תעלומה - לאן נעלמים חתולי הרחוב?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 4/6/2021 08:56 ● ערב ערב 3020
פוסט שהעלתה השבוע תושבת אילת ובו היא תוהה לאן נעלם חתול רחוב שהיא מאכילה, העלה שורה של תלונות מצד תושבים באזורים שונים בעיר על היעלמות מסתורית של חתולים ● ''אם היינו מוצאים גופה, ניחא, אבל לא הגיוני שתוך חודשיים נעלמו לי ארבעה חתולים מהחצר'', מלינה תושבת גנים א' שמתכוונת לערוך מארב לילי כדי לנסות למצוא קצה חוט לתעלומה ● אורן אברמוביץ הווטרינר העירוני מבהיר השבוע: ''לא התקבלה אצלנו שום תלונה'' ודוחה על הסף אפשרות של איסוף חתולים לעיקור וסירוס ללא החזרתם למקום ממנו נאספו
תעלומה - לאן נעלמים חתולי הרחוב?

מה יכול להיות גרוע יותר מאשר לגלות שהחתול שלך נעלם? להבין שזה קרה גם אצל השכנים שלך. את זה בדיוק גילתה תושבת שכונת גנים א', סיגלה, שהעלתה לפני כשבוע פוסט לפייסבוק, בו היא מלינה כי "משהו מוזר קורה לאחרונה לחתולים בגנים א'", וכי "מישהו מעלים אותם". 

 

"ששה חתולים זה כבר מעלה תהיות"


את הפוסט העלתה סיגלה לאחר שגילתה ביום בהיר אחד, כי חתול שהיא מגדלת בבית ומסתובב כל היום בקרבת מקום בלבד, נעלם. סיגלה יכולה הייתה לחשוב שמדובר בתופעה מוכרת אצל מגדלי חתולים  שמגלים לעיתים כי החתול שלהם קיבל 'אומץ יתר', התרחק מהבית ואולי קרה לו משהו, אלא שאז להפתעתה היא גילתה כי במרוצת החודשיים האחרונים, לשכן אחר שגר בסמוך נעלמו שני חתולים ולשכנה אחרת שמתגוררת לידה נעלמו לא פחות ולא יותר אלא ארבעה חתולים. 
לאחר שהעלתה את הפוסט התוהה, התקבלה תמונת מצב לפיה לא רק בשכונת גנים א' נעלמו לאחרונה חתולים אלא בעיר כולה. לשמחתה של סיגלה, יומיים לאחר שהחתול נעלם הוא חזר הביתה מבולבל וחסר ביטחון, אבל התופעה הזו של ריבוי חתולים שנעלמים בתקופה האחרונה מרחובות העיר הדליקה אצלה ואצל השכנים נורה אדומה. במקרה של נועם, שכנתה של סיגלה, נעלמו במהלך החודשיים האחרונים ארבעה חתולי רחוב שהייתה מאכילה אצלה בחצר. החתול הראשון נעלם לפני כמה שבועות והשלושה האחרים נעלמו ברצף. "בערב עוד הייתי רואה אותם אוכלים בחברת החתולים שאני מאכילה ובבוקר פתאום הם כבר לא הגיעו. כשחתול אחד נעלם אתה אומר, אולי משהו קרה, אבל כשמדובר בארבעה חתולים אצלי ועוד שניים אצל השכן, זה כבר מעלה תהיות", היא אומרת בדאגה. "אני לא יודעת מה לחשוב. חיפשתי אחריהם בשכונה, בפחי אשפה, התקשרתי לברר אצל הווטרינר בשכונה אולי הגיע חתול פצוע וכלום. את אחד החתולים היא מצאה מכורבל בשכונה כשהוא מת, אבל את האחרים כלל לא מצאה. "זו תעלומה לגמרי לא נעימה", היא מבהירה ומבטיחה שיחד עם שכן נוסף, שגם לו נעלמו שני חתולים, הם יארבו באחד הלילות באזור כדי לפצח אולי את תעלומת העלמותם של ההולכים על ארבע. 

 

''מישהו מנסה להפיץ משהו שגוי וזה לא בסדר''. אברמוביץ

 

הווטרינר העירוני מכחיש


אבל לא רק בגנים א' נרשמה לאחרונה היעלמות חתולים. חוה סמרנו, תושבת העיר, מאכילת חתולים באזור שעל יד מתחם החניה של בית החולים 'יוספטל', מספרת גם היא שבתקופה האחרונה נעלמו חתולים רבים שהיו מגיעים לאכול. "אם הייתי רואה בסביבה פגרי חתולים עוד הייתי מסוגלת להבין שקרה משהו, אבל כשאין שום זכר לחתולים והם פתאום נעלמים זה מעורר תהיות", היא אומרת ולא שוללת את האפשרות כי אנשי המחלקה הווטרינרית בעירית אילת אוספים חתולי רחוב לעיקור וסירוס ולא מחזירים אותם למקום ממנו אספו אותם. "אם זה מקור הבעיה הרי שמדובר בתופעה חמורה שכן החתול הוא חיה טריטוריאלית והוא חייב לחזור למקום ממנו הגיע. "אולי", מעלה חוה תהייה, "זה מקור הבעיה".

חיזוק לדברים האלו התקבל השבוע מאהובה לוי, מנהלת עמותת אילת אוהבת חיות, שאישרה השבוע כי: "המחלקה הווטרינרית עושה עבודה טובה מאוד ויש לי עזרה גדולה מצדם. למרות זאת, דברים כאלו קורים והוכח כבר בעבר שלעיתים רחוקות, שלא בכוונה, חתולים שנאספו לעיקור וסירוס, לא הוחזרו למקום ממנו נאספו. אני באופן אישי מעדיפה לחשוב ככה ולא לחשוב שהם מתו או שמישהו מציק להם".

הווטרינר העירוני, אורן אברמוביץ דחה השבוע את האפשרות כי חתולים לא מוחזרים למקום ממנו נאספו והבהיר: "בחיים לא קרה מקרה שחתול לא חזר תוך 24 שעות למקום ממנו הוא נלקח". עוד ציין אברמוביץ כי לאחרונה יש קושי באיסוף חתולים מהרחוב בשל החום הכבד. "מישהו מנסה להפיץ משהו שגוי וזה לא בסדר", אומר אברמוביץ.


בעניין היעלמות החתולים בעיר הוא מציין: "הדבר תמוהה בעיני שכן לא התקבלה בתקופה הזו שום תלונה אצלנו במחלקה או במוקד העירוני בעניין היעלמות חתולים. היינו מצפים שבמקרה כזה לפחות יגיעו אלינו תלונות אבל לא שמענו על כך כלום".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש