הלקוח דרש לשלם באגורות – זה נגמר בבית המשפט

מאת: רותם נועם ● 20/1/2023 05:36 ● ערב ערב 3103
בית המשפט באילת יצטרך להכריע בקרוב בשאלה הרת גורל – האם סורב לקוח במרכול באילת רק משום שדרש לשלם באגורות, או שמא פשוט ביקשו מנו להמתין עד שהקופאית תתפנה לספור את מאות המטבעות שנשא עמו
הלקוח דרש לשלם באגורות –  זה נגמר בבית המשפט
תביעה עקרונית או תביעה קנטרנית?
תגיות:

תושב אילת, שלטענתו סורב כאשר ביקש לשלם במרכול בעיר במטבעות של אגורות, תובע את המרכול על סך של 50 אלף שקל בטענה כי עברו על חוק איסור אפליה וכי  הוציאו דיבתו וגרמו לו עוגמת נפש.
האירוע המדובר ארע באוקטובר 2021, עת נכנס התובע למרכול בשכונת מגוריו וביקש לרכוש לדבריו מוצרים בסך של 20 אג' ולשלם עבורם במטבעות של אגורות (המרכול טוען מנגד 50 שקל), אלא שהקופאית לטענתו סירבה לקבל את התשלום במטבעות ואף הורתה לקופאי נוסף שלא לעשות כן. בעוד התובע מנסה להסביר ולבקש כי תשלומו יכובד, החלה הקופאית צועקת עליו לעיני אנשים שהיו במקום, התובע ניסה לתעד את הנעשה במצלמתו, אך הקופאית דחפה אותו פיזית. בהמשך משחיפש אחר המוצרים שביקש לרכוש גילה כי מאן דהוא השיבם למקומם בחנות, הוא אספם בשנית וניגש לקופאי השני אך אז החלה שוב מסכת צעקות מצד הקופאית, "בשלב זה החלה המולה בחנות, תוך כדי שהקונים האחרים יוצאים להגנתו של התובע ומבקשים מהקופאית לקבל את אמצעי התשלום שלו", נכתב בתביעה, "אך זו עמדה בסירובה". 
לדבריו, לאחר שעזב את המקום בוש ונכלם, הוא יצר קשר עם שירות הלקוחות של החברה, וזו התנצלה בפניו והבטיחה כי המקרה לא ישנה, אלא שניסיון נוסף שניסה התובע לבצע תשלום באמצעות מטבעות במרכול, נענה בתגובה זהה של צעקות, השפלות ודחיה. 
בכתב הגנתה, שוטחת החברה בעלת המרכול פרשת דברים שונה בתכלית. לטענת המרכול, הקופאית כלל לא סירבה לקבל את אמצעי התשלום במטבעות, אלא פשוט ביקשה מהאיש כי ימתין עד שכל הקונים שעמדו בתור יסיימו לשלם, על מנת שתוכל להתפנות ולספור 500 מטבעות הנדרשים עבור תשלום בגובה 50 שקלים אותו ביקש לבצע. אלא ש"התובע לא רק שהמשיך לצעוק אלא אף הוציא את הטלפון הנייד והחל לצלם את עובדי הנתבעת תוך שהוא צועק לעברם ואף ניגש לצלם את הקופאית בדרכה למחסן באופן מאיים." במרכול מאשימים לפיכך את התובע בלא פחות מתקיפה. למעשה, העובדות כלל אינן חלוקות בין הצדדים. גם במרכול מאשרים את שיחת הטלפון ואת התשובה שקיבל מאחראית השירות, אלא שמשהגיע לקופה באירוע השני, התבקש, כמו בפעם הקודמת, להמתין מספר דקות על מנת שהקופאית תתפנה מהתור, שכן היתה קופאית יחידה בחנות. "התובע שוב החל לקלל ולהתפרץ על הקופאית, הטיח בה קללות והאשמות". "התובעת תטען כי התובע הנו אדם גס רוח שהתנהג באופן שאינו מקובל במרחב הציבורי בכלל ובחנויותיה בפרט...ככל והתובע לא היה מרוצה מהשירות שניתן לו יכול היה להפסיק להיכנס בשעריה, אך נחשה כי כל שהתובע ביקש זה לעורר פרובוקציה ולהכין את התביעה שהוגשה על ידו לביהמ"ש הנכבד", נטען בכתב ההגנה. 
השופטת ליאורה אדלשטיין העבירה את הדיון בתיק כך שיידון כתביעה קטנה.
8356-01-22


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת