איים לרצוח אחות בבית חולים סורוקה וישלח לעבודות שירות

מאת: רותם נועם ● 6/1/2023 01:54 ● ערב ערב 3101
3 חודשי מאסר שיבוצעו בעבודות שירות, וכן עונשים נלווים, נגזרו על תושב אילת (28) שהורשע לאחר שהוא ורעייתו התפרעו בעת שהותם בבית החולים סורוקה ● האיש איים על אחות כי ירצח אותה אם לא תטפל באשתו והעיף כיסא על המאבטח
איים לרצוח אחות בבית חולים  סורוקה וישלח לעבודות שירות
''אוריד אותך וגם את האחות''. בית חולים סורוקה באר שבע ● צילום: רווח הפקות לויקיפדיה
תגיות:

האלימות במרחב הציבורי בכלל ובפרט כנגד צוותים רפואיים מגיעה לשלב הענישה, עם עונש קל יחסית לתושב אילת (28) שהורשע במסגרת הסדר טעון לאחר שהודה כי איים וניסה לתקוף אחות ומאבטח העובדים בבית החולים סורוקה בבאר שבע, בעת שרעייתו קיבלה במקום טיפול רפואי.
מגזר הדין עולה כי באוגוסט 2018 הגיע הנאשם ביחד עם אשתו אשר הורשעה גם כן במסגרת התיק (ונגזר עליה קנס בגובה 300 שקל), לבית החולים סורוקה בבאר שבע ולאחר שעתיים של המתנה בתור התנהגו בצורה פרועה בבית החולים. הנאשם התלהם כלפי הצוות הרפואי שהיה במקום, איים על אחות במחלקה "יאללה תתחילי בטיפול לפני שאני אפגע בך" , ולאחר שזו קראה לביטחון, איים עליה הנאשם בשנית ואמר "אני ארצח אותך אם לא תטפלי בה, אני אחכה לך בחניה ואני אפגע בך", ובהמשך ניסה הנאשם לפגוע במאבטח, מר היסם אבו עליון על ידי כיסא שהניף לכיוונו ואיים עליו "אוריד אותך וגם את האחות" ואף הרים משקל ואיים לזרוק אותו לעברו.
מתסקיר שהוגש בעניינו עלה כי הנאשם בן 28, נשוי ואב לילדים, מפרנס יחיד למשפחתו ועובד בשתי עבודות ובעל נסיבות חיים קשות. הנאשם לקח אחריות מלאה על מעשיו שבוצעו לטענתו מתוך חשש לשלום אשתו שבאותה העת הייתה בהיריון בסיכון. הנאשם ציין בפני שירות המבחן כי לאחר המעשים הצטער על מעשיו בפני הצוות.  שירות המבחן התרשם כי הנאשם מתקשה לווסת רגשותיו כשהדבר נוגע לקרוביו עם זאת הנאשם בעל מוטיבציה לנהל חיים נורמטיביים וההליך המשפטי מהווה גורם מרתיע עבורו. 
בגזרו את דינו פסק השופט יניב בן הרוש, מביהמ"ש השלום בבאר שבע, כי לקח בחבשבון כי מעשי הנאשם נעשו באופן ספונטני בעקות סערת רגשות נוכח הריונה שדל אשתו, וכן לקח בחשבון כי התנצל לאחר האירוע וביקש את סליחת המתלוננים. "יחד עם זאת הנאשם נהג בצורה פרועה כלפי צוות בית חולים, איים בשתי הזדמנויות על אחות המחלקה ועל המאבטח שבו אף ניסה לפגוע עם כיסא. מעשי הנאשם לא רק שפגעו באנשי צוות בית החולים, אלא אף פגעו בעקיפין בשירות ששאר החולים קיבלו במקום", נפסק. 
בסופו של דבר הציב השופט את רף הענישה ברף התחתון וגזר על הנאשם 3 חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות בכיבוי אש אילת, כן נגזרו על הנאשם שלושה מאסרים על תנאי לתקופות שונות וקנס בגובה 2,000 שקל. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש