תקף את זוגתו בגן פרדקין וקיבל מאסר על תנאי

מאת: שחר קליין ● צילום: אילוסטרציה ● 10/6/2021 11:02 ● ערב ערב 3021
בית משפט השלום באילת הרשיע תושב אילת, בן 23, בגין תקיפת בת זוגתו וגזר עליו ארבעה חודשי מאסר על תנאי, זאת על אף שהנאשם שיתף את שירות המבחן כי עודו צורך סמים ● השופט שי ברגר: ''יש לתת את הדעת לכך שאף שלא נגרם למתלוננת נזק פיסי כתוצאה מהתקיפה, ניסיון העבר מלמד כי קיים פוטנציאל לנזק עתידי”
תקף את זוגתו בגן פרדקין וקיבל מאסר על תנאי
גם ''דחיפה'' יכולה להיגמר במאסר מותנה

מדובר באירוע שהתרחש לפני כשנתיים, ליד פארק פרדקין, בחניית בית הפועל באילת, כאשר הרקע לביצוע העבירה הינו ריב שפרץ  בין הנאשם למתלוננת, שניהלה עמו קשר זוגי, על רקע פרידתם. במעמד זה, דחף הנאשם את המתלוננת, וכתוצאה מכך, היא נפלה.
יש לציין כי הנאשם מוכר לשירות המבחן, שמתסקיריו עולה כי החל לצרוך סמים מסוג קנבוס בגיל 16. כמו כן, לקראת שחרורו מצה"ל, נשפט בבית דין צבאי בגין עבירות החזקת סמים לצריכה עצמית ונידון בין היתר למאסר בפועל. בנוסף, הנאשם שיתף את שירות המבחן כי עודו צורך סמים ובבדיקות שתן שנערכו לנאשם בחודש מרץ נמצאו שרידי סם. בשל כך, המליץ שירות המבחן שלא לבטל את ההרשעה ואף להטיל עליו מאסר מותנה והתחייבות.
עורך דינו של הנאשם עתר לביטול ההרשעה וטען כי אירוע העבירה הינו חריג ואינו משקף את התנהלות הנאשם, וכי מדובר באירוע אלימות יחיד בזוגיות שנמשכה גם לאחר מכן. 
הנאשם בדבריו לעונש, הודה בביצוע העבירה וטען כי פעל מתוך כעס והתנצל על מעשיו.
השופט שי ברגר: "יש לתת את הדעת לכך שאף שלא נגרם למתלוננת נזק פיסי כתוצאה מהתקיפה, שעבירות מסוג זה נושאות בחובן גם אלמנט של פגיעה רגשית, השפלה ועלבון, בשים לב לכך  שהתקיפה בוצעה במקום ציבורי, וכן הניסיון המצטבר מלמד שהנזק הפוטנציאלי הטמון בעבירות  מסוג זה הינו לא מבוטל". עם זאת, סבר השופט כי עצמת הפגיעה בערכים המוגנים, קרי, זכותו החוקתית של אדם לשמירה על בטחונו האישי, על שלמות גופו, על כבודו ושלוות נפשו, הינה ברף הנמוך בינוני.  
לפיכך הכריע השופט כי אין מקום לבטל את ההרשעה, אך מצא לנכון למקם את עונשו של הנאשם ברף התחתון של מתחם הענישה ולהשית עליו מאסר על תנאי לתקופה של 4 חודשים, זאת אם בתקופה של  שלוש שנים מגזר הדין יעבור על כל עבירת אלימות כלפי בת זוג.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש