הכה את כלבו ואיים על נהג מונית ונשלח למאסר

מאת: רותם נועם ● צילום: Depositphoto ● 18/11/2022 05:41 ● ערב ערב 3094
אדם שהתעלל בכלבו באילת, ובאירוע אחר איים על נהג מונית תוך שימוש בכלבו והתנגד למעצר, נשלח לשישה חודשי מאסר והופעל נגדו מאסר על תנאי שהוטל עליו בהרשעה קודמת
הכה את כלבו ואיים על  נהג מונית ונשלח למאסר
הנאשם איים באמצעות רצועת הכלב לפגוע בנהג המונית

בית המשפט השלום באילת גזר שישה חודשי מאסר וכן הפעיל מאסר מותנה של שלושה חודשים נוספים, כנגד אדם שהורשע במסגרת הסדר טעון בעבירה של איומים, אי נקיטת אמצעי זהירות בחיה ושימשו בכוח או איומים כדי למנוע מעצר.
גזר הדין הנו בעבור שלושה כתבי אישום שאוחדו כנגד הנאשם, האחד הנו בגין כך שבמהלך אפריל 2021 הוא נתפס בסמוך לקיוסק המדברי באילת כשהוא אוחז בחוזקה בכלב בצווארו ומכה בו בחוזקה באמצעות מכה לראשו ולגבו. בכתב אישום זה הואשם בהתעללות בבעלי חיים.
מכתב האישום השני עולה, כי בחודש אפריל 2021, בחניית מול הים באילת, הגיע המתלונן, נהג מונית בן 74 למקום והמתין במונית לנוסעים. בסמוך לכך הגיע הנאשם למקום כשהוא מלווה בכלב גדול שהיה קשור אליו ברצועה. האיש עלה עם הכלב למונית אך המתלונן סירב לבקשתו לעלות עם הכלב וביקש כי הנאשם ירד מהמונית. בתגובה לכך החל הנאשם לצעוק ולהשתולל ואמר למתלונן: "אם אתה לא לוקח אתה רוצה למות. בעל המונית עמד בסירובו ואז הדף אותו בעל הכלב מספר פעמים ואז שחרר את הכלב, שעלה על מושב הנהג, בעוד המתלונן יושב על כיסא הנהג והכלב מטפס עליו. מיד לאחר מכן איים הנאשם באמצעות רצועת הכלב לפגוע במתלונן עד שאזרחים שהיו עדים למקרה הרחיקו את המתלונן.
לאחר הגעתם של שוטרים למקום הוחלט על עיכוב הנאשם לתחנת משטרה, ומשהלה סירב הוחלט על מעצרו. אלא שהנאשם התנגד למעצר סירב להישמע לקריאות השוטרים ואף קילל אותם. מתסקיר שהוגש עלה כי המדובר באדם המתגורר באילת ללא קורת גג קבועה ולן לסירוגין אצל חברים שונים
בכתב אישום שלישי שצורף לגזר הדין הואשם הנאשם בהחזקה של סמים קלים בביתו.
כאמור לנאשם הרשעה נוספת בהצתה וכן הרשעה נוספת מביהמ"ש השלום בקריית גת, בעבירה של איומים, כאשר ניסה להיכנס בשנת 2019 לביתה של אמו, שהתנגדה לכך, והזעיקה משטרה.
ביהמ"ש היה ער לכך כי המדובר בנאשם "שאינו נרתע מלשוב ולבצע עבירות...לא עבר הליך טיפולי או שיקומי וקיימת ממנו מסוכנות גבוהה", והשופט שי ברגר מאילת גזר על הנאשם מאסר בפועל לתקופה של 6 חודשים, הפעלה של מאסר על תנאי למשך 3 חודשים נוספים, מאסר על תנאי ל-3 חודשים למשך שלוש שנים, פיצוי בגובה 500 שקל למתלונן וקנס בסכום זהה. ביהמ"ש הסביר כי נמנע מלהפנות את הנאשם לריצוי עונשו בדרך של עבודות שירות מאחר והלה לא ניצל את ההזדמנויות שניתנו לו ולא התייצב לראיונות אליהם זומן.
לבקשת סנגורו עוכב ביצוע גזר הדין ב-45 ימים בכפוף לערובות שונות, על מנת לאפשר לו הגשת ערעור. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש