השף אוהד לוי - השף המבטיח של המטבח הישראלי

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 6/1/2023 01:58 ● ערב ערב 3101
3 שנים אחרי שהגיע לאילת כל הדרך מנהריה הרחוקה ושבעה חודשים אחרי שפתח בעיר את מסעדת מאמו - מסעדה ים תיכונית שמציעה מגוון עשיר של מנות קטנות, זכה השף אוהד לוי בתואר 'השף המבטיח של המטבח הישראלי' ● בטקס פרסי המטבח הישראלי שהתקיים במלון BOBO, הוכיח השף מאילת שגם אם אתה רחוק מהמרכז, אבל טוב, תמיד יהיה מי שידע להעריך אותך ● אגב, מסעדת מאמו עצמה היתה גם היא בין חמש המסעדות הפיינליסטיות לתואר- המסעדה החדשה המצטיינת של המטבח הישראלי
השף אוהד לוי - השף המבטיח של המטבח הישראלי
צילום: איתמר גינצבורג
תגיות:

שבוע אחרי שהוכרזו המועמדים הסופיים (חמישה מועמדים) בשורה של קטגריות במסגרת פרסי 'המטבח הישראלי', בחסות אמריקן אקספרס, הוכרזו לפני שלושה שבועות במלון BOBO הזוכים הגדולים.
זו השנה השניה שהתחרות היוקרתית מתקיימת בארץ, על מנת להוקיר מצויינות ויצירתיות במטבח הישראלי אגב פרגון לכל העוסקים בתחום, החל מיצרנים, חקלאים, דרך יזמים, מסעדנים, שפים ומסעדות. חמשת המועמדים הסופיים שנבחרו בכל קטגוריה, עלו בפני וועדת הפרס המקצועית שכללה 12 אנשי מקצוע בתחום הקולינריה. בראש הוועדה עמד יו"ר וועדת הפרס, עמית אהרונסון, מעיתונאי הקולינריה הבולטים בארץ. עוד כללה וועדת הפרס בין השאר את השף ישראל אהרוני, אשת הקולינריה הילה אלפרט, ריטה גולדשטיין (מאקו), אלעד רביד, סמנכ"ל השיווק של קבוצת שטראוס ועוד.

 

''שום טייטל לא יגרום  לי לעזוב''. אוהד לוי ● צילום: איתמר גינצבורג

 

קדימה מאמו


כל המי ומי בעולם הקולניריה הישראלי דאג להיות נוכח באירוע חלוקת הפרסים היוקרתי במלון BOBO שם לצד מסעדת OCD המדוברת של השף רז רהב שנבחרה למסעדה המצטיינת והשפים אסף גרניט ואורי נבין שקטפו את תואר השפים המצטיינים, הייתה גם לעיר אילת עדנה בדמותו של השף אוהד לוי, השף והבעלים של מסעדת מאמו האילתית, שנבחר לתואר 'השף המבטיח של המטבח הישראלי', כשגם מסעדת מאמו עצמה הגיעה לחמש המסעדות הפיינליסטיות לתואר 'המסעדה הישראלית החדשה המצטיינת'.

 

מיקום נועז בלב אזור ההתחדשות העירונית. מסעדת מאמו ● צילום: איתמר גינצבורג


השף אוהד לוי בן ה- 39 הגיע לפני כשלוש שנים לאילת כל הדרך מנהריה הרחוקה ונחת בישוב השכן באר אורה. את מסעדת מאמו שלו הוא פתח לפני כשבעה חודשים ברחוב האדמונים (בסמוך למאפיית ברוייטמן) במרכז העיר. "כנהרייני הייתי מגיע כמעט בכל קיץ לבקר את סבא ציון שהחזיק אז בחוף ציון המוכר בעיר", מספר השף לוי כשהוא מתרפק על זכרונות הילדות הנעימים והאהובים שלו בעיר אילת, לה זכר לאורך כל השנים חסד נעורים. זמן קצר לפני פרוץ הקורונה הדרימו אוהד ומשפחתו לטובת עבודה כשף באזור, אלא שהדברים לא צלחו ולמרות כך החליטה המשפחה להישאר באזור המוכר והאהוב. את מסעדת מאמו פתח השף אוהד לפני כשבעה חודשים במרכז העיר, ברחוב האלמוגים שעובר בימים אלו התחדשות עירונית ויחד עם התעוזה בבחירת המקום מציג השף לוי במסעדת מאמו תפריט ישראלי עשיר שמגיע במנות קטנות להנאת הסועדים. "מאמו הוא בעצם בר מסעדה שמציע המון מנות קטנות ואלכוהול", מסביר השף, "תפריט שחולש על כל מטעמי אזור הים התיכון ומשתנה על פי עונות השנה".

אז מה זה בעצם אומר השף המבטיח?
אוהד מחייך: "זה אומר שאני בעשייה שלי פורץ דרך ושלמעשה התחילו לשים לב אלי".

עד כמה הטייטל מחייב עכשיו?
"אני מחוייב הרבה לפני וגם אחריי הטייטל. אני לא מחפש להיות השף המבטיח של ישראל אלא השף המצטיין ומבחינתי אמשיך לעשות את המיטב בדרך להשגת היעד. האתגר הוא להצליח למשוך תשומת לב קולינרית גם אם אתה מחוץ לתל אביב ומחוץ לבראנג'ה".

טייטלים מהסוג הזה עשויים לגרום לך לארוז ולעזוב למרכז?
"שום טייטל לא יגרום לי לעזוב את אילת, נהפוך הוא, טייטלים כאלו רק מחזקים אצלי את את ההשערה שלא צריך להיות רק במרכז כדי להצליח".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש