שחר טיבי מאילת אלופת העולם בגלישת רוח בדגם האולימפי

מאת: מערכת יום יום באילת ● 20/8/2023 15:59 ● ערב ערב 3133
הישג אדיר, שנה לפני המשחקים האולימפיים: שתי אילתיות על הפודיות באליפות העולם בגלישת רוח ● שחר טיבי סיימה ראשונה באליפות שנערכה בהולנד, ספיצ'קוב עם מדליית כסף במקום השני ● טיבי הקדישה את המדליה ללי קורזיץ שמתמודדת עם לוקמיה: ''היא נתנה לי ולכל כך הרבה אנשים את ההשראה בחיים''
שחר טיבי מאילת אלופת העולם בגלישת רוח בדגם האולימפי
שחר טיבי (במרכז) וקטי ספיצ'קוב (מימין) על הפודיום באליפות העולם בדגם IQ פויל (צילום: sailing energy)

התרגשות של ממש באילת, כאשר שתי ספורטאיות מקומיות, שחר טיב וקטי ספיצ'קוב, לוקחות אמש (שבת) את המקומות הראשון והשני באליפות העולם בגלישת רוח בדגם פויל שנערכה בהאג שבהולנד.

שחר טיב קטפה את מדליית הזהב ווכרזה כאלפות העלום לדגם פויל לשנת 2023, וספיצ'קוב עם מדליית כסף במקום השני. את שחר טיבי אימן לא אחר מאשר האלוף האולימפי של אילת - שחר צוברי, זוכה מדליית ארד באולימפייאדה. את קטי ספיצ'קוב אימן מארין סירניצביץ.

טיבי היא אלופת העולם הראשונה מישראל בדגם IQ פויל, הדגם האולימפי החדש. אצל הגברים, יואב עומר סיים במקום השישי הכללי לאחר שדורג שלישי במקצה רבע הגמר שלו ולא העפיל לחצי הגמר.

 

שחר טיבי - אלופת העולם 2023

 

"אני רוצה להקדיש את הזכיה הזו ללי קורזיץ", אמרה טיבי מיד בתום השיוט, בעוד היא עטופה בדגל ישראל על סירת מאמנה שחר צוברי. "ראיתי אותה זוכה באליפות העולם האחרונה שלה לפני 10 שנים והיום היא נאבקת על חייה. היא נתנה לי ולכל כך הרבה אנשים את ההשראה בחיים והאליפות הזו היא שלה, כמו שהיא שלי". קורזיץ, לשעבר גולשת רוח בולטת, שזכתה ארבע פעמים באליפות העולם במהלך הקריירה, חשפה בחודש שעבר כי היא מתמודדת עם מחלת הלוקמיה.

 

הישראלים שלטו במקומות הראשונים לאורך כל התחרות, עם ארבע גולשות וגולש ישראלים בדגם ה IQ פויל שהשתתפו בשיוטי המדליות.

 

 

בחצי גמר נשים זינקו ספיצ'קוב וטיבי היטב והובילו בתחילת השיוט. שחר טיבי התמקמה ראשונה במצוף השני, כאשר קטי ספיצ'קוב קרוב מאחוריה ושתיהן מגדילות את הפער מהנרווגית והצרפתייה, ולמעשה, כל שנדרש משתי הישראליות היה לשמור על מקומן עד לקו הסיום מבלי לעשות טעויות חמורות כפי שאכן ארע, כאשר טיבי חוצה ראשונה את קו הסיום וקטי מאחוריה. 

צילומים באדיבות הועד האולימפי ישראל


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת