הנוער ניהל את העיר

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 22/5/2024 10:22 ● ערב ערב 3173
כ – 120 בני נוער ניהלו היום (ג') את העיר אילת ליום אחד במסגרת יום ''חילופי שלטון'' המסורתי, שמקיימת מידי שנה מועצת נוער עירונית. במהלך היום החליפו בני הנוער בעלי תפקידים בעיר החל מראש העירייה, מנהלים בכירים בעירייה ובתאגידיה, צוותי הוראה בבתי הספר, מפקדי משטרה, כב''ה, בית חולים, מתנ''סים, אטרקציות, רשות הטבע והגנים, נמל ועוד. המטרה לקיים חיבור בין בני הנוער לבין מקבלי ההחלטות בנושאים מהותיים באמצעות למידה מקרוב. את ראש העירייה – אלי לנקרי החליפה יו''ר מועצת נוער עירונית – שילת לנקרי. כמיטב המסורת, ייחתם היום בטקס השנתי להענקת אות הפעיל המצטיין במסגרתו יקבלו 40 בני נוער ממסגרות ותנועות הנוער, אות הצטיינות על פועלם.
הנוער ניהל את העיר
תגיות:

היום נפתח במפגש של כל בני הנוער ובעלי התפקידים בחדר הישיבות של העירייה והמשיך בחצי יום בו התלוו בני הנוער לבעלי התפקידים בישיבות, סיורים, תדרוכים ועוד. ראש העירייה ציין לשבח את בני הנוער ואת פעולות ההתנדבות שהם מקיימים לאורך כל השנה ואת תרומתם לקהילה בתוך מסגרות הנוער בהן הם פועלים. יו"ר מועצת הנוער העירונית – שילת לנקרי הודתה לראש העירייה על ההזדמנות וביקשה מכלל המשתתפים למצות את היום כמה שיותר.

"אני באופן אישי מקדישה את היום הזה לכל הנופלים הי"ד, ושכל  החטופים והחיילים יחזרו בשלום" ציינה שילת. 

ראש העירייה ברך את בני הנוער ואת שילת ואמר: "ימים לא פשוטים עוברים עלינו ובשנה החולפת והנוער שלנו הוכיח בה את הערבות הדדית, הסולידריות, האחווה והרעות. יש לנו נוער ערכי ואיכותי שלוקח חלק בכל כך הרבה מסגרות נוער, תורם לקהילה ושותף לעשיה חברתית מרגשת ואנחנו גאים על כך".

 

 

 

עופרה בוארון - סמנכ"לית תוכן ופרוייקטים ברשת המתנ"סים, ברכה את בני הנוער המשתתפים ביום זה "אני מאחלת לכם שתצליחו ללמוד מהיום הזה ולהפיק ממנו את המיטב ולכם בעלי התפקידים שתצליחו להעביר לבני הנוער את העשייה שלכם בדרך המשמעותית ביותר, אני בטוחה שתלמדו אחד מהשני ותיהנו".

 

עדי דמארי - מנחת מועצת הנוער העירונית ציינה, כי יום חילופי שלטון מתקיים השנה בתקופה לא פשוטה ותוך כדי לחימה מתמשכת ואמרה: "רוב בני הנוער לקחו חלק פעיל בקליטת המפונים ובהקמת מתחמי פעילות משותפים כדי להקל את תהליך הקליטה בעיר, שהתגייסה מהשבוע הראשון והפכה לעיר הקולטת הגדולה במדינה. חלקם עוברים תקופה לא פשוטה, מתמודדים עם "שגרת מלחמה" מורכבת ועדיין ממשיכים להתנדב ולעשות למען הקהילה ולקחת חלק בעשייה המקומית השוטפת".

 

מועצת נוער עירונית המקיימת מידי שנה את יום חילופי השלטון, פעילה כבר שנים רבות וחברים בה נציגים מכל מסגרות הנוער ובתי ספר התיכוניים. בין מסגרות הנוער: קולייר, היחידה לקידום נוער, נט"ע, אפ סטארס, דילר, ווליום, "כנפיים של קרמבו", "בני עקיבא", "אל עמי", "המחנות העולים", מד"צים 360 יעלים, "אחריי", צופים, המשמר האזרחי, שומרי המפרץ, יוניסטרים, נוער מעברים ועוד. כמידי שנה, ייחתם כאמור היום בטקס השנתי להענקת אות הפעיל המצטיין. את הטקס מקיים מידי שנה אגף הנוער ברשת המתנ"סים, במסגרתו יקבלו 40 בני נוער ממסגרות ותנועות הנוער – אות הצטיינות על פועלם.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש