ושוב, סניפי הדואר בזכיינות נסגרים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: רותם נועם ● 6/1/2023 01:29 ● ערב ערב 3101
חצי שנה בלבד אחרי ששני סניפי דואר חדשים בזכיינות נפתחו באילת - האחד בסופר צאלים והשני בלומדעת, אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, בעוד חודשיים תישאר אילת שוב בלי סניפי זכיינות ● אם לא די בכך, הרי שבעקבות גל הפיטורים הארצי בדואר ישראל, גם באילת פוטרו שלוש עובדות וותיקות וכבר צומצמו משמעותית שעות העבודה ● הצבי של דואר ישראל בצרות
ושוב, סניפי הדואר בזכיינות נסגרים
המזל הרע של סניפי הזכיינות באילת לא מפסיק. סניף לומדעת

חצי שנה בלבד לאחר ששני סניפי דואר חדשים נפתחו בזכיינות באילת, הפעם בשיטה של סניף דואר בתוך חנות פועלת, שוב צפויה אילת להישאר בלי שני הסניפים החדשים. לפני מספר שבועות נסגר הסניף החדש בלומדעת בעקבות שריפה שפרצה בחנות והשבתת העסק ואילו הסניף החביב אליו אוהבים התושבים להגיע בסופר צאלים צפוי להיסגר בעוד חודשיים (הודעה של הזכיין נמסרה לפני חודש כבר לחברת דואר ישראל) בשל מחסור בכוח אדם. הפעם, בניגוד לסניפי הדואר הקודמים שפעלו באילת בזכיינות, לא מדובר בסיבות כלכליות שהביאו לסגירת שני הסניפים, אבל איך שלא תסתכלו על זה, פעם נוספת מוכח שמה שלא מגיע מלמעלה אלא פועל על ידי זכיינים קשה יותר להחזיק. בעוד שסניף לומדעת בקושי הספיק לפעול לפני הדליקה שארעה בחנות והשביתה את המקום כולו, הרי שסניף הדואר שפעל בסופר צאלים עבד כבר חצי שנה ואף הלך וגדל, אלא שכן נאלף הזכיין, הבעלים של הסופר, להתמודד עם בעיית המחסור בכוח אדם, שגרמה לו להרים ידיים ולהודיע לחברת דואר ישראל על פי תנאי המכרז כי בעוד חודשיים יפסיק את פעילותו וזאת לאחר ששתי העובדות במקום עברו הכשרה במשך שלושה חודשים והוא עצמו השקיע סכום לא מבוטל של כסף בהקמת דלפקי שירות בחלקה הפנימי של החנות. "זה כבר לא הכסף שהשקענו במקום וגם לא שעות ההכשרה, זה הרבה מעבר לזה", אומר השבוע הזכיין גל בכאב ומעיד כי הוא מאוד אוהב את פעילות סניף הדואר אצלו בסופר וכי המקום זכה לאהדת הקהל. "לא יכול להיות שבתור זכיין אני מוצא את עצמי יושב שעות מאחורי הדלפק ונותן שירות רק כי אין עובדים". לדבריו הבעיה אליו נקלע לא נוגעת רק לסניף הדואר אלא למצב המוכר כיום בארץ בו בעלי עסקים בכל התחומים מתמודדים עם מחסור חמור בכוח אדם. "זה מגיע לכולם ובכל התחומים", הוא אומר ומבהיר כי במקרה של סניף הדואר זה חמור עוד יותר כשעובד עוזב כי מדובר בהכשרה מקצועית נדרשת של שלושה חודשים. "ביקשתי מחברת דואר ישראל שיעזרו לי למצוא עובדים שכבר עברו הכשרה. לצערי זה לא קורה. אם לא יקרה משהו ברגע האחרון, לא יהיה מנוס אלא לסגור את הסניף בעוד חודשיים", הוא מבהיר.

 

צמצומים בדואר המרכזי


אם בחודשים האחרונים הוריד סניף הדואר בסופר צאלים קצת מהלחץ של הסניף המרכזי בקריית המשרדים, הרי שעכשיו, לאחר גל פיטורים והתייעלות נוסף שעבר על חברת דואר ישראל, גם הסניף המרכזי באילת הרגיש את נחת זרועה של ההתייעלות. שלוש עובדות וותיקות בסניף פוטרו ואם להאמין למה שרוקחים בחברת הדואר, הרי שבזה לא תמו הפיטורים. נכון להיום עם מינימום כוח אדם בסניף המרכזי, צומצמו שעות העבודה של הסניף באילת. אם עד היום פעל הסניף בימי שישי בבוקר עד השעה 12:00 בצהריים, הרי שמעכשיו הדואר המרכזי באילת לא יפעל כלל בימי שישי. אם במשך שלוש פעמים בשבוע פעל הסניף המרכזי ברציפות עד השעה 20:00 עכשיו קוצצו שעות העבודה עד לשעה 18:00 בלבד.
"זה מה שאומר שאם סניף דואר אחד בזכיינות כבר לא פועל והסניף השני יפסיק לפעול בעוד חודשיים, יחד עם הצימצומים בשעות העבודה של הסניף המרכזי, אוטוטו הכאוס והבלאגן בהעדר שירותי דואר באילת יחזרו כמו גם התורים הארוכים והבלתי נסבלים בדואר המרכזי", אומר השבוע רום, תושב זועם בעיר, שלא מצליח להבין איך שוב נפגעים תושבי אילת ושוב אין לאף אחד פיתרון.


פנינו לקבלת תגובה מדוברות דואר ישראל אך עד לסגירת הגיליון לא התקבלה תגובתם בנושא.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת