ביהמ''ש קבע: החנויות במול הים לא היו פטורות מתשלום שכירות בסגרי הקורונה

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 20/1/2023 05:26 ● ערב ערב 3103
רשת חנויות זיפ הופ תשלם לקניון מול הים פיצויים בגובה של למעלה מ-1.2 מיליון שקל בעבור דמי שכירות שלא שילמה במועד סגרי הקורונה ● רשת זיפ הופ תבעה מנגד מהשבת סכומים שונים מהרשת, ותביעתה התקבלה באופן חלקי
ביהמ''ש קבע: החנויות במול הים  לא היו פטורות מתשלום שכירות  בסגרי הקורונה
היחסים ידעו עליות ומורדות עד לשיאן במשבר הקורונה. מול הים (לחנויות המצולמות אין קשר לכתבה)

מפסק הדין עולה כי יחסי הצדדים ידעו עליות ומורדות, עד שהגישו לשיאם בעת משבר הקורונה, עת נסגרו מרכזי הקניות בצו והמסחר פסק. בחודש מאי 2020 הודיעה לאור המצב החברה להנהלת מול הים על ביטול הסכם השכירות של החנויות שהפעילה במקום בשל העדר כדאיות כלכלית. במול הים השיבו כי המדובר בהפרה יסודית של ההסכם, ובעקבות כך מצאו הצדדים נוסחת פשרה שהובילה לחתימת נספח להסכם השכירות שהקל על זיפ ואפשר לה לשוב ולשלם דמי שכירות באופן מדורג. 
אלא שמול הים טענה כי זיפ הפרה את הוראות הנספח ולא שילמה את דמי השכירות המופחתים בחלק מהתקופה ואף לא פינתה את אחת מחנויותיה במועד שנקבע. עוד דרש המול כי החנות תכסה חוב שהצטבר ביחס לחנות סליו. משלא נענתה דרישתו, חילט הקניון מספר פיקדונות ערבונות שהחזיק אצלו בגובה מאות אלפי שקלים. ביוני 2021 פינתה הרשת גם את חנות סליו מהקניון, אך לא סילקה את החובות שהצטברו על שמה, ובעקבות כך הגיש מול הים את התביעה כנגדה. בין היתר דרש הקניון פיצויי הסתמכות. זיפ מצדה טענה כי היא פטורה מתשלום דמי השכירות ודמי הניהול בתקופות שלאחר חתימת הסכם הפשרה וכן תבעה את השבת דמי הפיקדון שחולטו על ידי הקניון.
בקבלו חלקית את שתי התביעות, קבע השופט דן סעדון מביהמ"ש השלום בתל אביב, כי זיפ הפרה הפרה יסודית את ההסכם עם מול הים ולפיכך חבה כלפיו בפיצויים, כן קבע כי לא נקבע כל פטור לסגרים שלאחר חתימת הסכם השפרה בין הצדדים. לגבי הסכם הפשרה נפסק כי בא לברר מספר סוגיות נקודתיות מבלי שהביא לביטול הסכם השכירות עצמו. 
בסופו של דבר נפסק כי זיפ תשלם למול הים פיצויים בשני סכומים המצטברים לסך של 1.2935 מיליון שקל וכן הוצאות משפט בגובה 25 אלף שקל, בעוד שמול הים נכסים והשכרות ומול הים תחזוקה,  תשלמנה לזיפ סך של  62,762 שקל שחולטו/קוזזו ביתר, בגין חובות שכירות ודמי ניהול.
25573-05-21


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש