טעויות בעיצוב חדר המקלחת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 10/12/2020 11:33 ● ערב ערב 2995
שקופה או חלבית? עם או בלי שירותים? ומה על צבע הכיור? חושבים שאתם יודעים איך לעצב נכון את חדר המקלחת שלכם? חכו ותקראו
טעויות בעיצוב חדר המקלחת
הוציאו את השירותים השניים מחוץ למקלחת ההורים
תגיות: עיצוב

מי מאיתנו לא רוצה חדר מקלחת שיהיה ממש כמו בקטלוג האופנה. יפה, חדשני ותואם למגמות האופנתיות. אבל אם להודות על האמת, יש הבדל בין הרצוי למצוי, יש הבדל בין היפה לנוח ולפונקציונאלי. אז מאיזה טעויות כדאי לנו להיזהר רגע לפני שאנחנו רצים לעשות קופי פייסט אצלנו בבית לצילום שראינו בקטלוג?

 

שקוף לא מתאים לכולם


אז נכון שהטרנד מדבר על פתיחת קירות, שבירת חסמים ופתיחת חדר המקלחת אל תוך חדר השינה של ההורים אגב שימוש במסגרת זכוכית שקופה. רעיון עיצובי לוהט שנראה מצוין בקטלוג, השאלה עד כמה אתם מתאימים לחשיפה הזו? עד כמה אתם זורמים עם זה שכבר לא ממש תהיה לכם פרטיות בחדר המקלחת ואל תשכחו את העובדה שאם יש לכם ילדים, לא תוכלו להיכנס למקלחת מבלי לנעול את חדר הכניסה לחדר השינה, אתם יודעים, מקלחת שקופה. אם אין לכם בעיה עם מחסום הפרטיות- תיהנו, ואם יש לכם בעיה ולא יהיה לכם יותר לאן לברוח, כדאי שתוותרו על הרעיון, יפה ככל שהוא נראה. ועדיין לא דיברנו על אסלת שירותים שאם תמוקם מאחורי זכוכית שקופה זה כבר ממש לא יהיה נעים וגם לא נוח.

 

שירותים בחדר השינה


אז נכון שכמעט בכל יחידת הורים תמצאו היום גם מקלחת ושירותים צמודים, אבל אם תעצרו לרגע ותחשבו, זה לא ממש כיף ללכת לישון כשברקע ניחוחות השירותים. נכון שעוד אסלה בבית זה יעיל ושימושי, נכון שלהרבה חברים שלכם יש, אבל שאלתם את עצמכם פעם כמה מהם היו רוצים להוציא את השירותים מחדר המקלחת הזה שממוקם אצלם בחדר השינה? ומה אם בבוקר שניכם ממהרים להתארגן לעבודה? מי יישב על האסלה? עזבו. לא נוח, נקודה. יוצאו השירותים לאלתר מיחידת ההורים.

 

תצאו בחוץ


אחד הדברים שיותר מציקים לכם בעין זו מכונת הכביסה והמייבש שממוקמים לכם בחדר הרחצה? נכון שניסיתם לשנע אותם אל כל חלקי הבית אבל תמיד זה נגמר במסקנה שזה לא מתאים בפרוזדור וגם לא במרפסת ובטח שלא בחצר? הפתרון היעיל והטוב הוא פשוט למקם במקלחת שלכם, בתנאי כמובן שהיא מספיק גדולה, ארונית פונקציונלית שמיועדת למכונת כביסה ומייבש לצדה או מעליה. בארונית יהיה לכם גם מקום לחומרי הכביסה. זה אולי קצת מטריד וגם תופס מקום, אבל היי, אין מקום נוח יותר לעשות בו כביסה מאשר בחדר המקלחת, בתנאי שהמכונה והמייבש סגורים בארון מתאים ויפה. תוכלו באותה נשימה לחסוך את מקום סל הכביסה כי מיד כשתורידו את הבגים תוכלו לזרוק אותם למכונת הכביסה. 
יעילות מובטחת. ואם בכל זאת אין לכם מקום כי המקלחת קטנה, לא נותר לכם אלא למצוא פינה מתאימה בבית, מומלץ בכל מקרה לא לוותר על סל כביסה במקלחת, כי אם לא כאן, תהיו בטוחים שהבגדים המלוכלכים ינדדו לכם בכל רחבי הבית.

 

אל תוותרו על שירותים שניים


אז נכון שהמלצנו להוציא את השירותים מהמקלחת ביחידת ההורים אבל אל תעזו לוותר על שירותים שניים בבית. אם אתם גרים בבית דו קומתי מומלץ שחדר שירותים אחד יהיה ממוקם בקומה התחתונה לטובת האורחים או לטובת העצלנים וחדר שירותים שני יהיה ממוקם למעלה. חדר שירותים אחד אף פעם לא מספיק, במיוחד בשעות הבוקר הלוחצים והמלחיצים ובכלל. אז גם אם הבית שלכם יחסית קטן, תעדיפו לוותר על שתי מקלחות אבל לא על שני חדרי שירותים.

 

היפרדו מהאמבטיה בגיל המתאים


נכון שאין משהו שאתם יותר אוהבים מאשר לחזור הביתה ולשקוע עד הצוואר באמבטיה שלכם. ונכון שאין משהו שילדים קטנים יותר אוהבים מאשר לשחק עם ברווזי הגומי שלהם ושאר משחקים באמבטיית קצף נעימה, ולמרות כל אלו, קחו בחשבון שמגיע הגיל שצריך ואפילו חובה לומר יפה שלום ולהיפרד מהאמבטיה לטובת מקלחון. אז נכון שזה לא יקרה מחר וגם לא מחרתיים אבל אם חציתם את גיל ה– 60 ואפילו פלוס והגב שלכם כבר מאותת וגם הרגליים, תעשו את זה וטובה דקה אחת קודם. בגיל הזקנה לא תרצו להסתבך עם הרמת הרגל גבוה מעל דופן האמבטיה. ואם עכשיו זאת נראית לכם משימה פשוטה, זה לגמרי לא ייראה לכם ככה גם בעתיד. אז בגיל הנכון היפרדו, פנו יותר מקום בחדר המקלחת לטובת מתלה בגדים, ארונית מגבות ואולי אפילו ספסל ישיבה דקורטיבי. עם אמבטיון עמידה החיים יהיו לכם קלים יותר. חוץ מזה שתמיד תוכלו למקם בו ידית אחיזה ואולי גם כסא לישיבה, אבל זה כבר ממש מתאים לגיל מתקדם.

 

מגיע הגיל שצריך ואפילו חובה לומר יפה שלום ולהיפרד מהאמבטיה לטובת מקלחון

 

דלת נפתחת החוצה אז מה?


מי אמר שדלת חדר השירותים לא צריכה להיפתח כלפי חוץ? ההיפך הוא הנכון. זה גם מאפשר יותר מקום בחדר הקטן בלאוו הכי ובכלל אם מישהו יתקע בשירותים קל יותר יהיה לחלץ אותו. ובכלל, גם במקלחת, מומלץ להעדיף דלתות שנפתחות החוצה ולא פנימה. תרשמו לפניכם.

 

מי אמר כלים סניטרים צבעוניים?


רשמו לפניכם- הטרנד השולט כיום בחדרי המקלחת מדבר על כלים סניטריים צבעוניים וזה נכון לגבי כיורים וברזים כאחת. עד כאן הכל טוב ויפה וזה גם מאוד נחמד ומאוד מיוחד. אבל שוב, מה שנראה טוב ויפה במגזיני הבית, לא אומר שמתאים עבורכם. דמיינו את המקלחת שלכם עם כיור וברז אדומים. מצליחים לעכל את הרעיון? ומה על כיור וברז צהובים? אז נכון שזה יכול להיות נחמד יום או יומיים, אבל שימו לב, אחרי חודש הצבע השונה הזה יכול להראות לכם מתיש ומיותר. אז נכון שברז וכיור לא מצריכים מכם לקחת משכנתא, השאלה למה ללכת על חצי בטוח אם אפשר ללכת מראש על בטוח לגמרי ולהשאר בסביבה הרגילה והמוכרת של הכלים הסניטריים בגווני הלבן והשמנת?

 

אין חלון, אז מה?


 ביג ביג טעות. שלא תעזו לוותר על פתח איוורור במקלחת, רצוי כמובן חלון, ועל אחת כמה וכמה על תוותרו על פתח איוורור בחדר השירותים. שום וונטה שבעולם לא תצליח להחליף את תחלופת האוויר שבא מבחוץ. אם מדובר במקלחת קטנה, או שירותים נוספים ואין פתח אפשרי אל החוץ, לכו על תקרת חלון נפתחת. העולם יראה, ובעיקר יריח הרבה יותר טוב אם מדובר בחדר השירותים. במקלחת הימנעו מתוצאות רטיבות על הקירות ועל התקרה תוצר של חוסר איוורור מספיק.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש