ביהמ''ש נזף בחברת הביטוח שהאשימה בעל רכב מאילת כי העלימו

מאת: שחר קליין ● 4/6/2021 09:38 ● ערב ערב 3020
חברת הביטוח מנורה מבטחים סירבה לפצות תושב אילת שרכבו נגנב בטענה כי ביים את הגניבה ● בית המשפט לא חסך בביקורת על החברה: "התנהלות הנתבעת היתה מיותרת, טרדנית, הסבה לתובע ביטול זמן ומשאבים רבים”
ביהמ''ש נזף בחברת  הביטוח שהאשימה בעל  רכב מאילת כי העלימו
''לא מצאתי ולו נימוק אחד אשר יכול לשפוך אור על התנהלות הנתבעת''. הרכב שנגנב
תגיות:

תושב אילת הגיש באמצעות עו"ד טל ליזרוביץ, תביעה כספית ע"פ חוק חוזה ביטוח, נגד חברת מנורה מבטחים. זאת לאחר שרכבו נגנב לפני כשלוש שנים והוא הגיש תלונה על כך במשטרה, ועל אף פוליסת הביטוח אותה רכש, סירבה חברת הביטוח  לפצותו בהתאם לפוליסה.
לטענת חברת הביטוח, חקירה מטעמה העלתה,  כי נמצאו סתירות בגרסת התובע, וכי הוא מסר לה פרטים כוזבים, בניסיון לזכות בתגמולי הביטוח בכוונת מרמה. בנסיבות אלו טענה כי פקע הכיסוי הביטוחי. לטענתה, הרכב לא נגנב, אלא התובע פעל במרמה על מנת להעלים את הרכב ולכן כלל לא חל אירוע .

במחלוקת בין הצדדים בשאלה האם ארע "אירוע ביטוחי", השופטת אורית ליפשיץ קבעה כי התובע הוכיח ברמה הנדרשת ממנו כי ארע אירוע ביטוחי, ואילו חברת הביטוח לא הוכיחה כי התובע פעל במרמה והיה שותף לביום גניבת הרכב. עוד קבעה השופטת כי חברת הביטוח פעלה שלא בהתאם להוראות הפוליסה ולמעשה דחתה את דרישת התובע למימושה, ללא כל ראיה ממשית.


בנוסף, מתחה השופטת ביקורת חריפה על התנהלות החברה: "התנהלות זו פגעה בתובע ואם היתה מקיימת היא את המצופה ממנה להסכם הפוליסה, בגינה קבלה תשלום מהתובע, תביעה זו לא היתה באה לעולם. לא מצאתי ולו נימוק אחד אשר יכול לשפוך אור על התנהלות הנתבעת ולבאר מדוע לא עמדה היא בהתחייבויותיה כעולה מההסכם אשר כרתה עם התובע ומדוע גוררת היא את התובע לבית המשפט, להליך מיותר אשר נאלץ הוא להגיש, כל זאת על מנת למצות את זכויותיו המגיעות לו על פי פוליסת הביטוח. 
השופטת פסקה כי חברת הביטוח תשלם לתובע את תגמולי הביטוח, בגין האירוע הביטוחי בהתאם לתנאי הפוליסה. בנוסף, החליטה השופטת לחייב את חברת הביטוח בהוצאות משפט ושכר עו"ד, זאת "בשל עינוי הדין שנגרם לתובע אשר הלך חזור ושוב, וביקש המגיע לו בזכות, בשל התנהלות הנתבעת"
ת"א 18-06-66476


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת