האישה המוכה: ''אתה יודע מה עשיתי? צילמתי עם הטלפון''

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 10/12/2020 10:06 ● ערב ערב 2995
מאסר של שנה ופיצוי כספי נגזרו על ידי השופטת ליאורה אדלשטיין מבית המשפט השלום באילת, על גבר שהכה נהג מונית בעל מוגבלות, ובהזדמנות אחרת תקף את בת זוגתו גם כן במהלך נסיעה במונית ● למורשע עבר פלילי עשיר והוא מרצה כיום מאסר בן 7 חודשים בשל אירוע נוסף
האישה המוכה: ''אתה יודע מה  עשיתי? צילמתי עם הטלפון''
נוהג להכות את בנות זוגו

בית המשפט השלום באילת גזר 12 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי לנפגעים, על תושב אילת שהורשע בשני אירועים של תקיפה – האחד כנגד נהג מונית והשני כנגד בת זוגתו, בעת שנסעו במונית אחרת. לנאשם עבר פלילי הכולל עבירות אלימות ואיומים והוא מרצה כיום מאסר בן שבעה חודשים בשל מעשה אלימות אחר בו הורשע.
מגזר הדין עולה כי הנאשם ובת זוגו נסעו בספטמבר 2019, במונית שנהוגה היתה על ידי נהג בעל מוגבלות. משהגיעו ליעדם במלון מלוני בעיר, שילם הנאשם לנהג סכום של 20 שקל ואז תקף אותו באגרופים. בהמשך יצא מהמונית, ניגש לחלון הנהג, שבר את מגן השמש של הרכב והמשיך להכות את הנהג תוך שהוא דורש את כספו בחזרה, עד שזה נעתר והשיבו. 
באירוע אלימות אחר, שארע באוגוסט השנה, תקף הנאשם את בת זוגו באגרוף לפנים בעת שנסעו יחד במונית, האישה פנתה לנהג המונית ואמרה לו: "אתה יודע מה עשיתי נהג? צילמתי עם הטלפון, זה מה שעשיתי|". אז סטר לה הנאשם בפניה באמצעות ידו השמאלית ואמר לה "סתמי". הנהג פנה אליו ואמר לו "לא באוטו", מה שגרר איום מצד הנאשם.  המדינה טענה כי מדובר באדם אלים, בעל ארבע הרשעות נוספות בעברו (שלוש מהן נעברו בשנה האחרונה), שלוש מהן בעבירות איומים ואלימות, בגין אחת מהן, מ-2019, הוא מרצה כעת מאסר בן 7 חודשים. עוד טענה כי העבירות מבוצעות לרוב כלפי בנות זוגו כשהם בביתם.  בית המשפט הדגיש כי באירוע תקיפת נהג המונית, הותקף זה במספר רב של אגרופים, באכזריות, גם בפניו, תוך שהנאשם שובר על גופו את מגן השמש ופוצע אותו בשעה שהלה מנסה להגן על גופו ואינו מצליח להימלט מהרכב.  ביהמ"ש אף תאר בחומרה רבה את אירוע התקיפה של בת הזוג במונית, אירוע שהתרחש במועד בו אמור היה הנאשם לשהות במעצר בית. "בנסיבות המקרה לא מצאתי כי קיים פוטנציאל שיקומי", פסקה השופטת, "נראה כי ההליך המשפטי לבדו אינו מרתיע את הנאשם מלשוב ולבצע עבירות נוספות, כך למשל 26 יום לאחר שהואשם בתקיפת נהג המונית, היה מעורב באירוע בו חורר צמיגים של שני רכבים, אירוע בו נגזרו עליו 6 חודשי מאסר בפועל אותם הוא מרצה כיום. לאור אלה, גזרה השופטת על הנאשם 12 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, ופיצוי למתלוננים – 2,000 שקל לנהג המונית ו-1,000 לבת זוגו. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש