לא עוצר ברביעית

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 10/6/2021 11:31 ● ערב ערב 3021
לא בכל יום תמצאו בודי בילדר שמצליח לשבור שיאים בהרמת משקולות ● רועי קריספין, מאמן אישי, כבר הפסיק להפתיע את השופטים בתחרויות לאחר שהצליח לאחרונה לשבור את שיאו האישי בלחיצת חזה בפעם הרביעית ואם תשאלו אותו, זה לגמרי לא הסוף ● רגע אחרי ההישג התורן הוא מספר על הפציעה האחרונה שגרמה לו לדחיית ההישג, נזכר איך הכל התחיל בגיל 11 דווקא באמנויות הלחימה ואיך ימי הקורונה גרמו לו לחשב מסלול מחדש ולהקים מפעל מקומי קטן לייצור מוצרי חלבון טעימים ומוצלחים
לא עוצר ברביעית
''כשהראש חזק והגוף עוד מתפקד, אין דבר שיכול לעצור אותי''. קריספין שובר את שיאו

כשרועי קריספין, מאמן אישי, בעל סטודיו לאימונים אישיים הגיע בפעם הראשונה לתחרויות הרמת משקולות, כולם הביטו עליו בהפתעה, אחרי הכל ידוע שמפתחי הגוף (הבודי בילדרים) הם אולי גדולים פיזית אבל לא בהכרח חזקים. אלא שרועי הוכיח אחרת, ומאז, בכל פעם מחדש הוא לא מפסיק להוכיח שהוא יכול עוד ועוד לשפר את השיאים שלו עצמו. בשנת 2017 הוא שבר בפעם הראשונה את השיא הארצי בדד ליפט (הרמת משקולות מהרצפה) שעמד על 300 ק"ג. רועי הצליח כנדרש להוסיף לשיא הקיים 2.5 ק"ג, המשקל הנחוץ לשבירת שיא ושנה אחר כך, לאחר עבודה קשה, הוא עשה את זה בגדול כשהוא שובר את השיא של עצמו ומעמיד אותו על 320 ק"ג.

 

הפציעה והחזרה לפודיום


ואיך אומרים בעברית? עם האוכל בא התיאבון, גם אצל רועי זה קרה וכבר כעבור חצי שנה הוא תכנן לשבור את שיא ישראל בלחיצת חזה שעמד אז על 195 ק"ג אבל נכשל, כי המציאות היא לא סרט הוליוודי בו הסוף תמיד טוב. אלא שעבור רועי זה היה רק הטריגר שגרם לו לא לוותר. כזה הוא- אוהב את הקשה. שנה אחר כך הוא חזר לאותה תחרות ושבר את השיא הארצי, מעמיד אותו על משקל של 197.5 ק"ג. אבל גם זה לא הספיק לו והוא תכנן כמובן להמשיך ולשבור את השיא של עצמו. זה היה רגע לפני שהקורונה נחתה בארץ, אלא שקרע חלקי בשריר החזה מנע מרועי את האפשרות להשתתף בתחרות. "אז הייתה אכזבה", הוא מודה, אבל רועי כמו רועי לא הרים ידיים וממש לאחרונה הוא חזר לתחרות, שובר את השיא ומעמיד אותו הפעם על משקל של 200 ק"ג.

 

 

הצד המנטלי לא פחות חשוב


בגיל 37 רועי יכול להסתכל אחרונית על הקריירה הספורטיבית שלו ולהיות מרוצה. שלוש פעמים הוא זכה בתואר מר ישראל בפיתוח גוף (בשנים 2013, 2014, 2016). כיום הוא שופט בתחרויות. בשנת 2019 הוא זכה במקום הראשון באליפות אירופה בהרמת משקולות ואגב כך פרק את עצם הבריח. תוסיפו לכל אלו את ארבע הפעמים בהם שבר שיאי הרמת משקולות ותבינו למה צעירים רבים רוצים אותו כמאמן אישי, כי מי שלא מוותר לעצמו לא מוותר לספורטאים שלו. "לשבור שיא זה אולי נשמע פשוט על הנייר", הוא אומר השבוע בחיוך, "אבל זו לגמרי עבודה קשה שלא מצריכה רק עבודה פיזית ואימונים קשים, אלא מצריכה תזונה נכונה, שימוש בתוספי תזונה נכונים ולא פחות חשוב הוא הצד המנטלי שגורם לך לא להישבר בדרך", הוא מסביר.

 

 

חשוב לדעת לבחור נכון


את חייו הספורטיביים הוא התחיל כבר בגיל 11 דווקא בתחום אמנויות הלחימה, וכבר בגיל צעיר נכנס לחדרי כושר, מנפץ את המיתוס שלא בריא להתאמן בחדר כושר מגיל צעיר. בגיל 16 כשחי בקנדה הוא חבר כמעט בטעות לליאור גולדשיין (מר ישראל בפיתוח גוף) שעבר גם הוא לחו"ל ושימש כמאמנו האישי, מלמד אותו בתחילת הדרך את כל סודות האימון וגם הכין אותו לתחרות פיתוח הגוף הראשונה שלו כבר בגיל 18. "אני מצליח לשבור שיאים כי אני נעזר המון במדע ונעזר בהרבה אנשים שמכוונים אותי לתוספי תזונה נכונים וטובים", הוא מסביר. "יש היום בשוק הרבה מוצרי מדף והחשוב הוא לדעת לבחור את מה שהכי טוב מהם עבורך".

 

“להוריד 9 ק”ג בחודש ולהתחזק”


לפני התחרות האחרונה עמדה בפני רועי משימה לא פשוטה- לרדת מהר במשקל ובאופן דרסטי כדי להתחרות בקטגוריית משקל 90-100 ק"ג. "לא פשוט לרדת ממשקל 108 ק"ג למשקל הנדרש בעיקר כשזה היה צריך להיות תוך זמן קצר ובעיקר כשברור שכשמורידים מהתזונה פחמימות נחלשים. אני הייתי חייב במקרה הזה גם לרדת מהר במשקל וגם לא פגוע בכוח". משימה לא פשוטה אותה הצליח לממש בהובלתו של שי בן אריה שניצח עבורו על התזונה הנכונה. "המדע בעצמו מוכיח שלעמוד ביעד כזה זה כמעט בלתי אפשרי אבל שי הצליח ועל זה מגיע לו שאפו ענק. הורדתי 9 ק"ג תוך חודש וחצי ובו זמנית גם התחזקתי. משימה שלחלוטין לא הייתה פשוטה, אבל בוצעה בהצלחה". רועי מגלה שלפני תחרויות, ובכלל, הוא נעזר הרבה בסרטוני מוטיבציה. "בהכנות לתחרויות אני רואה בכל רגע פנוי סרטוני מוטיבציה שמחזקים אותי נפשית, זו הכנה מנטלית נדרשת שהיא לא פחות חשובה. בד בבד אני מדמיין את עצמי על הבמה שובר את השיא וכמובן יחד עם התזונה הנכונה, העבודה האירובית לצד העבודה הפיזית הקשה ותוספי המזון כבר הוכחתי שזה עובד".

 

מה שלא טעים לי, לא טעים לאחרים


בין האימונים, המתאמנים, ההכנה לתחרות נחתה הקורונה ורועי שהתחיל עוד קודם לעבוד על מתכונים בלעדיים למוצרי חלבון למתאמנים, מצא זמן לחישוב מסלול מחדש, והחליט שדווקא ימי הקורונה הם המתאימים ביותר עבורו לקבל החלטות ולצאת לדרך. "לאחר שבחיים שלי לא טעמתי מוצרי חלבון טעימים ואכילים, החלטתי לנסות לפתח משהו כזה. ניסיתי וגם הצלחתי. השקעתי בזה לא מעט זמן, מחשבה וכסף, יחד עם אנשי מקצוע בתחום והצלחתי". היום רועי יכול להתהדר בליין של מוצרים בלעדיים משלו אותם הוא מייצר במפעל מקומי קטן וגם משווק בארץ. "בקוקילידה שלי לדוגמה יש 22 גרם חלבון ו- 148 קלוריות בלבד. זה מוצר שמיוצר כמעט בלי סוכר אלא על בסיס ממתיקים בריאים, קמח כוסמין, 2 סוגי שוקולד מריר כשאני משתמש במוצרי פרימיום בלבד והתוצאה לא רק עשירה בחלבון אלא במפתיע גם מאוד מאוד טעימה. עוד כולל הליין שלי 7 סוגי טעמים של גלידת חלבון עם פירות אמיתיים וחלבון מי גבינה. עוגת שוקולד צ'יפס חלבון עם 8 גרם חלבון ו- 43 קלוריות בלבד לעוגיה ואלו רק כמה דוגמאות מתוך הליין הקיים". מוצרים נוספים, הוא אומר, יתווספו לליין כבר בקרוב. 
מזה שמונה חודשים מאז יציאת המוצרים לדרך, רועי כבר מוכר אותם לספורטאים רבים ומשווק כמעט לכל חלקי הארץ. "וזה עובד מצוין. אני מאוד מאמין במוצרים שלי כי אין עוד כאלו. היום כשכל נושא הספורט תופס חזק מאוד בכל העולם, אני לגמרי יכול לראות את עצמי פורץ מהמפעל הקטן שלי באילת החוצה לשווקים ענקיים בעולם כולו. זה משהו שרציתי לעשות כבר הרבה זמן ודווקא בימי הקורונה כשלא היו מתאמנים ולא היה הרבה מה לעשות השקעתי בתחום הזה ואפילו פתחתי את המפעל בזמן בו אחרים סגרו עסקים. באימונים ובחיים בכלל אצלי זה הרבה בזכות כוח האמונה. אני מניח בכל יום תפילין ומאמין".

רועי קריספין לאן?
"בעזרת השם אני רוצה לייצג את ישראל בחו"ל בתחרות פיתוח גוף. בשנת 2015 ייצגתי את ישראל בתחרות פיתוח גוף במלטה, אלא שאז לא הייתי בשל מספיק. היום אני לגמרי בשל ומאמין שברגע שאלך על זה גם אצליח".

אין לזה גיל?
"כל עוד הגוף מתפקד השמיים הם הגבול ושוב, אני מזכיר שהרבה בתחום הזה הוא מנטלי. כשהראש חזק והגוף עוד מתפקד, אין דבר שיכול לעצור אותי".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש