ההורים קובלים: נדרשים שני אוטובוסים כדי להגיע לקריית הספורט

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 20/1/2023 06:06 ● ערב ערב 3103
חצי שנה אחרי שהחלה פעילות קבוצות הילדים על מגרשי הכדורגל החדשים בקריית הספורט, סוף סוף הוסדרה תחבורה ציבורית למקום ● אלא שעכשיו גילו ההורים שהילדים יאלצו להחליף שני אוטובוסים בכדי להגיע לאימון ● באגד מבהירים: ''זה פיתרון זמני עד שיוסדרו הקווים באופן סופי'' ● ההורים מבהירים: ''בעיר קטנה כמו אילת, לא יתכן שילדים יצטרכו להחליף שני אוטובוסים רק כדי להגיע לאימון”
ההורים קובלים:  נדרשים שני אוטובוסים  כדי להגיע לקריית הספורט
''היו כוונות טובות, אבל בפועל לא חשבו על כל הפרטים עד הסוף''. מגרשי הכדורגל החדשים

חצי שנה עברה מאז החלה פעילות הילדים ובני הנוער על מגרשי הכדורגל החדשים והמצויינים שהוקמו בקריית הספורט בכביש עוקף המלונות. אלא שמאז תחילת הפעילות על המגרשים מוחים הורי הילדים כי מאחר ואין במקום קווי אוטובוס וגם לא תחנות אוטבוס, הם חייבים להוריד את הילדים לאימונים ומה יעשו הורים שעובדים בשעות האימונים? אם לא די בכך, הרי שגם ההורים וגם הנהלת אגודת הכדורגל בני אילת הצביעו לא אחת על הסכנה שנשקפת לילדים שנאלצו לצעוד מרחק של כקילומטר ברגל מתחנת האוטובוס הקרובה ביותר בדרך למגרשים בקריית הספורט, קטע עפר שאינו מואר מספיק ומסוכן עבור הצועדים ברגל.

 

על מה ולמה הסירבול?


הלחצים על אגד ועל משרד התחבורה עזרו ולאחר שבשבועות האחרונים כבר הותקנו בקרבת קריית הספורט החדשה שתי תחנות אוטובוס, האחת להורדת הילדים והשנייה לאיסופם, ביום ראשון השבוע כבר התחיל קו 30 של אגד לעבור במקום. אלא שלצד השמחה, גילו עכשיו ההורים שכדי להגיע עם קו 30 למגרשי הכדורגל בקריית הספורט יהיה על הילדים להחליף שני אוטובוסים, שכן קו 30 לא עובר בשכונות המגורים בעיר אלא יוצא מהתחנה המרכזית. במילים אחרות, ילד שרוצה להגיע לאימון כדורגל, יאלץ להגיע באמצעות קו אוטובוס שעובר בשכונות המגורים בעיר אל התחנה המרכזית משם יוצא קו 30, ורק באמצעותו יוכל להגיע לאימון. גם בדרך חזרה יאלצו הילדים לעלות על קו 30 שיוריד אותם במרכז העיר ורק משם יוכלו לעלות על קו אגד נוסף שמגיע לשכונות. 

ההורים שלא אהבו את הסירבול מחו השבוע והבהירו: "אילת היא עיר קטנה, לא ברור על מה ולמה הסירבול הזה בהסעות כשבסך הכל מדובר בהקלה על הילדים על מנת שיגיעו לאימון כדורגל. אין שום סיבה בעולם שילד שצריך להגיע 3 או 4 פעמים לאימוני כדורגל יצטרך להיטרטר בשני אוטובוסים. 
רונית, אמא לילד בבני אילת, הזכירה כי לצד הסירבול מדובר בזמני המתנה ארוכים רק כדי להגיע בזמן לאימון או לחזור ממנו- "מדובר כאן בלפחות שעה שילד צריך לבזבז עבור נסיעה הלוך ועבור נסיעה חזור. לא יתכן שילד יצטרך להשקיע ארבע שעות רק כדי להתאמן בכדורגל על המגרשים החדשים", מחתה רונית והבהירה כי היא לא באמת חושבת שמישהו מהילדים ייסע בשני אוטובוסים לאימון. "לזה בדיוק מתכוונים כשאומרים שהדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות", היא אומרת ומבהירה: "היו אמנם כוונות טובות, אבל בפועל מישהו כאן לא באמת חשב על כל הפרטים עד הסוף. חבל שעד שכבר עושים, זה לא באמת ישרת את המטרה".

מנהל סניף אגד, קובי נחמני הבהיר השבוע כי מדובר בפיתרון זמני שנועד לסייע לילדים עד שיוסדרו קווי הנסיעות החדשים בכל רחבי העיר.

נופי, חבר הנהלת בני אילת מסר: "אני שמח על פתיחת הקו בשעה טובה, אבל לא מבין בכלל למה עשו פתרון כל כל כך מסובך שמקשה על הילדים הקטנים ודורש מהם יציאה מוקדמת מאוד לשם הגעה לאימון וחזרה הביתה וטרטור בין תחנות וקווים, כשגם ככה רוב האימונים מוקדמים.   אני יודע שמנהלת קריית הספורט עושה הכל כדי לפתור את העניין ביחד עם חברת אגד והעירייה. אין ספק שזה לא פתרון מספיק. במשך חודשים ארוכים אנו מחכים ולוחצים לפתיחת הקו ובסוף הקו מגיע רק מהתחנה המרכזית".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש