מאסר על תנאי לאם מאילת שהפרה צו הרחקה מבנה

מאת: שחר קליין ● צילום: אילוסטרציה ● 10/6/2021 11:18 ● ערב ערב 3021
אם שהורחקה מבנה לאחר שהכתה אותו ונאסר עליה ליצור עמו כל קשר ● שלחה לו סמסים חלקם מטרידים ● ביהמ''ש גזר את עונשה לקולא והסתפק במאסר על תנאי
מאסר על תנאי לאם מאילת שהפרה צו הרחקה מבנה
האם הורשעה בעבר בתקיפת בנה הקטין

בית משפט השלום באילת הרשיע אם מאילת בגין הפרה של הוראה חוקית וצו בית משפט שנועדו להרחיקה מבנה בן ה-11 במטרה להגן עליו. השופט שי ברגר החליט להתחשב בנסיבות בעניינה וגזר עליה מאסר על תנאי, זאת על אף שהעונש מקל ביחס למתחם הענישה ההולם, במיוחד לנוכח עברה הפלילי, מספר העבירות המיוחסות לה ומידת חומרתן 
גזר הדין מתייחס לשלושה תיקים שנפתחו כנגד האם. מי שהגיש את התלונות נגדה הוא בעלה לשעבר, שמגדל את ילדם המשותף. על פי כתב האישום בתיק הראשון, נאסר על האם ליצור קשר עם האב בכל דרך שהיא, או להיפגש עמו, אך זו הפרה את ההוראה החוקית, בכך שהתקשרה אליו מספר פעמים
בתיק השני, הוצא צו על ידי בית המשפט האוסר על הנאשמת מלפגוש את בנה או ליצור עמו קשר בכל דרך שהיא ואף לבקרו בבית הספר, אך גם הפעם האם הפרה את הצו בכך ששלחה לבנה הודעה לטלפון בדבר איסור משכב זכר ועוד הודעות נוספות.
בתיק האישום העיקרי, לאחר שהורה בית המשפט על הרחקת הנאשמת מביתו של האב, ויצירת קשר עמו  בכל דרך שהיא, הפרה האישה את הצו, בכך ששלחה לו הודעת טקסט לטלפון עם המלל: "הלוואי שתמות". 
ביחס לעבירות שבוצעו כלפי הקטין, טענה המדינה כי מדובר בעבירות אשר 
רובן ברף הנמוך. האם הודתה והורשעה בעבירות המיוחסות לה. בדבריה לעונש, התנצלה על מעשיה וטענה כי העבירות בוצעו על רקע חוסר הבנה ואהבתה לבנה. 
עם זאת, יש לציין כי, מדובר בנאשמת בעלת עבר פלילי - בגין תקיפת בנה הקטין בעבר, הושתו עליה שלושה חודשי עבודות שירות ועונשים נלווים, ולאחר ערעור על גזר הדין, הופחת עונשה לביצוע עבודות שירות לתקופה של חודש וחצי. 

השופט שי ברגר: "לא יכולה להיות מחלוקת בדבר החומרה שבהפרת צו שנועד להגן על אדם, וביחס לפגיעה בתחושת הביטחון ובשלוות הנפש שעלולה להיגרם למי שעליו הצו נועד להגן, ובמקרה זה, לבנה הקטין של הנאשמת. בנוסף, לא רק בקטין ובמתלונן פגעה הנאשמת במעשיה, מדובר במעשים אשר יש בהם  משום פגיעה והבעת זלזול של ממש בבית המשפט ובהליכים המשפטיים. לאור כל האמור לעיל, סבורני כי הפגיעה בערכים המוגנים בנסיבותינו הינה משמעותית".
לפיכך, נגזרו על האם מאסר על תנאי לתקופה של 5 חודשים וכן מאסר על תנאי לתקופה של 3 חודשים וכן התחייבות שלא לעבור עבירה דומה בגובה 2,000 שקל.
1215-06-20; 9451-06-20; 49376-08-20


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש