אילתים זועמים: לוח הטיסות דליל, אנחנו מנותקים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: רותם נועם ● 27/10/2021 17:25 ● ערב ערב 3040
כשלוח הטיסות של חברות ארקיע וישראייר מציג במקרה הטוב ארבע טיסות ביום, אין פלא שתושבי אילת זועמים ומבהירים: ''בזמן שהטיסות לחו''ל חזרו, אנחנו עדיין במצור תעופתי'' ● סטודנטים שמבקשים ללמוד מחוץ לאילת מאשימים: ''טיסות הבוקר המוקדמות מאילת לא חזרו למרות ההבטחות, כיום לא ניתן ללמוד מחוץ לעיר חד יומי'' ● מרצים ורופאים מגיעים מאוחר מדי בכל בוקר ואם לא די בכל אלו, המגעים בין חברת ארקיע לאל על מדאיגים אפילו את ראש העירייה אלי לנקרי, שהגיב על הפרסומים: ''לא יעלה על הדעל שחברות התעופה לא יטוסו בשבת לאילת'' ● מנכ''ל ארקיע עוז ברלוביץ: ''החל מחודש דצמבר ייצאו מאילת שלוש פעמים בשבוע טיסות בשעה 6:30 בבוקר“
אילתים זועמים: לוח הטיסות  דליל, אנחנו מנותקים
אפשר להפסיק לטייח – הקמת שדה רמון היא אחד האסונות הגדולים שקרו לאילת. שדה רמון

כשחברות התעופה צמצמו במהלך ימי הקורונה את לוח הטיסות והפכו את היציאה מאילת בטיסה לכמעט בלתי אפשרית, כולם ציקצקו בשיניים אבל הבינו כי בעידן המגפה, הסגרים, הפחד מהצטופפויות והצמצום המשמעותי בכוח האדם, אין לחברות התעופה כל ברירה אחרת. 
אלא שכיום כשגם הטיסות לחו"ל כבר נפתחות וגם הגעת התיירים ארצה אוטוטו מפיחה רוח חיים בתיירות הנכנסת, לא מצליחים תושבי אילת להבין למה למרות הביקוש והצורך ביציאה מאילת בטיסות, לוח הטיסות עדיין חלקי, שלא לדבר על כוח האדם שלא מוחזר לעבודה. די לבחון את לוח הטיסות כדי להבין את המצוקה הגדולה הקיימת כיום בעיר למי שקיוו ללמוד כמו בימים שלפני הקורונה מחוץ לעיר בלימודים חד יומיים. בהווה, כשהטיסה הראשונה של שתי חברות התעופה ארקיע וישראייר יוצאות מאילת קצת אחרי השעה 8:00 בבוקר ובהתחשב בעובדה שכל יום לימודים באילת או מחוצה לו מתחיל בדיוק בשעה הזו, ברור שלימודים חד יומיים באילת הם עדיין חלום רחוק. 

 

לא ניתן לתכנן מראש


רינה חן שהתחילה ללמוד ייעוץ הורי לפני תחילת ימי הקורונה, בסך הכל מבקשת להשלים את הלימודים, אלא שבמציאות הטיסות הקיימות כיום זה בלתי אפשרי. "מדובר בלימודים של פעם פעמיים בשבוע מחוץ לאילת. לימודים שמתחילים בסביבות השעה 8:00. איך אני אמורה להגיע ללימודים אם הטיסה יוצאת מאילת בשעה הזו?". היא מוחה ומזכירה כי לפני ימי הקורונה היו הטיסות המוקדמות יוצאות קצת לפני השעה 6:30 עובדה שאיפשרה לה להגיע ללימודים גם אם באיחור של כמה דקות. אם לא די בזה, הרי שהעובדה כי אין לוח טיסות מסודר וקבוע, כמו גם העובדה שלעיתים הטיסה האחרונה ביום היא בסביבות השעה 19:00 ולעיתים מוקדם יותר, או מאוחר יותר, לא מאפשרת לסטודנטים החפצים ללמוד מחוץ לאילת לסדר לעצמם את לוח הזמנים כך שיחזרו לעיר באותו יום. "מי שרוצה היום ללמוד מחוץ לאילת חייב לקחת בחשבון שהוא צריך לישון לילה במרכז כדי להגיע לתחילת יום הלימודים ולא בטוח מתי הוא יחזור הביתה כי שום דבר לא בטוח ולא ניתן לאירגון מראש". היא מוחה.

 

שלוש החברות מדממות והפתרונות יבואו על חשבון תושבי אילת

 

שינוי לוחות זמנים וקשיי אירגון


מול בעיות דומות נאלצים להתמודד היום גם בקופות החולים בעיר אליהם מגיעים רופאים מקצועיים חיצוניים. "אם לפני הקורונה רופא חיצוני היה מתחיל את עבודתו בשעה מוקדמת בבוקר, הרי שהיום בגלל הטיסות המאוחרות יותר, החולים שלנו מפספסים את שעות הבוקר המוקדמות, ועדיין לא דיברנו על האיחורים שלפעמים משגעים את כל היום ומעכבים את כל התורים. קשה להתנהל ככה מול הלקוחות האילתים, שהם מצידם צודקים ורוצים את אותם תנאים, אבל אנחנו היום כבר לא יכולים לתת אותם בגלל לוח הטיסות המוגבל", מספרת השבוע ל'ערב ערב' נציגת קשרי לקוחות באחת מקופות החולים בעיר.
גם בתחום התרבות נאלצים מארגני האירועים וההרצאות לשנות כיום שעות ולהזיז הרצאות שהיו ניתנות בשעות הבוקר לכיוון הצהריים, שוב, בגלל שאין עוד טיסות מוקדמות לאילת. "זה מסרבל ומקשה את התיאומים", מציינת מירב אפק, מנהלת מופת בעיר. וכשאף אחד לא רוצה להעלות את מחיר כרטיס הכניסה לאירוע או להרצאה, ברור שלא ניתן להלין את המרצה באילת אלא צריך להתגמש בהתאם לשעת ההגעה שלו לעיר.
"בשנת 2021 תושבי אילת לא אמורים לחזור אחורנית בזמן לימים בהם ההגעה לאילת הייתה בעייתית", מוחה השבוע רוני רפאלו, תושב וותיק בעיר. "לא ברור למה חברות התעופה לא מגדילות עדיין את כמות הטיסות לאילת וממנה בחזרה למרכז ולא ברור למה עדיין, למרות הבטחות קודמות לא חזרו טיסות הבוקר המוקדמות. וכל אלו מבלי שדיברנו עדיין על החולים שחייבים להגיע לבדיקות מחוץ לאילת בשעות הבוקר המוקדמות. אם הטירטור הזה של הנסיעה לבדיקה או טיפול מחוץ לאילת לא מספיקים, הרי שהם צריכים עכשיו לישון לילה במרכז רק כדי להגיע בזמן לטיפול או לבדיקה. ומה קורה למי שלא יכול להרשות לעצמו הוצאות, או שאין לו קרוב משפחה להעביר אצלו את הלילה?", הוא מוחה.

 

אפשר להפסיק לטייח


גורמים בחברות התעופה ידעו לספר השבוע כי למרות שנדמה שהביקושים לטיסות גבוהים, בפועל לא כך הוא המצב. "אנשים עדיין חוששים מטיסות. עם כל הכבוד הקורונה עדיין בסביבה ולא לכולם מתאים לעלות על טיסה בצפיפות יחסית", אמר לנו גורם בשדה. עוד ציין הגורם כי אחת הסיבות למיעוט המספר הטיסות ביום הוא הצורך של חיל האוויר בטיסות אימונים באזור, מה שמצריך לסגור את השמיים לכמה וכמה שעות. "זה לא קורה כל השנה, אבל זה קורה עכשיו ולכן יש מיעוט בטיסות".
 ואם עדיין לא הפנמתם, גם עובדת הוצאת שדה התעופה מתוך אילת צפונה פגעה משמעותית בכמות המבקשים לטוס לאילת וממנה בחזרה. "כולם יכולים לספר סיפורים, להמשיך לטייח ולסתום פיות, אבל לא רק הקורונה פגעה בביקוש לטיסות אלא בעיקר הוצאת השדה מאילת והרחקתו", אמר השבוע גורם בכיר בשדה התעופה ל'ערב ערב'. "הביקושים לטיסות מאז הוצאת השדה מאילת רחוקים מלהיות מה שהיו קודם. שאף אחד לא ישלה את עצמו, אם היום צריך לנסוע לשדה ברמון בין רבע שעה לעשרים דקות, צריך להגיע לשדה בין שעה לשעה וחצי לפני הטיסה,  להמתין, לספוג איחורים, ולבסוף להגיע לטרמינל 1 בבן גוריון, וממנו צריך לקחת שאטל לרכבת בטרמינל 3, רבים מעדיפים לעשות את זה באוטובוסים או בעיקר ברכבים פרטיים. יקח המון המון זמן עד שהציבור האילתי או התייירם הישראלים יחזרו למלא את הטיסות, אם בכלל. זו בדיוק גם הסיבה בגללה אילת מלאה היום בכלי רכב, הרבה יותר מבעבר. לצערנו אף אחד בעירייה לא יודה בצעד הזה שנעשה ופגע קשות לא רק בחברות התעופה אלא בעיקר בתושבים שנאלצים להסתפק היום בלוח טיסות דליל כי יש הרבה פחות ביקושים ובמקביל נאלצים להתמודד מול עומסי תנועה בלתי אפשריים בעיר ומחסור אדיר בחניה באזורי התיירות".

 

 ארקיע ואלעל האיחוד?


אם להאמין לפרסומים בכלי התקשורת הארצית הרי שבימים אלו מתנהלים מגעים בין חברת ארקיע לחברת אלעל מתוך כוונה של אלעל לרכוש את מניות חברת ארקיע ובכך למעשה לרכוש את החברה. מאחר וחברת אלעל נחשבת לחברה הפסדית שאין ברשותה כספים מזומנים לבצע את עסקת הרכישה, הדרך היחידה לרכוש את ארקיע היא באמצעות רכישת המניות ובתמורה תקצה אלעל הרוכשת ניירות ערך לבעלי המניות של ארקיע. התבלבלתם? לא נורא. לצד פרסומים אלו, ממשיכים בחברות להבהיר כי טרם נחתם הסכם בין הצדדים וכי המשא ומתן בראשית דרכו. 
כזכור, בחודש אפריל השנה, ולא לפני חודשים של הכחשה, הודיעה חברת ישראייר כי היא מפסיקה את טיסותיה לאילת בשבת, זאת לאחר שנרכשה על ידי איש העסקים רמי לוי שהודיע על כוונתו להפסיק את טיסות החברה בשבת. הסיבה: רמי לוי הינו בעליה של רשת המזון רמי לוי שיווק השקמה והוא אינו מעוניין להסתכסך עם הציבור החרדי ולהסתכן בחרם צרכנים, וכשמוסיפים לכך את העובדה כי הקו לאילת אינו קו רווחי עבור החברה מזה שנים רבות, מבינים את התמריץ שהיה ללוי לסגור את השאלטר לתושבי אילת, תוך שהוא מתכסה בעלה התאנה של חברת ארקיע שהודיעה כי בכוונתה להמשיך ולהפעיל טיסות במהלך השבת. "מי שממש יהיה לו חשוב לטוס בשבת יוכל לעשות כן עם ארקיע" נמסר לנו אז מחברת ישראייר, אלא שכעת נראה כי גם הפתרון הזה עומד בסימן שאלה, לאחר שנודע כאמור, בשבוע האחרון, כי בחברת ארקיע פתחו במגעים למיזוג עם חברת אל על, וזאת לאור מצבן הכלכלי הקשה של שתי החברות.

 

המכשולים שבדרך


כזכור, מי שביקשה בעבר להתמזג לאל על היתה דווקא חברת ישראייר, במהלך שזכה להתנגדות רבתי מצד חברת ארקיע, ונפסל בסופו של יום על ידי רשות התחרות שחשב מאבדן התחרות בקו לאילת, צחוק הגורל הוא שכיום, לאחר משבר הקורונה, וכששלוש חברות התעופה הישראליות מדממות ונדרשות לקבל הלוואות בגובה עשרות ומאות מיליוני שקלים מהמדינה, דווקא ארקיע היא זו המחזרת אחרי מיזוג עם אל על, אלא שהפעם, בשל השתנות הנסיבות, נראה כי ברשות התחרות יכרו אוזן קשובה יותר לבקשה וסביר כי אף יאשרו אותה. אלא שאישור כזה משמעו כי החברה תפסיק לטוב בשבתות, הן בקווים הבינלאומיים שלה והן בקו לאילת, הודעה על כך כי חברת הבת של אל על סאן דור לא תטוס בשבת לאחר שאל על נרכשה על ידי איש העסקים החרדי אלי רוזנברג. ארקיע נמצאת על המדף זה זמן, ואף ניסתה להיכנס לבורסה בתל אביב באמצעות מיזוג לשלד ציבורי לפי שווי של 100 מיליון שקל, אופציה שכנראה כבר לא תמומש באם יתקדם המיזוג.
עם זאת בפני המיזוג עדיין עומדים מספר מכשולים כמו התנגדות מצד 300 עובדי ארקיע, המחזיקים ב-30% ממניות החברה, כמו גם התנגדות מצד 4,400 עובדי אל על, המצויים כיום תחת הליך התייעלות, ומאיימים בשיבוש הטיסות במידה ומספרם יקוצץ על פי האיומים בשליש. אתגר אחר נוגע לכך שמטוסי אל על כיום הם של חברת בוינג שהתנגדה עד כה להכנסת מטוסי איירבאס לשירות החברה, זאת בשעה שמטוסי ארקיע הם מהחברה אירופאית ולפיכך מיזוג יכניסם לשימוש באל על בדלת האחורית. 

 

אלי לנקרי "לא יעלה על הדעת שלא יהיו טיסות בשבת"


מי שלא אהב את הרעיון הוא ראש עיריית אילת אלי לנקרי שהגיב לפרסומים: "לא נאפשר לחברות התעופה לספק שירותי חלקי לתושבי העיר אילת ולתיירים. לא יעלה על הדעת שחברות תעופה לא יטוסו בשבת לאילת. אנחנו נעשה כל שביכולתנו לייצר ולהגביר את התחרות בין חברות התעופה". התייחסותו זו של לנקרי באה מאחר וכבר בהווה חברת ישראייר שנרכשה על ידי רמי לוי אינה פועלת בשבת, האפשרות כי ארקיע תעבור לידי אלעל שגם היא אינה פועלת בשבת ולפיכך לא יהיו טיסות לאילת וממנה בשבתות, גרמו לראש העירייה לעמוד על הרגליים האחוריות. לא ברור אם כך מדוע ראש העירייה שמודאג כל כך בהקשר לטיסות בשבת, לא פועל לעיבוי כמות הטיסות לעיר ובעיקר לא פועל מול החברות להחזרת הטיסות החשובות כל כך לתושבים בשעו תהבוקר המוקדמות.

עוז ברלוביץ, מנכ"ל חברת ארקיע התייחס להעדר הטיסות המוקדמות: "אני שמח לבשר כי החל מחודש דצמבר יפעלו 3 טיסות בשבוע בשעה 6:30 מאילת".

את תגובת חברת ישראייר לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת