טראקנט זכתה בתקציב לעריכת פיילוט בגובה 1.1 מיליון שקל מהמשרד להגנת הסביבה

מאת: שחר קליין ● 20/11/2022 10:06 ● ערב ערב 3094
שבוע נהדר עובר על טראקנט אנטרפרייז האילתית, שרושמת בולטות באירועי ועידת האקלים הבינלאומית בשארם א שייך שבסיני ● ובמקביל להודעת ישראל על הצטרפותה ליוזמה האמריקאית לממשל מאופס פליטות, קיבלה את הודעת המשרד להגנת הסביבה על זכייתה בתקציב בסך 1.1 מיליון שקל לצורך עריכת פיילוט ראשון מסוגו לצמצום תנועת המשאיות בכבישים ● פיילוט זה מצטרף לשני פיילוטים נוספים שעורכת החברה בימים אלו עם צבא ארה''ב וצה''ל ● בעקבות ההודעה זינקה מניית החברה ב-9%
טראקנט זכתה בתקציב לעריכת פיילוט בגובה 1.1 מיליון שקל מהמשרד להגנת הסביבה
מימין: ג'ון קרי, השליח הנשיאותי המיוחד לענייני סביבה וחנן פרידמן בפגישתם ב-COP27

קשה שלא להבחין בנימת קולו המרוצה של מנכ"ל טראקנט אנטרפרייז האילתית, חנן פרידמן, בכל זאת זה עתה הוא סיים שיחה ארוכה ומרתקת עם ג'ון קרי, לשעבר מזכיר המדינה בממשל אובמה  וכיום נציג ארה"ב ל-27 COP מתוקף תפקידו כשליח הנשיאותי המיוחד לענייני סביבה בממשל ביידן. השניים נפגשו כמעט באקראי במהלך שהותם בוועידה, ומיד מצאו נושאי שיחה משותפים על רקע המגעים שמנהלת בימים אלה טראקנט מול הצבא האמריקאי ולאור עברו הצבאי העשיר של קרי.

 

"לא ניתן להשוות בין אילת לסיני"

 

אבל בטרם יתענג פרידמן על קרי, כמו גם על התקציב מהמשרד להגנת הסביבה והרשות לחדשנות, על קבלתו נודע לו ממש היום תוך כדי הועידה, ולא פחות מכך בשל זינוק מניית החברה ב-9% מאז ההכרזה על הפיילוט המתרגש – ביקשנו את פרידמן לערוך השוואה מתבקשת בין עירו, אילת, לבין סיני. "בשורה התחתונה, כשמשווים את רמת הניקיון, רמת האוכל והתשתיות, אין מה להשוות בין המוצר התיירותי של סיני לזה שמציעה אילת", הוא אומר.  

ועם זאת הוא מדגיש: "אין ספק שהמצרים העמידו אירוע ראוי וניכר שהתכוננו מתוך הבנה של הפוטנציאל האדיר שבחשיפה שיקבל חצי האי סיני, הן בתקשורת והן באמצעות אלפי המבקרים שיבקרו בוועידה. תחושת הביטחון טובה, וניכר שהצוותים תודרכו כנדרש ורמת השירות מצוינות. שירותי השאטל שהיו זמינים למבקרים וכן פיזור הנציגים שסייעו למבקרי הועידה בכל נקודה, היו לעילא ופתרו מהצורך להשתמש בשירותי המוניות הבעייתיים של סיני", הוא מחמיא לכנס, דרכו חלפו עשרות אלפי משתתפים לאורך שבועיים, ובהם 100 ראשי מדינות, שהגיעו במטרה להחליט על הדרכים להילחם במשבר האקלים.

תחת הכותרת "ועידת היישום", הם מבקשים לייצר כללים מחייבים ותוכניות עבודה פרטניות שיאפשרו להפוך את הסיסמה של אפס פליטות ב-2050 למציאות בהתהוות.

 

"היתה התעניינות גדולה סביבנו"

 

את פרידמן, אגב, כלל לא מטרידה העובדה כי בשונה משנה שעברה, השטח שלו, קרי: תחבורה ולוגיסטיקה, לא עומד בראש סדר יומה של הועידה השנה, שמתמקדת במדינות המתפתחות ובצרכים המיוחדים שלהן מול אתגרי האקלים המשתנה. פרידמן דווקא רואה בכך הזדמנות לבלוט בתחום שהוא אחד התורמים הגדולים ביותר לפליטות העולמיות (20%), תוך הצגת פתרונות טכנולוגיים  שיתרונם בכך שהם ברי יישום מידי ובהשקעה מינימלית. "למרות זאת הגענו לכאן כמומחים ונדבר על צמצום וחישוב פליטות בענף התחבורה וכל תחום הסחר בפליטות שלכולם ברור כי הוא שיקבע את מידת ההצלחה של המיזם השאפתני".

בהמשך הועידה, פגש פרידמן בנציגים מכל העולם במסגרת הביתן האירופאי, בו הציגה החברה את הטכנולוגיה שלה. הרצאתו של פרידמן, שהנו מומחה עולמי בתחום התחבורה והלוגיסטיקה, עוררה עניין רב בקרב משתתפי הועידה.

נורית לבר, מנהלת שרות לקוחות צרפת של החברה, שהתלוותה לפרידמן, נפגשה אף היא עם נציגים מאירופה וכן מממשלת צרפת, מולה בוחנת כיום טראקנט אפשרות לשילוב ממיר הדלק שלה בתוכנית ה-CEE הממשלתית, המקדמת מיזמים חוסכי דלק באמצעות מימון של חברות מזהמות.

פרידמן מסכם בסיפוק: "היתה התעניינות גדולה סביבנו ופגשתי בנציגים רבים מצרפת, מצרים וטורקיה, ובמיוחד שמחתי לשוחח על הנושא עם ג'ון קרי, שאהב מאוד לשמוע על שיתוף הפעולה שלנו עם צבא ארה"ב, שכן הצבא האמריקאי מחויב לאופטימיזציה וצמצום צריכת דלקים, ופועל עצמאית לקידום המטרה. בנוסף, שמחתי מאוד על הנוכחות המוגדלת של נציגים מהעיר אילת בראשותו של ראש העירייה אלי לנקרי, עמו נפגשתי ושוחחתי, במסגרת האינטרס המשותף שלנו לקדם את תחום ההיי טק באילת.

 

פרידמן והשרה להגנת הסביבה תמר זנדברג

 

"אבני דרך בדרך להגשמת היעד"

 

אמש (ה') בפסגת האקלים, ובנוכחות השליח המיוחד של ארה"ב, ג'ון קרי, הודיע המשרד להגנת הסביבה על הצטרפותה של ישראל ליוזמה האמריקאית השאפתנית לממשל מאופס פליטות, הקוראת לממשלות להוות דוגמה ולהוביל את המשק לאיפוס פליטות נטו מפעולות ממשלתיות עד שנת 2050.

על פי היוזמה, המדינות יפתחו ויפרסמו מפת דרכים עד ועידת האקלים הבאה, COP28 שתתקיים באיחוד האמירויות, המתווה את המסלול להשגת המחויבות "אפס נטו", ותכלול יעדי ביניים ייחודיים לכל מדינה.

ממשלות נחשבות למעסיקות הגדולות ביותר במשק, וכפועל יוצא מכך הן הופכות לצרכניות גדולות של נדל"ן ורכב, לצד רכש סחורות ושירותים בהיקפים גדולים במדינותיהן. בכך, הן "תורמות" תוספת נכבדה של פליטות גזי חממה.

ההודעה על הצטרפות ישראל למיזם הגיעה יממה בלבד לאחר שפרידמן קיבל את ההודעה לפיה זכתה טראקנט ב"קול קורא" שפרסמו המשרד להגנת הסביבה ורשות החדשנות, עבור פיילוט ראשון מסוגו, שיבוצע על ידי טראקנט בשיתוף עם מועצת המובילים וחברות הובלה בישראל.

הפיילוט מיועד לנצל את הטכנולוגיה של החברה לצורך צמצום תנועת המשאיות הריקות בכבישי ישראל, חישוב פליטות גזי חממה בזמן אמת ודיגיטציה מלאה של תהליך השילוח.
במסגרת הפיילוט, שיתמקד בהובלת מכולות בישראל ויערך עד אוקטובר 2023,  יבוצעו באמצעות פלטפורמת טראקנט ניתוח ביג דאטה ואופטימיזציה של ציי הרכב השונים, על מנת לצמצם את נסיעות המשאיות הריקות ולמדוד ולהקטין את פליטות גזי החממה של המשאיות. פלטפורמת טראקנט תנתח את המידע האמור להתקבל ממספר מובילים ותבצע התאמה חכמה בין המשאיות הריקות לבין המכולות שצריכות שינוע.

מסביר פרידמן: "מדברים על צמצום הפליטות עוד מהסכם פריז ב-2015 ולקח שש שנים כדי לנסח את היעד על פי סעיף 6 לאמנה. רק כעת ניגשים לנסח את הצעדים ליישום, זה מסביר לנו את גודל האתגר ואת משכו הלא קצר. מסיבה זו, חובה עלינו להסתכל על התהליך כעל אוסף של אבני דרך שמייצר במשולב את מסלול ההתקדמות. תחום החישמול בעולמות הציים הכבדים עדיין בחיתוליו ויעבור לפחות כעשור עד שציי רכב חשמליים אפקטיביים יתחילו להחליף את ציי הדיזל הקיימים. בדרך לשם, חשוב שנדע לחשב את כמות הפליטות שמייצרים כלי הרכב הכבדים בזמן אמת, ואז לייעל את תהליך השילוח מבחינת דיגיטציה וויזביליות מלאה, שייעלו את שרשראות האספקה, ובהמשך ניתן יהיה לראות כיצד מתרגמים את הביג דאטה שנאגרה לצרכי חוזי סחר עתידיים בפליטות". 

 

אלי לנקרי ראש עיריית אילת וחנן פרידמן. נציגות גדולה לעיר אילת

 

שילוב פתרונות כולל

 

הפיילוט עם המשרד להגנת הסביבה מצטרף לשני פיילוטים נוספת שמקדמת בימים אלה החברה, עם צבא ארה"ב וצה"ל, שבוחנים את הטכנולוגיה המתקדמת שלה לצמצום ישיר של כמות הפליטות בכלי רכב כבדים, באמצעות הטמעת ממיר דלק בשם Trucknet Smart Catalyst, המצמצם צריכת דלק ומפחית פליטות מזהמות. המדובר בהמשך לשיתוף הפעולה האסטרטגי של טראקנט עם חברת RENTAR האמריקאית, שחיברו בין הממיר לבין טכנולוגיית חישוב הפליטות בזמן אמת שפיתחה טראקנט. ניסויים שנערכו בארה"ב העלו כי ניתן לצמצם בעזרתו שימוש בדלקים בשיעור של 5%-10% ולהביא בכך לצמצום הפליטות ב-10%-20%. ניסויים דומים בממיר נערכו על ידי חברת קאטרפילר בברזיל ובקוריאה עם ענק האוטובוסים Ariva.

 

Trucknet Smart Catalyst


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש