מי ראה את מידנייט?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 25/5/2023 17:30 ● ערב ערב 3121
ימים אחדים לפני שהסוס מידנייט הועבר לאורווה שלו שבנייתה מסתיימת בימים אלו ממש באזור התעשייה שחורת, נגנב הסוס השחור והאצילי מהמבנה הזמני בו שהה, בקריית הספורט בעיר ● בעליו של הסוס, תושב אילת גיל בונים, שבסך הכל רצה שגם נכדיו יהנו מרכיבה על סוסים, מצר על הגניבה ומבהיר: ''במשטרת אילת לא ממש עבדו קשה כדי לנסות למצוא את הגנבים'' ● להפתעתו הרבה, ארבעה ימים בלבד אחרי הגניבה, כשהגיע לחוקרת המשטרה כדי להוסיף מידע אפשרי, הוא גילה שבמשטרה מיהרו כבר לסגור את התיק ● ''מעניין אותי אם זה מה שהם היו עושים אם מישהו היה חוטף ילד'', זועם בונים שמבטיח פרס כספי למי שימסור מידע על מקום הימצאו של הסוס
מי ראה את מידנייט?
קיווה לפתוח באילת חווה לרכיבה טיפולית .מידנייט וגיל
תגיות:

מגיל 7 גיל בונים רוכב על סוסים. כמי שגדל בעמק הירדן, הרכיבה על סוסים הייתה חלק בלתי נפרד מחייו. גם כשעבר לאילת הוא לא זנח את אהבתו זו וארבע פעמים כבר רכב עם חברים ממטולה ועד אילת, לכן ברגע שהתאפשר לו, רכש גיל סוס שחור ויפהפה והוריד אותו לאילת ולו בכדי שנכדיו יוכלו ללמוד על סוסים וליהנות מהרכיבה ממש כמותו. בתחילה הוא איכסן את הסוס מידנייט במתחם שניתן לו ליד הקרנטינה, עם כל האישורים הנדרשים של הווטרינר העירוני. בזמן הזה הוא המתין לבנייתה של אורוות סוסים מסודרת שבנייתה מסתיימת בימים אלו ממש באזור התעשייה שחורת, לשם התכוון להעביר את מידנייט. בינתיים, הוא העביר את סוסו מהקרנטינה למתחם קריית הספורט, שם על השטח שעדיין בבנייה הוא קיבל אישור וגם מבנה זמני להחזיק בו את הסוס למשך עוד מספר שבועות עד להשלמת בניית האורווה. "האכלתי אותו, טיפלתי בו ובעוד כמה ימים הייתי אמור להעביר אותו למקום המוגמר באזור התעשייה שחורת", מספר גיל, שהוא בין השאר מדריך רכיבה טיפולית שלא פסל את האפשרות לפתוח ביחד עם חברים מתחם לרכיבה טיפולית באילת על מנת לסייע למשפחות האילתיות שנאלצות לעשות את כל הדרך עם ילדיהן עד לחוות הסוסים בגרופית. "הם עושים שם עבודת קודש נפלאה ומבלי לפגוע בכבודם ובעבודתם, לא ברור למה ילדי אילת צריכים לנסוע את כל המרחק הזה לטובת רכיבה טיפולית אם אפשר לפתוח מיזם כזה גם באילת", הוא אומר.

 

התיק נסגר תוך ימים ספורים. מידנייט 

 

הסוס נעלם


אלא שביום שלישי בבוקר, כשגיל הגיע לבקר את סוסו כמדי יום, הוא נחרד לגלות כי יד אלמונית פרצה את המנעול והסוס נגנב. "במצלמות של קריית הספורט, ראינו שמישהו הגיע בלילה ה קודם בשעה 22:40, עם קטנוע, חתך את המנעול ככל הנראה וכעבור כרבע שעה יצא עם הסוס שנגרר אחריו על הכביש". גיל מספר כי עקב אחרי עקבותיו של הסוס, שנראו באזור ארץ החרדונים ובשלב מסויים העקבות נעלמו. "יתכן שבנקודה הזו העלו אותו על משהו והובילו אותו צפונה". גיל מיהר להגיש תלונה במשטרת מרחב אילת אך מבהיר כי במשטרה לא ממש ניסו למצוא את הסוס או מי גנב אותו. "הם רק הגיעו בבוקר למחרת הגניבה למתחם, לקחו תמונות של הסוס, הראתי להם שהמנעול זרוק על הדשא וזהו". ארבעה ימים לאחר המקרה כשגיל הגיע לחוקרת על מנת למסור לה מידע נוסף שאולי יסייע בחקירה, הוא גילה לחרדתו כי במשטרת מרחב אילת כבר מיהרו לסגור את התיק. גיל המופתע לא הבין איך יתכן שסגרו את תיק החקירה כל כך מהר ואף אחד כלל לא טרח לעדכן אותו בהחלטה. גיל המופתע ביקש להבין אילו פעולות חקירה עשתה המשטרה בניסיון למצוא את הסוס, אך הובהר לו כי על מנת לקבל פרטים בנושא, או על מנת להוסיף פרטים לחקירה עליו לפנות הלאה על מנת לפתוח שוב את החקירה. "הייתי המום. שאלתי את החוקרת אם זה היה ילד אם גם אז הם היו נוהגים ככה, אבל לא היה לה יותר מדי מה לומר לי". גיל שלא מוכן עדיין לוותר על סוסו האהוב מעביר כל רגע פנוי בהרים הסובבים את אילת בניסיון למצוא אולי עקבות או סימנים שיוכלו להוביל אותו למידנייט, הוא גם מתכוון להגיע לבדואים בסביבה על מנת לברר אולי נתקלו בסוס. במקביל הוא פירסם בפייסבוק הודעה בה הוא מציע פרס כספי לכל מי שיסייע לו לאתר את מידנייט.

את תגובת משטרת אילת לא קיבלנו עד לסגירת הגליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש