טיבי שנייה, ספיצ'קוב חמישית בתחרות גביע העולם בלנזרוטה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 3/2/2023 05:45 ● ערב ערב 3105
שתי גולשות אילתיות התברגו בצמרת תחרות גביע העולם שהסתיימה בלנזרוטה ● הגולשת שחר טיבי קטפה את מדליית הכסף וקטי ספיצ'קוב, לאחר נפילה למים בחצי הגמר, הסתפקה במקום החמישי ● בסך הכל התברגו חמש גולשות ישראליות בטופ 10 ● מאמן נבחרת הנשים של ישראל בגלישה, הגולש האילתי לשעבר שחר צוברי, סיכם את ההישג המצוין של הנבחרת בניצוחו: ''כמות הכישרון בנבחרת הזו יוצאת דופן''
טיבי שנייה,  ספיצ'קוב חמישית בתחרות גביע  העולם בלנזרוטה
''בהחלט מרוצה מכמה דברים שהראיתי על המים השבוע''. קטי ספיצ'קוב ● צילום: SAILING ENERGY

הישג יפה לגולשות האילתיות בתחרות גביע העולם שהסתיימה בסוף השבוע בלנזרוטה שבאיים הכנריים. שחר טיבי שסיימה את מוקדמות התחרות במקום הרביעי הצליחה ללחוץ על הגז כשהיא מקדימה את יריבותיה מנבחרת ישראל וקטפה את מדליית הכסף בתום שיוט הגמר. הגולשת האילתית קטי ספיצ'קוב, מאילת, שייצגה את ישראל באולימפיאדה האחרונה אמנם סיימה את שיוטי המוקדמות במקום השלישי וגם זכתה אגב כך בכרטיס כניסה אוטומטי לשלב חצי הגמר ואולם נפילה שלה למים מנעה ממנה את העלייה לגמר. בסיכום התחרות התברגה ספיצ'קוב במקום החמישי.

 

חתמה על מהפך


הגולשת האילתית שחר טיבי הצליחה בתחרות בלנזרוטה, הראשונה לשנת 2023, להוכיח שגם בגלישה שום דבר לא גמור על שזה לא גמור. טיבי שסיימה את המוקדמות במקום הרביעי התייצבה לשיוט רבע הגמר יחד עם שתי חברותיה לנבחרת ישראל, מאיה מוריס ודניאלה פלג, בידיעה כי רק שתי הגולשות שיסיימו ראשונות את השיוט יעפילו לחצי הגמר. הייתה זו מאיה מוריס שפתחה את רבע הגמר מצויין והובילה, אלא שנפילה שלה קרוב לקו הסיום איפשרה לטיבי לסיים ראשונה כשדניאלה פלג מסיימת שנייה. בחצי הגמר פגשו טיבי ופלג את קטי ספיצ'קוב שסיימה את המוקדמות שלישית וזכתצה בכרטיס כניסה אוטומטי לחצי הגמר ואת הגולשת הספרדיה מדריד פילר. הפעם סיימה הספרדיה ראשונה את חצי הגמר כשטיבי מסיימת שנייה אחריה. נפילה של ספיצ'קוב מנעה ממנה את המשך התחרות ואילו טיבי העפילה לגמר יחד עם מדריד פילר. בגמר כבר המתינה לשתיים שרון קנטור, צעירת המתחרות, גם היא מנבחרת ישראל, שסיימה ראשונה את המוקדמות וקיבלה כרטיס כניסה אוטומטי לשלב הגמר. בשיוט הגמר המכריע הצליחה הספרדייה לסיים ראשונה כשהיא שומרת על תוארה מהשנה שעברה. מאחוריה נאבקו קנטור וטיבי על המקום השני. לבסוף הייתה זו הגולשת האילתית שחר טיבי שסיימה שנייה כששרון קנטור מסיימת שלישית.  
על הפודיום בלנזרוטה עמדו שתי ישראליות שזכו במקומות השני והשלישי ובסך הכל רשמה נבחרת הנשים של ישראל הישג מרשים בתחרות הראשונה לעונה הנוכחית, כשחמש מהגולשות בנבחרת של המאמן שחר צוברי התברגו בעשירייה הראשונה בתחרות. בנוסף לשחר טיבי (שנייה) ושרון קנטור (שלישית) דניאלה פלג סיימה רביעית, קטי ספיצ'קוב סיימה חמישית ומאיה מוריס סיימה שמינית.

 

על הפודיום בלנזרוטה עמדו שתי ישראליות שזכו במקומות השני והשלישי. שחר טיבי ● צילום: SAILING ENERGY

 

מצמצמת את הפער


הגולשת האילתית קטי ספיצ'קוב שסיימה את התחרות במקום החמישי כללי שמרה על קור רוח והזכירה לעצמה בדף הפייסבוק שלה שרק לפני שנה באותה תחרות ממש, היא סיימה רק במקום ה – 27 מתוך 30 גולשות. חשוב לזכור שבזמן שספיצ'קוב התאמנה לקראת האולימפיאדה ואף ייצגה בה את ישראל, המשיכו חברותיה לנבחרת הגלישה ועברו לדגם הגלשן האולימפי החדש אי קיו פוייל. כשקטי סיימה את האולימפיאדה וגם את שלב במנוחה, רק אז היא החלה לגלוש על הדגם האולימפי החדש והיה ברור כי לא יהיה לה פשוט לצמצם את הפער שפתחו עליה יריבותיה בנבחרת הגלישה של ישראל. אלא שקטי לא הרימה ידיים ולמרות הקושי היא המשיכה להתקדם לאט ובזהירות.
בדף הפייסבוק שלה כתבה: "אני בהחלט מרוצה מכמה דברים שהראיתי על המים השבוע...אני בטוחה במסע שלי ובמה שבדרך".

מאמן נבחרת ישראל לנשיטם בגלישה שחר צוברי סיכם את התחרות בשביעות רצון ואמר: "כמות הכישרון בנבחרת הזו יוצאת דופן. הנשים הביאו גאווה גדולה לישראל והוכיחו שמקומנו הטבעי השנה הוא על הפודיום. נמשיך לעבוד ונגיע לתחרות המטרה על הכרטיס לפריז מוכנים עוד יותר".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש