ישראייר מחבקת גם את תושבי אילת

מאת: רותם נועם ● 17/11/2023 04:56 ● ערב ערב 3146
בישראייר החליטו להרחיב את סבסוד כרטיסי הטיסה לתושבי העוטף והמפונים באילת גם לבני משפחתם וכעת גם לכל תושבי אילת ● כעת בוחנת החברה מול צה''ל אפשרות לטוס ליישובי העוטף
ישראייר מחבקת גם את תושבי אילת
חשיבה שיווקית עם נשמה יתרה. מטוסי ישראייר הממותגים למען השבת החטופים

חברת ישראייר מוכיחה שוב, כי היא ולא ארקיע "החברה של האילתים". החברה שהודיעה כבר ב-14.10 כי תטיס לאילת מתנדבים מתחומי הרפואה, התמיכה הפסיכולוגית והסוציאלית, לאילת, במסגרת המאמץ המלחמתי, בשתי טיסות יומיות, הרחיבה בהמשך על דעת עצמה ובטרם אישר האוצר את מתווה הסבסוד לטיסות עבור המפונים והמתפנים מישובי הדרום שעקרו לאילת. ב-9.11, ולאחר שהאוצר ומשרד התחבורה אישרו את המתווה לפיו החל מיום ג' השבוע (13.11) יופעלו טיסות בחינם למפונים ולמשפחות הנעדרים והחטופים, משדה התעופה רמון לנמל התעופה בן גוריון בשני הכיוונים (המתווה מתייחס הן לארקיע והן לישראייר), פרסמה החברה על דעת עצמה כי תרחיב את הסבסוד גם למעגל השני של קרובי משפחה של יישובי העוטף מדרגה ראשונה וכן עבור מטפלים, תומכים וכן לחיילי צה"ל, כך שמחי

השבוע, מסר מנכ"ל החברה, אורי סירקיס, ל'ערב ערב', כי החברה בחרה להרחיב, שוב, על דעת עצמה, ומבלי שתפוצה על כך בעתיד, את סבסוד מחירי הכרטיסים גם לתושבי אילת, שייהנו בתקופת המלחמה ממחיר מסובסד של 99 שקל לכרטיס.
בתקנון החברה פורט כי: "מימוש כרטיסי הטיסה תתאפשר לנוסעים הזכאים החל מיום 14.11.23 ועד ליום 31.12.23. כרטיס הטיסה לאילת הינו ב-0 שקל לנוסעים הזכאים והוא כולל כבודת יד בלבד (עד 8 ק"ג) ואינו כולל מזוודה. הזמנת כרטיסי הטיסה תתבצע באמצעות "אתר ישראייר" או במענה טלפוני ייעודי. לרכישת כרטיס הטיסה ב-0 ש"ח באתר ישראייר, יש לסמן "במנוע החיפוש" בדף הבית או בעמוד הייעודי "תושב עוטף/צפון".
עוד הודגש בתקנון: "לגבי תושבי הישובים הזכאים - בעת הבידוק לטיסה, על הנוסע להציג בשדה התעופה תעודת זהות, אשר כוללת ספח עם הכתובת המעודכנת לישוב שתושביו זכאים לכרטיס טיסה אילת במחיר של 0 שקל. לגבי משפחות החטופים והנעדרים – בעת הבידוק לטיסה, על הנוסע להציג הצהרה כי הנוסע הינו בן משפחה שאחד מבני משפחתו נחטף או נעדר במלחמת "חרבות ברזל". אי הצגת תעודה זהות וספח (עבור תושבי הישובים הזכאים) או הצהרה (עבור בני משפחות החטופים והנעדרים), תחייב את הנוסע בתשלום בסך 99 שקל לאדם לכיוון, אשר ישולם במקום".

 

עלות המימון 12 מיליון שקל


הממשלה אישרה השבוע (ד') הקצאה של כ-12 מיליון שקל למימון הטיסות למפונים ומשפחות החטופים. התקציב יחולק כך שכל אחת מחברות התעופה המפעילות טיסות לאילת: ארקיע וישראייר תקבלנה כ-6 מיליון שקל כל אחת. 6 מיליון שקל על חשבון תקציב 2023 ו-6 מיליון שקל הנוספים על חשבון תקציב 2024. התקציב יועבר לחברות התעופה על ידי רשות התעופה האזרחית (רת"א) בהתאם למבחני התמיכה. לחברות התעופה תינתן התמיכה בהתאם לכמות כרטיסי הטיסה בהם יעשה שימוש בפועל על ידי תושבים שפונו או משפחות של החטופים.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש