פרטים חדשים על הקטטה בין יהודים לערבים במלון יו קורל ביץ' אילת

מאת: רותם נועם ● 9/1/2023 09:27 ● ערב ערב 3101
פרטים חדשים אודות נסיבות התלקחותה בשבת האחרונה, של קטטה המונית במלון יו קורל ביץ' באילת ● מי עקף את מי בתור לבופה בחדר האוכל ● מי מהצדדים מעורער נפשית ובעל עבר פלילי ● במשטרה לא יודעים עד עכשיו מי הצד שהחל באלימות ● והסנגורים טוענים: "מדובר באירוע נפיץ מבחינה פוליטית"
פרטים חדשים על הקטטה בין יהודים לערבים במלון יו קורל ביץ' אילת
מלון יו קורל ביץ אילת צילום: גוגל סטריט וויו

הבוקר אמורים להשתחרר ארבעה מתוך חמשת העצורים שנעצרו בשבת האחרונה לאחר שהשתתפו בקטטה אלימה במלון יו קורל ביץ' באילת. בין החמישה שלושה בני מיעוטים ושני יהודים. מפרוטוקול הדיון והחלטת השופטת ליאורה אדלשטיין עולה, כי מי שנקטו בפעולות אלימות וחמורות היו שני היהודים העצורים הפרשה. בהחלטתה לאשר את בקשת הארכת המעצר משבת ועד ליום ב', אמרה השופטת:  "עולה מחומר החקירה כי החשודים נקטו בפעולות אלימות וחמורות כלפי הצד השני, ופעולות אלה מקבלות תימוכין בעדויות שמחזקות אותן וזאת לאחר שעשיתי ניתוח של כל העדויות בתיק ורשמתי לעצמי "מפת דרכים " של כל מי שהעניק מכות ואיזה סוג של מכות, אחד לשני. תעדנה גם החבלות על גופם של החשודים האחרים. אינני מוצאת מקום לשחרר את החשודים בשלב זה...".

הרקע לקטטה, שהתרחשה בחדר האוכל של המלון, נבעה ככל הנראה מוויכוח על תור לבופה.

סנגורו של אחד החשודים היהודים, אדם הסובל מבעיות נפשיות קשות, תאר אותו ואת הנאשם הנוסף כ"אנשים נורמטיבים מנתיבות": "בגלל שזה אירוע נפיץ מבחינה פוליטית תקשורתית אז לא רצו לקחת סיכונים ועצרו אותם. לא מבין למה אי אפשר היה לבוא אתמול עם ממצאים ראשוניים מי התחיל את המכות. ..החשודים לא התחילו את המכות, הם עמדו בתור, יכול להיות שהוא עשה טעות והוא עקף, זה לא בסדר לעקוף בתור, אך זאת בטח לא סיבה להחזיק אותו במעצר. ברור שהייתה לו מעורבות באירוע, כי הוא נקלע לאירוע, אבל להגיד שהוא יזם זה רחוק מהמציאות. הוא מספר שהוא היה בתוך מצב שהוא חש מאוים, שהוא היה בתוך סוג של לינץ', כשהוא מגן על עצמו ועל משפחתו וחוטף את כל המכות". עוד תאר הסנגור כי כשפגש במרשו היו ידיו כולן ספוגות בדם והוא היה "פצוע וחבול בצורה קשה".

באת כוח החשוד היהודי השני ביקרה את היחידה החוקרת של המשטרה וטענה כי מהחלטותיה בתיק "עולה ריח לא נעים של תיק פוליטי נפיץ, וברגע שהיתה דייסה של אנשים, לקחו את האנשים על מנת שלא יגידו שיש הפליה גזענית אלא שזה נעשה הפוך...הלקוח שלי היה נראה כאילו תקפה אותו חיית פרא חולצתו הייתה קרועה וחבול". עוד הוסיפה כי האיש אמור היה להתחיל לעבוד למחרת היום כקב"ט בבית חולים וכי מדובר ביוצא יחידה קרבית נעדר עבר פלילי, "שנקלע לסיטואציה בעל כורחו עת שהה שם עם משפחתו". וכי הוא "התערב כדי להוציא את אחיו מדייסת המכות שהיתה שם, קל וחומר לאור מצבו של אחיו, ובסופו של יום מצא את עצמו חבוט וחבול וגם באזיקים.

נציג המשטרה תאר בדיון כי מהעדויות עלה שאחד החשודים היהודים הרים מוט ברזל וגם הצד השני הרים את אותו מוט". כמו כן מיוחסת לחשודים עבירה של היזק לרכוש לאחר שהשליכו זה על זה חפצים וריהוט של חדר האוכל. עוד הבהיר נציג המשטרה כי כרגע לא ברור איזה מהצדדים החל באירוע האלימות. באירוע נחבלו מספר אנשים ואולם אחד מהפצועים מבני המיעוטים ספג פציעת ראש שהצריכה את אשפוזו בבית החולים יוספטל בעיר. מעורב זה לא נעצר והוא שוחרר לאחר שנחקר במשטרת רהט.

באי כוחם של שלושת העצורים בני המיעוטים טענו בתוקף כי מי שהחל את האירוע היה אחד היהודים, המעורער בנפשו, שעקף בתור והחל את אירוע האלימות: "נכחתי בדיון הקודם של האחרים ראיתי שאף אחד לא נפצע", אמר הסנגור: "לא נפיחות, לא תמונות ולא שום דבר. אני רואה פה אדם שהוא עם פציעה בעין, והאחר ששוחרר נתפר לו הווריד והצילו את חייו...החשוד יוסף אומר שהוא עומד בתור ונדבק אליו בריון שמקלל ותוקף וחוץ מלהגן על עצמו לא היתה לו ברירה". השוטר השיב לו: "הוא היה צריך לברוח". עוד הוסיף הסנגור: "מאריכים מעצר של שלושה אנשים חפים מפשע בשעה שאותו בריון זה החיים שלו וזה הנורמה שלו הוא רגיל להיות מאחורי סורג ובריח". כאמור הוארך מעצרם של שניים משלושת בני המיעוטים המעורבים באירוע והשלישי הורחק מאילת והועבר למעצר בית בן 24 שעות. עוד הושתו על המעורבים ערבויות והתחייבויות בסכומים שונים.

15739-01-23; 15741-01-23


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת