גזירה חדשה לבעלי העסקים - אגרת שילוט על נגררים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: רותם נועם ● 20/1/2023 05:28 ● ערב ערב 3103
אחרי שאסרו את חניית המשאיות והרכבים הגדולים בתחומי העיר והראו לבעלי העסקים את האצבע המכוונת לחניות בתשלום בכניסה לעיר, עיריית אילת הודיעה לבעלי העסקים כי החל מהשנה הם נדרשים לשלם אגרת שילוט עבור נגררים ממותגים ● ולא, לא מדובר בנגררים נייחים שממוקמים ברחבי העיר כמו שלטי פרסום לכל דבר, אלא מדובר בנגררים בעלי אישור רישוי, שמשמשים לעבודה יום יומית וחונים בקרבת בית המגורים של בעלי העסקים ● ''עיריית אילת מנסה להוציא צו הריגה לבעלי העסקים'', זועמים התושבים שמאיימים לא לשלם את הדרישה ● עיריית אילת: “הדוחות מתוקף חוק עזר עירוני”
גזירה חדשה לבעלי העסקים -  אגרת שילוט על נגררים
בקרוב הפרסום החינמי כבר לא יהיה חינמי. נגררים עם פרסום בכביש העוקף

לאחר שעיריית אילת אסרה על בעלי משאיות, אוטובוסים ושאר רכבים כבדים לחנות בתחומי העיר, אלא לעשות שימוש במגרשי החנייה הפרטיים בעיר, הרי שהשבוע הופתעו בעלי עסקים בעיר לקבל דרישת תשלום עבור אגרת שילוט, לא עבור שלטים על בתי העסק שלהם וגם לא עבור שלטים התלויים ברחבי העיר, אלא עבור שילוט המופיע על הנגררים הפרטיים שלהם, שמשמשים אותם לעבודה יום יומית ועל הדרך גם נושאים את שלטי הפרסום שלהם. "מדובר בכל רכב לכל דבר", זועם השבוע בעל עסק בתחום הבנייה, שנאלץ לשלם בכל שנה מחדש עבור אגרת רישוי לנגרר שלו אגב העברתה טסט כדת וכדין. את העגלה שמשמשת אותו ביום יום לעבודה הוא רותם בכל בוקר לרכב המסחרי שלו וככה הוא יוצא לעבודה. "לא ברור על מה ולמה אחרי שנים שיש לי את הנגרר עם הפרסום הזה, נזכרו בעירייה שצריך לשלם גם על זה אגרת שילוט", זועם תושב העיר שמבהיר: "בכל שנה אני משלם כנדרש אגרת שילוט בעבור השלט הגדול בחזית העסק שלי. אני גם משלם כנדרש על ידי העירייה אגרות שילוט בגין כל שלט פרסומי שאני קובע על עבודה ברחבי העיר שסיימתי, עם זה אין לי שום בעייה. זה שילוט, מדובר בפרסום נייח ואני לא מתלונן ומשלם. אבל מאיפה הם הביאו פתאום את הדרישה החדשה הזו כלל לא ברור לי. על מה ולמה? הרי לא מדובר כאן בשלט פרסומי אלא בנגרר שמשמש אותי לעבודה יום יומית".

 

דרישת תשלום כפולה על כל צד של הנגרר


לטענות האלו הצטרפו השבוע לא מעט בעלי עסקים אחרים בעיר שקיבלו גם הם לראשונה את הדרישה לשלם עבור הפרסום המופיע על הנגררים הפרטיים שלהם. "לא היה ולא יהיה", אומר השבוע בעל עסק בעיר, שמבהיר כי הוא לא מתכוון לשלם עבור הדרישה החדשה הזו וגם מתכוון להמריד את שאר בעלי העסקים בעיר. "הנגרר שלי הוא לא שלט פרסום שאני משאיר על העוקף במשך כל ימות השבוע. הנגרר הוא כלי עבודה יום יומי שלי שיוצא בבוקר מהחנייה הסמוכה לבית שלי וחוזר אליה בסוף יום עבודה. זה שיש על הנגרר שלי מיתוג של העסק שלי למי זה אמור להפריע? זה בדיוק כמו שמחר העירייה תדרוש ממני לשלם עבור המיתוג שמופיע על הטנדר שלי. איפה נשמע כדבר הזה? על מה ולמה? אני יכול להבין שבעירייה יפנו את הדרישה הזו לאותם בעלי עסקים שהפכו את הנגררים שלהם לשלטי פרסום פאסיבים ברחבי העיר, נגדם העירייה צריכה לפעול ואת זה אני מבין, מדובר בשלט פירסומי לכל דבר. אבל לא יתכן שבגלל שהעירייה לא מצליחה להשתלט על הנושא היא מחילה אותו על כלל בעלי העסקים. לא שמעתי בשום מקום בארץ דרישה כזו ואין סיבה שגם באילת ידרשו פתאום תשלום". 
אם לא די בדרישה זו, הרי שבעלי העסקים לא נדרשו לשלם אגרת שילוט עבור שלט אחד על הנגרר אלא עבור שני שלטים אם הם מופיעים משני צדי הנגרר. "זו בקשה אומללה", אומר השבוע בעל עסק קטן, "לא זו בלבד שהעירייה גורמת עכשיו לבעלי המשאיות בעיר להכניס יד עמוק לכיס ולשלם עבור חנייה מחוץ לתחומי העיר, עכשיו היא מוסיפה גם את זה? עיריית אילת שהגדילה לאחרונה משמעותית את הכנסותיה מדו"חות החנייה שמחלקים ברחבי העיר ליוצאים לסיני, מתחשבנת עכשיו עם בעלי העסקים האילתים הקטנים שבסך הכל רוצים להתפרנס בשקט ובכבוד?".

מעיריית אילת נמסר בתגובה: “הדו"חות כמו הדו"ח שניתן לכם – "אלדד פרגולות", ניתנים מתוקף אכיפת חוק עזר לאילת (שילוט), התש"ף – 2019"
אין שום שינוי.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת