יבגני מאילת שלישי בגביע אירופה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 25/5/2023 18:01 ● ערב ערב 3121
שנה וחצי אחרי שנפצע ועבר שיקום ממושך, חתם השבוע הג'ודוקא האילתי יבגני שמלצין, בן טיפוחיו של המאמן האילתי דוד בן ארבון, על קאמבק מרשים כשסיים במקום השלישי עם מדליית הארד בתחרות גביע אירופה לבוגרים בסרייבו ● בנבחרת הג'ודו של ישראל, מסומן הג'ודוקא מאילת כפוטנציאל כמעט וודאי לאוליפיאדת פריז 2024
יבגני מאילת  שלישי  בגביע אירופה
עם בן ארבון לפני הפציעה
תגיות:

זו הייתה התחרות של יבגני שמלצין, הג'ודוקא שגדל אצל המאמן האילתי דוד בן ארבון בג'ודוקאן כבר מגיל 4, לאחר פציעה קשה שעבר. לאחר לא פחות מהיעדרות של שנה וחצי לטובת שיקום והחלמה, חתם שמלצין השבוע על קאמבק מרשים כשסיים במקום השלישי והמצוין באליפות גביע אירופה בסרייבו במשקל כבר 100 ק"ג פלוס. לאחר פרישתו של הג'ודוקא אורי ששון שהיה גם הוא במשקל 100 ק"ג פלוס, כיום עוקבים בנבחרת ישראל אליה משתייך שמלצין מזה כחמש שנים, אחר התקדמותו האפשרית ותולים בו תקווה כי הוא יהיה זה שיתפוס את מקומו של ששון במסגרת המשקל הכבד.
שמלצין, כיום בן 21, אוטוטו משתחרר מצה"ל לאחר ששרת בצבא על תקן ספורטאי מצטיין ויכל להמשיך באימוניו. פציעתו תפסה אותו בתקופת שיא לאחר רצף של מדליות בהן זכה בזירה הבינלאומית: מדליית ארד באליפות אירופה, מדליית זהב באירופה, ומדליית זהב באליפות ישראל. אלא שאז הגיעה הפציעה שהשביתה את יבגני מכל האימונים.

 

לפעמים מנוחה לא מתוכנננת עושה לספורטאי רק טוב. שמלצין והמדליה


עכשיו הוא חוזר, ואם תשאלו את מי שאימן את שמלצין מאז גיל 4 ועד גיל 16 פלוס, המאמן דוד בן ארבון, הבעלים של ג'ודוקאן אילת, לפעמים פציעה גוררת מנוחה בלתי מתוכננת לספורטאי ויכולה לעשות לו רק טוב. זה בדיוק מה שהוא מקווה שיקרה במקרה של בן טיפוחיו. בסיום תחרות גביע אירופה בסרייבו, קיבל בן ארבון את הבשורה על זכיית חניכו משכבר הימים ממאמן נבחרת ישראל בג'ודו, אורן סמדג'ה, שהדגיש כי שמלצין נראה טוב. "היום הוא הבולט בארץ במשקל 100 ק"ג פלוס", אומר בן ארבון בגאווה ומבהיר כי מכאן רק יטפס למעלה. בקרוב יצא שמלצין עם נבחרת ישראל בגו'דו לתחרות גראנד פרי בינלאומית, שם ימשיכו לעקוב אחר הישגיו.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש