נדחתה תביעת אישה הרה את פונדק כושי – היא לא הותקפה אלא תקפה

מאת: רותם נועם ● 25/5/2023 17:35 ● ערב ערב 3121
נדחתה תביעת אישה הרה, את פונדק הק"מ ה-101 בכביש הערבה, בשל פגיעה שנפגעה לאחר שנפלה לטענתה בעקבות דחיפה שדחפה אותה עובדת במקום ● ביהמ"ש קיבל את עמדת הנתבעים לפיה האישה נפלה לאחור בשעה שתקפה בעצמה את העובדת
נדחתה תביעת אישה הרה את פונדק  כושי – היא לא הותקפה אלא תקפה
נקבע כי האירוע כלל לא התרחש בפונדק אלא באזור המגורים. פונדק כושי בק"מ ה-101 ● צילום: פרינטסקרין אתר פונדק כושי
תגיות:

אישה הרה, שהגיעה למתחם פונדק הק"מ ה-101 המוכר בשם "כושי", על מנת לבשר לבן זוגה העובד במקום כי נכנסה להריון, נפלה ושברה את קרסולה לאחר שנכנסה לעימות מול עובדת המקום. האישה תבעה את הפונדק ואת העובדת שלטענתה תקפה אותה, אך ביהמ"ש דחה את תביעתה והשית עליה הוצאות, לאחר שלא השתכנע מעדותה והעדיף את גרסת הנתבעים.
על פי גרסת התובעת, יום לפני האירוע היא הגיעה למקום כדי לבשר לבעלה שהיא בהריון. היה מדובר בביקור שגרתי ולא ראשון שלה במקום. בזמן הביקור (שבמהלכו השתמשה במתקני המקום ובאטרקציות) התגלע ויכוח בינה ובין בעלה דאז והעובדת, ובין היתר טענה העובדת כי היא אינה הבייבי סיטר של בני הזוג וכי עליהם לפתור בעיותיהם מחוץ לחנות. היא החלה לדחוף אותם אל מחוץ לחנות כשהיא טוענת שהם מפריעים לה לעבוד. בקשותיה של התובעת, שהחזיקה בידם את בנם הקטן, כי תחדל לא נענו. כתוצא מהדחיפות נפלו השניים ונגרמו להם חבלות קשות. התובעת צעקה מעצמת הכאבים היות ובין היתר נשבר קרסולה, אך עובדי המקום מיאנו לסייע בידה ורק לאחר שהזמינה למקום שוטרים, פונתה באמצעות אמבולנס שהוזעק למקום.
אלא שגירסת העובדת ובעלי הפונדק היתה שונה בתכלית. העובדת שצילמה חלק מהאירוע טענה כי המקרה התרחש בכלל באזור המגורים ולא בפונדק. העובדת טענה כי התובעת סתם באה על מנת לעשות הצגות וכי היא ובעלה כבר היו פרודים באותה עת. עוד העידה כי ניסתה למנוע מהתובעת להכנס לביתה וכי זו נפלה לאחור במדרגות תוך כדי שהיא מנסה למשוך בעובדת ולא להיפך. על כך שהאישה נפלה בשעה שהחזיקה בתינוק לא היתה מחלוקת. בדחותה את התביעה, קבעה השופטת ליאורה אדלשטיין מביהמ"ש השלום באילת, כי היא מקבלת את גרסת הנתבעים לפיה מי שגרמה לנפילה היתה התובעת בעצמה וכי הדבר קרה בעת שניסתה לעלות במדרגות למגורים של העובדת ותקוף אותה. עדויות הנתבעים אף ציינו כי האישה זרקה אבן על מכונית במקום והכחישו את טענתה כאילו בעלה תקף אותה בסטירות באותה תקרית, טענה עליה חזרה במטרה, אך לא בכתבי הטענות שהגישה. "ההסבר לכך שהתובעת נמנעת מלציין שהאירוע קרה במדרגות יכולה להיות מוסברת כך: העובדה שהתובעת עלתה על המדרגות בסערת רוחות  בניסיון תקיפה כלפי בעלה והעובדת, עשויה להסביר את נפילתה הרבה יותר מאשר לו הייתה אותה תקיפה (לפי גרסת עדי הנתבעת) מתבצעת על רצפת חנות או מחוץ לחנות (כלומר לא במעלה מדרגות, שלפי דברי העדים גם היו צרות ומספרן מועט). העובדה שהדבר קרה על גבי מדרגות יכולה להסביר את התוצאה שקרתה גם אם התובעת לא התכוונה אליה", נפסק. כאמור נדחתה התביעה ועל התובעת הושתו הוצאות בגובה 10,000 שקל וכן שכר עד בגובה 500 שקל. 
57833-12-19


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש