הבשורה של מתן בארי לתחום הרפואה באילת: פרופסור איתמר גרוטו יפעל לשיקום משבר הבריאות באילת

מאת: רותם נועם ● 14/9/2023 16:23 ● ערב ערב 3137
מתן בארי, המועמד לראשות העיר אילת, הודיע השבוע כי גייס את פרופסור איתמר גרוטו, לשעבר המשנה למנכ''ל משרד הבריאות, להוביל את שיקום מערכת הבריאות באילת
הבשורה של מתן בארי לתחום הרפואה באילת: פרופסור איתמר גרוטו יפעל לשיקום משבר הבריאות באילת
בתוכנית, הקמת מרכז שיקום ספורט בינלאומי, ובית ספר ללימודים בתחום הבריאות. גרוטו ובארי

סגן ראש עיריית אילת והמועמד לראשות העיר מתן בארי, סיכם על הקמת צוות שיגבש תוכנית חירום להצלת מערכת הבריאות הקורסת בעיר. בראש הצוות יעמוד פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ״ל משרד הבריאות לשעבר, והוא יחל בפעילותו כבר בימים הקרובים.
בארי וגרוטו נפגשו בשבוע שעבר על מנת לגבש מסמך עקרונות ראשוני, שיציע שינוי מהותי למערך השירותים הרפואיים בעיר, בבית החולים "יוספטל" וביתר מוקדי הבריאות. 
פרופ' גרוטו: "התרשמתי שמתן בארי, על אף שהוא נתון במרוץ פוליטי, מתכוון בכל הרצינות לתיקון המצב הבלתי נסבל של הרפואה באילת. 
רעיונותיו מעניינים, ומהווים דוגמה לחשיבה יצירתית מחוץ לקופסה. שמחתי על הצעתו לעמוד בראש הצוות ואעשה הכל לפתור בעיה, שאני מכיר היטב מימי כהונתי בתפקידים השונים במשרד הבריאות".
בארי: "זו בשורה אדירה לתושבי אילת. התרגשתי מאוד מנכונותו של גרוטו להצטרף אלי ולקחת על עצמו משימה כה חשובה על כתפיו, כדי ליצור פתרונות לבעיה הקשה ביותר  כיום לתושבי אילת ואין שני לה בחומרתה. הגיע הזמן שנתקדם אל שירותי בריאות ראויים, זו חובת המציאות".  
עוד בפגישתם, הגו תכניות למנועי צמיחה למערכת הבריאות בעיר, ביניהם, הקמת מרכז שיקום ספורט בינלאומי באילת, הקמת בית ספר ללימודים בתחום הבריאות באילת ופיתוח מנהיגות מקומית ויזמות בתחומי הבריאות. עוד קבעו השניים לדון במודל ארגוני חדש לבית החולים, שייתן שירותים רפואיים לכלל התושבים באופן שוויוני. כל הפעולות הללו,  יגדילו את מכסת השירות ואת כוחו הכלכלי של בית החולים, מה שישפר באופן מהותי את שירותי הבריאות לתושבי אילת. 
פרופ' איתמר גרוטו  הוא פרופסור לרפואה ומומחה בבריאות הציבור, בעל דוקטורט בניהול מערכות בריאות. הוא היה בעבר משנה למנכ"ל משרד הבריאות, ולפני כן כיהן כראש שירותי בריאות הציבור. בשנת 2017 נבחר לוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש