18 חודשי מאסר למפיץ תמונות עירום של נשים באינסטגרם

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 3/2/2023 05:17 ● ערב ערב 3105
תושב אילת שהפיץ מאות תמונות וסרטונים של נשים ישראליות בערום ללא ידיעתן בקבוצת טלגרם יישלח למאסר של שנה וחצי
18 חודשי מאסר למפיץ תמונות  עירום של נשים באינסטגרם
מדובר בתופעה נפיצה, קלת ביצוע, בעלת פוטנציאל נזק הרסני ממשי

בית המשפט השלום באילת גזר על תומר מנוס מאילת 18 חודשי מאסר בפועל לאחר שהודה במסגרת הסדר טעון בכתב אישום מתוקן שכלל שבעה אישומים, שכל אחד מהם מייחס לו עבירה של הטרדה מינית והתנכלות, לפי חוק למניעת הטרדה מינית.
מכתב האישום עולה כי מנוס יצר קבוצת טלגרם בשם המדרשה, קבוצה ייעודית להפצה של סרטים ותמונות בהם נחזות נערות ונשים ישראליות בעת ביצוע אקטים מיניים או של תמונות וסרטים המתמקדים במיניותן וזאת ללא ידיעתן וללא הסכמתן. במהלך התקופה הרלוונטית הצטרפו לקבוצת הטלגרם המדרשה למעלה מ-400 משתמשים ופורסמו בה, על פי רוב על-ידי הנאשם, למעלה מ-500 תמונות וסרטונים המכילים תוכן מיני של נשים ישראליות, לרבות קטינות, בנסיבות שיש בהן כדי להשפילן או לבזותן, ובין היתר כשהן מבצעות אקטים מיניים, הכל ללא ידיעתן והסכמתן. בנוסף לפרסום התכנים המיניים, הנאשם שלט בתכנים שפורסמו בקבוצת הטלגרם המדרשה גם על-ידי אחרים בכך שיכול היה להסיר תכנים שהופצו על ידי משתמשים אחרים, לצרף משתמשים חדשים וכן להסיר משתמשים קיימים. בתקופה הרלוונטית אף הפציר הנאשם בחברי הקבוצה לפעול לצירוף אנשים נוספים, ופרסם הודעה בקבוצה לפיה לא ישלח תכנים מיניים נוספים עד שמספר חברי הקבוצה יגדל. במעשיו המתוארים לעיל פרסם הנאשם בעצמו ובצוותא חדא עם חברים בקבוצת הטלגרם המדרשה, לכל הפחות 500 תמונות וסרטים הכוללים תכנים מיניים של צעירות, נשים וקטינות ישראליות, הכל ללא הסכמתן וללא ידיעתן, בנסיבות שבהן יש להשפילן או לבזותן.
גזר הדין ממשיך ומפרט שורת מקרים בהם פרסם הנאשם תמונות וסרטונים של נשים ישראליות המבצעות אקטים מיניים או מצולמות בעירום, והמדינה טענה כי יש לקחת בחשבון את גילן הצעיר של נפגעות העבירות. כך, אחת הנפגעות סיפרה לביהמ"ש כי היתה רק בת 15 כאשר הופץ סרטון שלה ופרטה אודות הקשיים והנזקים שחוותה לאורך השנים ועודנה חווה היום כתוצאה מכך. 
בהשיתו על הנאשם 18 חודשי מאסר, הציב השופט שי ברגר את רף הענישה במתחם הנמוך (המדינה ביקשה 20 חודשי מאסר) תוך שהוא מציין את הודאת הנאשם ואת הבעל החרטה שהביע, כמו גם למצבו הרפואי. לגופה של ההרשאה ציטט השופט גזר דין אחר בו נאמר כי: "מדובר בתופעה נפיצה, קלת ביצוע, בעלת פוטנציאל נזק הרסני ממשי, שקיים קושי ממשי להילחם בה, כאשר בנסיבות אלה, יש להפגין גישה מחמירה, המעדיפה שיקולי גמול והרתעה, על מנת להרתיע את הנאשם, ואת הרבים, מפני חזרה על עבירות אלה, כאשר המבצע מנצל את הקלות הבלתי נסבלת של ביצוע עבירות אלה, כשהוא פועל במחשכים, אי שם, מאחורי מסך ומקלדת, בכל שעה משעות היום, ללא כל מורא, ובלחיצת כפתור, יכול להרוס את חייהן של קורבנות שונים, שנקרות בדרכו". 
על מנוס נגזרו כאמור 18 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי לתקופה של 6 חודשים למשך שלוש שנים מיום שחרורו וכן התחייבות ופיצוי לשש המתלוננות בסך 5,000 שקל לאחת.
43967-07-20


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת