הישג: עמותת נגישות ישראל ונהגי המוניות הנגישות באילת מחפשים יחד פתרונות לשיפור השירות

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 27/10/2021 17:36 ● ערב ערב 3040
כדי להאבק אחת ולתמיד בבעיית המחסור במוניות נגישות באילת ולעזור לקשישים ולבעלי המוגבלויות שחייבים את השירות, התקיים לאחרונה מפגש פתוח בין נציגי סיירת נגישות בעיר, לבין נהגי מוניות נגישות ובעלי תחנות מוניות ● ''הרעיון היה לבוא מהמקום הכי מבין, לשמוע את הבעיות שיש גם לבעלי המוניות, ולמצוא את הפתרונות לטובת שני הצדדים'', מסבירה השבוע יוזמת המפגש, רבקה טביב אזולאי, מנהלת מרחב אילת והערבה של נגישות ישראל ● בין הצעדים שינקטו- פנייה למשרד התחבורה בדרישה להקפיד כי כל נהג בעל מונית נגישה אכן ממלא את מחויבותו
הישג: עמותת נגישות ישראל ונהגי  המוניות הנגישות באילת מחפשים  יחד פתרונות לשיפור השירות

זה לא סוד שבעלי מוגבלויות וקשישים באילת נאלצים להתמודד מול בעיית העדר מענה מספק של מוניות נגישות בעיר. לפני כחודש ערכנו ב'ערב ערב' תחקיר מיוחד שהצביע על גודל הבעייה מצד אחד, אך מאידך גם הפנה זרקור לקיומם של כמה נהגים ששמו לעצמם למטרה לא לקפח את הנזקקים למוניות נגישות. ללא קשר לכתבה, מתכננת מזה כשלושה חודשים רבקה טביב אזולאי, מנהלת מרחב אילת והערבה של עמותת נגישות ישראל, מפגש פתוח ומשותף לבעלי מוגבלויות ונהגי מוניות נגישות, מתוך מטרה אחת- למצוא פתרון ישים לבעייה.

 

"מפגש מרגש ומקצועי"


בשבוע שעבר זה קרה. במפגש אותו הגדירה טביב כמרגש מצד אחד ומקצועי מהצד האחר, התכנסו בבית המתנדב בעיר נציגי סיירת התיירות באילת, אנשים בעלי מגוון מוגבלויות ביניהם אנשים עם מוגבלות ראייה, מוגבלות בניידות ועוד,  סגן ראש העירייה ויו"ר וועדות התחבורה ובטיחות בדרכים,  סטס דינקין ומנכל"ית עמותת נגישות ישראל מיכל רימון, שהגיעה מהמרכז במיוחד למפגש. לצד אלו נכחו במפגש עליו ניצחה ואותו יזמה טביב גם 10 נהגים בעלי מוניות נגישות בעיר, מנהל תחנת מוניות טאבה, ישראל רודרמן ומנהלת תחנת מוניות פתאל גלית אלון.
"אם תחילתו של המפגש לווה בטונים מעט גבוהים מאחר ונהגי המוניות טעו לחשוב שבאנו אליהם עם האצבע המאשימה, הרי שמהר מאוד הם הבינו שהמפגש הוא בגובה העיניים ואין לנו שום האשמות לאף אחד, אלא רצון אמיתי לשמוע את הקשיים של שני הצדדים ולמצוא פתרונות יעילים", מספרת טביב. 

 

עומס גדול ומיעוט מוניות מונגשות


"במהלך המפגש המרגש שיתפו אותנו החברים עם המוגבלות בתחושות ובחוויות הלא נעימות שלהם כאשר הם נזקקים למונית נגישה אך זו לא מגיעה, מצד שני שיתפו אותנו נהגי המוניות באתגרים ובקשיים שהם חווים במתן השרות. חגית ספיר (מוגבלות בראייה ובעלת כלב נחייה), שיתפה אותנו בכאב על סירובם של נהגים לעלות את כלב הנחייה שלה למונית. ברור שסירוב כזה הוא בניגוד לחוק", מדגישה טביב, "אבל מה שחשוב מזה היא האנושיות שצריכה להוביל אותנו במעשינו ובפועלינו", היא אומרת וממשיכה לספר על המפגש: "תקווה כהן – אם לבן המרותק לכיסא גלגלים בשל שיתוק מוחין, שיתפה בתסכול רב את הקושי באיתור נהגים שנענים לנסיעה. מנגד, נהגי המוניות שיתפו באתגרים שהם עצמם נאלצים להתמודד מולם: עומס גדול בשל מיעוט המוניות הנגישות בעיר, התסכול שהם חווים כשהם נדרשים לחצות את העיר במטרה להגיע לקריאה של נסיעה נגישה, רק כדי להגיע למקום המבוקש ולראות שהנוסע נסע במונית אחרת. עוד סיפרו בעלי המוניות הנגישות והנהגים על כך שמה שמוסיף להם עומס בעבודה הם לקוחות שמזמינים מונית נגישה ומגדירים את הנסיעה ככזאת ובסוף מתברר שהקריאה נועדה בשביל להוביל ארונות, אופניים, או להקל על עצמם שלא לקפל עגלת תינוק", היא מספרת ומדגישה: "מקרים כאלו רק מוסיפים לעומס הרב שיש בלאו הכי על המוניות הנגישות המעטות בעיר ומותירות שוב ושוב את האנשים עם המוגבלות ללא מענה מספק וללא זמינות בנסיעות נגישות ברחבי העיר".

 

והיו גם מסקנות


והיו גם מסקנות והחלטות. רבקה שמגדירה את המפגש כמוצלח ביותר מבהירה: "במהלך המפגש הייתה תקשורת מצויינת בין שני הצדדים עם הרבה נכונות לפתור את הבעיות ורגישות".
כמסקנות מתוך המפגש סוכם כי סגן ראש העירייה, סטס דינקין, מיכל רימון, המנכ"לית הארצית של נגישות ישראל ורבקה טביב אזולאי, מנהלת מרחב אילת והערבה בעמותה ישתפו פעולה פעולה יחד עם נציגי המוניות וסיירת נגישות ישראל מול משרד התחבורה וגופים אחרים כנדרש לשיפור ותיקון הקשיים שעלו. ובין השאר יפעלו לכך שכל מי שיש לו באמת מונית נגישה גם ישתמש בה לצרכים אלו כחיוב ובכך יקטין את העומס הקיים כיום בעיר על מעט הנהגים שמשמשים בפועל כמוניות נגישות.
עוד סוכם כי נגישות ישראל, בהובלתה של מנהלת מרחב אילת והערבה, תצא בקמפיין להגברת המודעות לציבור הרחב, על החשיבות של השארת נסיעות נגישות רק עבור קהל אנשים עם מוגבלות שזקוק לו באמת.
"השיתוף מתחיל מהראש", מדגישה טביב באופטימיות ומדגישה: "יצאנו אופטימיים וחדורי מטרה".

לקינוח מבקשת טביב כי כל מי שנתקל בחוויית שרות לא נגיש שלילית או במפגע נגישותי  לפנות אליה ישירות לנייד: 050-8895547.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש