שנה וחצי מאסר לתושב אילת שהפך דירתו לחממת קנאביס

מאת: רותם נועם ● צילום: דוברות המשטרה ● 20/1/2023 05:46 ● ערב ערב 3103
שנה וחצי מאסר ועונשים נלווים נגזרו על תושב אילת שהפך את דירתו למעבדה לגידול קנאביס ● המשטרה מצאה במקום 120 שתילים וכן ציוד לגידולם ● המורשע טען כי ביצע את העבירות עבור אדם אחר שנכנס לדירתו
שנה וחצי מאסר לתושב אילת שהפך דירתו לחממת קנאביס
טען שהסכים לבצע את המעשה מתוך כניעה ללחץ כלכלי כבד. מעבדת הסמים

בחודש יוני 2022, פשטה משטרת אילת על דירה בעיר, לאחר שמידע מודיעיני העלה כי המקום משמש כמעבדה לגידול קנאביס. ואכן, בפשיטה נמצאו בדירה 120 שתלי קנאביס במשקל של 22 ק"ג. בנוסף מצאה המשטרה במקום ציוד רב ששימש לצורך גידול השתילים, ובהם תאורה ייעודית ומדי לחות.
הנאשם טען לנסיבות חיים קשות שהובילו אותו למוצא אחרון של גידול סמים, הוא סיפר על חובותיו הרבים ומאבקו לשלם מזונות לארבעה ילדים, אך במהלך המשפט התברר כי המדובר בעבריין משוקם שמעד בשנית. טעון נוסף שהעלה היה שלא הספיק להפיק רווח כלכלי ממעשיו וכי הסכים לבצע מעשים אלו מתוך כניעה ללחץ כלכלי שהיה נתון בו. 

 


הנאשם הגיע בסופו של יום להסדר טעון לפיו ירצה מאסר מוסכם של 18 חודשים, בניכוי ימי מעצרו וביהמ"ש אישרו, תוך שהוא מדגיש כי למצבו הכלכלי של הנאשם אין כל השפעה על גזר הדין, עם זאת סגנית הנשיאה, השופטת ענת חולתא, מביהמ"ש השלום בבאר שבע,  הקלה על הנאשם כשנמנעה מלפסול את רישיונו והסתפקה בפסילה על תנאי. בנוסף למאסר גזרה השופטת על האיש מאסר על תנאי וקנס בגובה 10,000 שקלים. 
66040-06-22


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש