ לו רץ לו חיים דוד לרכוש סירת מנוע עד 7 מ', כשברור לו מראש כי אין מקומות עגינה במרינה אבל מצד שני הבין כי אם לא ירכוש סירה, לעולם לא יהיה מועמד למקום עגינה במרינה. בכל הפוגה כשהעיר התמלאה באורחים, חיים הפעיל את הסירה ופרנסת המשפחה לא נפגעה. ומה על עגינה? בזמן ההמתנה שלו לעגינה מסודרת גילה חיים שאחרים כמותו גילו עוד לפניו את המרינה של מלון הרודס. מרינה לכל דבר, אם כי אינה משמשת כמרינה חוקית ואגב כך גם אינה מאושרת. עשה חיים את מה שעשו אחרים כמותו, נקשר והתחיל להעלות ולהוריד את נוסעי הסירה שלו במרינה.

 

תצא בחוץ


גם כיום, ימים אחדים לאחר שהסירה שלו פונתה מהמרינה האסורה, חיים לא מנסה ליפות את פני הדברים ומודה כי ידע שהעגינה במקום אסורה, ועדיין באותה נשימה הוא מזכיר כי למרות שלכולם ברור שאין מקומות עגינה במרינה, לא הייתה לו כל ברירה להיכנס לתור רק לאחר הרכישה. ומאחר ובמקרה שלו לא מדובר בסירה לשימוש עצמי מדי פעם עם המשפחה, מה שהיה מאפשר לו להוציא אותה לעגינה מחוץ למים, הרי שבמקרה שלו, סירה הפועלת על בסיס יום יומי, חייבת לעגון בתוך המים. מאז החל לעגון במרינה של הרודס קיבל חיים אזהרות כי הדבר אסור. לדבריו, כשניסה שוב ושוב לפנות להנהלת המרינה ולברר מה מיקומו בתור, גילה כי התור ארוך ומקומות לא מתפנים. 

 

"כולם מכירים את המצב האמיתי"


לדבריו, מהר מאוד הוא גם התוודע לספספרות שמתקיימת במרינה. "כולם מכירים את המצב האמיתי. יש היום במרינה לא מעט אנשים שיש להם מקום עגינה אבל הסירה שלהם לא תקינה או לא פעילה. הם כמובן לא טורחים לעדכן את הנהלת המרינה ומספסרים במקום העגינה שלהם. באופן חד משמעי הובהר לי שאם אני מחפש פתרון לסירה, מומלץ ליל שלוח את היד לכיס, להוציא עוד 20 אלף ש"ח מעבר למחיר המקובל ולקבל מקום עגינה. אני באופן אישי לא הייתי מוכן לסחטנות הזו. לא מהמקום של הכסף כמו מהמקום של עקרון, הרי אין שום סיבה שמישהו יסחט אותי כשהוא בעצם עושה את מה שהוא לא אמור לעשות", אומר חיים וטוען כי כולם במרינה מכירים את התופעה הזו אבל אף אחד לא ממש פועל לשנות את הדברים.

 

"רק אני שילמתי את המחיר"


בלית ברירה, וכשהוא עדיין ממתין שאולי יתפנה לו מקום עגינה מסודר, גילה חיים להפתעתו שביום ראשון בבוקר הגיע הפיקוח העירוני למרינה של הרודס על מנת לפנות 'פינוי גורף' כהגדרתם את המרינה. אלא שמכל 'הפינוי הגורף' בפועל רק הסירה שלו נמשתה מהמים והועברה לאיחסון יבשתי באזור התעשייה. "אל תשאלי אותי איך זה שמכל הפינוי הגורף, בזמן שעגנו במרינה עוד חמש סירות חוץ מהסירה שלי, בפועל רק אני שילמתי את המחיר", אומר חיים. "אם משהו נעשה לא כשורה, זה או שכולם יוצאים או שכולם נשארים". עכשיו כשפרנסתו נפגעה, הוא מבקש תשובות: "איך זה שרק אני בחוץ וכל השאר במים כאילו כלום לא קרה? מדוע במרינה גורמים לך לקנות סירה כשלכולם ברור שאין מקומות עגינה, אבל בלי סירה אתה לא יכול להמתין בתור למקום עגינה והכי חשוב הוא מבקש להבין, איך זה שהספסרות במקומות עגינה במרינה מתקיימת מתחת לעינם הפקוחה של כל הגורמים אבל אף אחד לא פועל לשנות את הדברים?".

 

"מנסה לקדם עצמו בתור על חשבון ממתינים שלפניו"


בעניין המחסור החמור במקומות עגינה במרינה מסר ערן פורטוגלי, מנהל המרינה: "תכנית פרויקט הלגונה המזרחית במרינה (חברים בלגונה) – בעוד כשבועיים, נתחיל את הליך הצבת מזחי העגינה לכ- 100 כלי שיט קטנים. הפרויקט יסתיים על פי הלו"ז המתוכנן בעוד כשישה חודשים. 
שיפוץ ושדרוג המזח המסחרי – פרויקט השיפוץ והשדרוג של כל המזח המסחרי, הכולל הרחבה והצללת הטיילת המרכזית במרינה המסחרית והקמת תחנת תדלוק לכלי השייט, אמור להתחיל בחודש ינואר 2022 (עם קבלת כל האישורים הנדרשים) וימשך כשנה". עוד ציין פורטוגלי כי נכון להיום רשומים ברשימת ההמתנה לעגינה 52 כלי שיט. 
בנושא תלונתו של חיים דוד מסר מנהל המרינה: " ראשית נבהיר כי  חיים דוד רכש סירה להפעלה מסחרית כשהוא יודע כי אין מקום עגינה לסירה אותה הוא רכש. חיים דוד בחר לעגון ביודעין את סירתו במעגן הסמוך למלון הרודס, האסור לעגינה והדבר נאמר לו מפורשות.  הנהלת המרינה מבינה את מצבו, אך הוא, כמו כל מי שמחכה למקום עגינה במרינה, נמצא ברשימת המתנה. טענותיו להעדפות כאלה או אחרות חסרות שחר ומשוללות כל יסוד. המרינה פועלת עפ"י החוק והכללים הנהוגים בשאר המרינות בארץ (נ.ב-גם יתר המרינות בישראל נמצאות בתפוסה מלאה). למעשה, מר חיים דוד מנסה ע"י הפעלת לחץ בפניה למספר כלי תקשורת (כולל 'ערב ערב'), לקדם את עצמו בתור על חשבון ממתינים שנרשמו לפניו.
לעניין הביקורת: נכון להיום, הוצאו על ידינו, דרישות פינוי ממספר "פולשים" שהכניסו ועגנו את סירותיהם, ללא אישור הנהלת המרינה. נגד "הפולשים" נפתח הליך משפטי בשיתוף הרספ"ן וימוצה עימם הדין בדרכים חוקיות ועל פי דין".

בנוגע לטענה כי לא ניתן להכנס לתור ההמתנה למקום עגינה מבלי לרכוש סירה מסר פורטוגלי: "ברשימת ההמתנה מופיעים מספר לא מבוטל של שמות, לא כל הרשומים בה, הם בעלים של סירה. לפיכך, טענה זאת לא נכונה מיסודה.
לסיום, אנו תקווה כי התכניות להוספת מקומות עגינה במרינה, יושלמו במועד המתוכנן ומצוקת העגינה תיפתר לשביעות רצונם של כל הימאים ובעלי הסירות במפרץ אילת".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש