המלון החדש של ישרוטל באילת מבקש לגדול

מאת: רותם נועם ● צילום: גוגל ● 28/4/2023 02:15 ● ערב ערב 3117
הוועדה המחוזית אישרה לרשת ישרוטל וחברת איסת''א להגדיל את אחוזי הבניה במלון החדש שהן בונות בחוף הצפוני של אילת באלפי מ''ר ואף העניקה אישור להגדלה נוספת של עד 20% בעתיד, אף שלשם כך יהיה צורך בעדכונה של תמ''א 13 הקובעת מגבלה על בנייה בחופי הים
המלון החדש של ישרוטל  באילת מבקש לגדול
המרכז המסחרי על שטחו מתעתד לקום המלון החדש

רשת ישרוטל וחברת איסת"א המתכננות הקמת מלון חדש באזור המלונות של אילת בסמוך למלון הרודס בוטיק, ממשיכות לבקש הקלות באחוזי הבניה המאושרים. על אף שהתכנית נמצאת בשטח תכנית מתאר ארצית 13 (תמ"א 13) הקובעת מגבלה של בניה לגובה של 6 קומות בלבד, התקבלה בקשת היזמים לאשר בניה לגובה של 8 קומות וזאת באמצעות שינוי גבולות היועד של התכנית מ"מתחם תיירות פרברי" לאזור "מלונאות". אישור זה ניתן אי אז בשנת 2010 על ידי הולנת"ע ובהמשך על הידי הולחו"ף (הועדה לשמירה על הסביבה החופית). על פי התוכנית המקורית שהוגשה בינואר השנה, ישתרעו שטחי התיירות במלון על 9,000 מ"ר (ועוד 3,500 מ"ר שטחי שירות) ויאפשרו הקמתם של 200 חדרי מלון במקום 50 סוויטות בתכנית המקור, אלא שמי שבוחן את הכרעת הוועדה מה-29.3.23 יגלה כי החברות מבקשות כעת מהוועדה הגדלה נוספת של זכויות הבנייה כך שיעמדו על 10,300 מ"ר שטח עיקרי (תוספת של 5,836 מ"ר מהמקור) ו-6,500 מ"ר שטח שרות (לא כולל שטח המרפסות). בנוסף מבקשת התוכנית לאשר לה בנוסף לשמונה הקומות המתוכננות (אחת מהן למסחר) גם שתי קומות תת קרקעיות. לאחר שהתנגדות בודדת שהועלתה על ידי בעלת המגרש הגובל הוסרה, החליטה הוועדה בישיבתה מה-29.3 לאשר גם את הסעיף בתוכנית שקבע כי תותר הגדלה נוספת של זכויות הבניה בהיקף של 20% וזאת מאחר: "והשתכנעה כי השינוי המוצע הינו בהתאם למדיניות הוועדה המחוזית ותתרום להתפתחות והתחדשות אזור התיירות והחוף הצפוני. עם זאת, הוועדה לא אישרה להוסיף התייחסות להוספת קומות בכפוף לעדכון ההיתרים בתמ"א 13 האוסרת על בניה בבמרחק של 300 מטר מקו המים וקבעה כי "ככל שיאושרו שינויים בתמ"א 13 לנושא מספר הקומות, אפשר יהיה לבחון תוכנית לתוספת קומות, או כל שינוי אחר שתאפשר התמ"א לכשתאושר".  כמו כן, לאור כך שלאזור המלונות של אילת טרם הוקם פתרון כולל לבעיית הנגר העילי והשיטפונות, קבעה הוועדה כי: "עד הסדרת פתרון אזורי לניהול מי נגר באזור החוף הצפוני באילת, יינתן פתרון מקומי לתכנון מערכת הניקוז וההגנה מפני שיטפונות בהתאם לעקרונות המופיעים בנספח הניקוז המנחה.
בשלב הכנת היתר הבניה תוצע תכנית חירום להגנה מפני שיטפונות על פתחי המבנה, כולל כניסות למרתפים וכניסות למבנה". ההצעה אושרה פה אחד.
המדובר במלון ברמה A בהשקעה צפויה של 190 מיליון שקל, המתוכנן להיבנות בשטח של כשני דונם, בו קיים היום מרכז מסחרי ואין עדיין צפי לפתיחתו. המלון יכלול מלבד חדרי אירוח, גם מרכז כינוסים, מסעדות, אולמות אירועים, מועדון, חדר כושר וספורט, בריכות שחיה (מלבד הבריכה הצפה מתוכננת בריכה גם בקומת הכניסה), ומתקני ספורט. קומת הכניסה של המלון תפנה לרח' הים.
624-0696872


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש