האב אנס את בנו ימים ספורים לפני הבר מצווה

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 4/6/2021 10:57 ● ערב ערב 3020
17 שנות מאסר נגזרו על אב מהדרום שאנס את בנו הקטין חמש פעמים לפחות ● חלק מהמעשים נעשו ממש בסמוך לחגיגת בר המצווה של הילד ● זאת כאשר באותה העת, חלתה האם במחלה קשה ממנה נפטרה בהמשך ● הילד התלונן על האונס רק בגיל 25 ולאחר שניתק קשריו עם האב המתעלל ● בעקבות חשיפת הפרשה, נותק הקשר בינו לבין אחיותיו ● האב מצדו הכחיש את הטענות ואף השחיר את בנו במהלך העימות שנערך ביניהם ● מעבר לתקופת המאסר הממושכת, יפצה האב את בנו בסכום של 150,000 שקל
האב אנס את בנו ימים  ספורים לפני הבר מצווה
’'הצפייה בעימות שנערך בין השניים הותירה רושם של תמונת נזק עמוקה בנפשו של המתלונן''

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר 17 שנות מאסר על אב מהדרום שאנס את בנו לאורך שנים. מגזר הדין עולה, כי האב (59) אנס את בנו במשך שנים, כשהיה בן 8-14. מתוך שבעה אישומים בהם הואשם, זוכה האב מחמת הספק משניים והורשע בחמישה אחרים. 


מגזר הדין עולה כי האב היה נשוי לאמו של הילד במשך 18 שנה עד 2008 ונולדו להם ארבעה ילדים, שלוש בנות והמתלונן. סמוך להגעתו של הבן לגיל בר מצווה, נפרדו ההורים ועברו להתגורר בדירות נפרדות, כאשר המתלונן ושתי אחיותיו עברו להתגורר עמו. סמוך לגיל 15 עבר הבן ללמוד בפנימיה והיה שב לביתו רק בחופשות, ולאר שהתגייס, קיבל הבן מעמד של חייל בודד. רק לאחר שניתק את קשריו עם אביו בתקופת שירותו הצבאי, ובהגיעו לגיל 25, הגיש הבן תלונה נגד אביו, בעקבותיה הורשע זה באונס.
מגזר הדין עולה כי בחמש הזדמנויות שונות בין השנים 2002-2005 נהג האב לבצע בבנו מעשי אונס קשים שכללו החדרת אבר מינו לגופו של הילד וכן אילצו לקיים מין אוראלי. מעשים אלו נמשכו גם בין השנים 2005-2007, כשהנאשם והמתלונן היו לבד, בחדר השינה של הנאשם, נהג הנאשם להחדיר את איבר מינו לפיו של המתלונן והמתלונן החדיר אף הוא את איבר מינו לפיו של הנאשם; לאחר מכן, הנאשם והמתלונן נכנסו יחדיו למקלחת. לאחר אחת מהפעמים הללו, הבטיח האב לבנו כי יקנה לו בתמורה מכונית עם שלט. במקרה אחר, שהתרחש לפני בר המצווה של הבן, לקח אותו האב עמו לנסיעת עבודה לים המלח, שם התאכסנו במלון, שם ביצע האב את זממו בבן שוב. מספר ימים לפני בר המצווה עצמה, נכנס האב לחדרו של הבן על מנת להסתכל על חליפת הבר מצווה שלו, ובאותה הזדמנות הורה לבן לחדור אליו. הבן העיד, כי תמיד היה זה הוא שהיה מחדיר את איבר מינו לפי הטבעת של אביו, אך ההפך לא קרה". 


במהלך המשפט, טען האב כי נגרם לו עוול גדול מידי בנו, הנחווה על ידו כחוסר אונים ותסכול. האב אף ציין כי מערכת יחסיו עם בנו לאורך השנים היתה קרובה וכי שימש דמות מרכזית בחיי בנו עד להחלטתו של הבן לנתק עמו קשר. את הבן עצמו תאר האב כאדם דרשן ועיקש אשר ידע לתפעל אותו ולהשיג את מטרותיו. לטענתו, חלטת הבן להתלונן נגדו נבעה מכך שכעס על שסירב לשלם עבורו חוב טלפון. עם זאת, הכחיש האב מכל וכל את האישומים נגדו. האב התקשה להסביר את הפער שבין תיאוריו את עצמו כאב מסור ואוהב שמנהל קשר חם וקרוב עם בנותיו לעומת הנתק מבנו, לו הוא רוחש חוסר סימפטיה תוך שהוא תופס עצמו כקורבן. הערכת מסוכנות שנערכה לאב מצאה אותו בעל אינטליגנציה ויכולות וורבליות גבוהות עם קווי אישיות נרקיסיסטיים ומוחצנים.  ההתרשמות הייתה שקיימים בלבול וחוסר גבולות באופן בו הנאשם ניהל את קשריו עם ילדיו וכי הנאשם חסר יכולת או רצון להתבוננות פנימית, מרוכז בעצמו ועסוק במחירים שהוא משלם.
הבן, כפי העולה מתסקיר שהוגש בעניינו, סובל בשל המעשים שנעשו בו, מנזקים רגשיים משמעותיים, לרבות מפוסט טראומה. 


בגזרו את דינו של האב, פסקה השופטת דינה כהן, כי מתחם הענישה הראוי נע בין 15-20 שנות מאסר בפועל. השופט התחשב בעובדה כי המעשים נמשכו על פני שש שנים וכן ציין את העובדה כי האב ניצל את חוסר הבנתו של הבן, תמימותו ותלותו המוחלטת בו נוכח מצבה הרפואי של האם שנפטרה בהמשך ממחלתה לאחר הגשת התלונה. "הנאשם ניצל את זמינותו של הקטין והערצתו את אביו, לצורך סיפוק יצריו המיניים בהתעלמו כליל מן הנזקים הקשים שהוא גורם לבנו במעשיו", נפסק. "הנאשם יצר בינו לבין בנו קשר מעוות ומבלבל. הקטין לא היה ער, נוכח גילו הצעיר, לכך שהוא קורבן עבירה. ההכרה שאביו מבצע בו עבירות מין חלחלה לתודעתו אט אט כשבגר וכשהבין שעליו להתרחק מאביו...הנאשם פיתה את המתלונן - בין במרומז ובין בגלוי – שאם יישאר אתו לבד ויעשו את המעשים המיניים, הדבר ישתלם לו. ביהמ"ש אף היה ער לניסיונות של האב להשחיר את בנו במהלך העימות שנערך ביניהם: "הכחשותיו של הנאשם לתיאורי בנו לוו בהכפשות מגוונות של המתלונן והותירו רושם שהנאשם ניסה להיאחז בכל טענה גם במחיר של העלבת והשחרת המתלונן. אף הצפייה בעימות שנערך בין השניים הותירה רושם של תמונת נזק עמוקה בנפשו של המתלונן". לא זאת, אף זאת, בעקבות חשיפת הפרשה, נוצר קרע בין האח לאחיותיו והקשר ביניהם נותק. 
כאמור, גזר ביהמ"ש על האב 17 שנות מאסר ולצדם מאסר מותנה של 18 חודשים למשך 3 שנים מיום שחרורו וכן פיצוי למתלונן בגובה 150,000 שקל.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש