לב שטיינברג ממשיך לשבור שיאים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 5/8/2022 10:07 ● ערב ערב 3080
אחרי שקטף את מדליית הארד במכביה, השחיין האילתי לב שטיינברג בן ה– 15 לא עוצר בבריכה ● השבוע הוא כבר חתם על שיאים אישיים באליפות ישראל הראשונה שלו בקטגורית נוער ובוגרים, אותה סיים עם 2 מדליות זהב עד גיל 16 והשתתפות מכובדת בשלושה מקצי גמר ● בימים אלו משתתפים שחייני אילת באליפות ישראל לגילאים צעירים
לב שטיינברג ממשיך לשבור שיאים
קיבל מחמאות ממאמני נבחרת ישראל. שטיינברג

יום מנוחה אחד הספיק לשחיין לב שטיינברג שחזר מתחרויות המכביה עם מדליית הארד, על מנת לחדש כוחות ולצאת לאליפות ישראל הראשונה שלו בקטגוריית הנוער והבוגרים. באליפות שמתחילה מגיל 15 ואילך מתקיימות בשעות הבוקר המוקדמות בכל מקצה ומקצה בסיומן זוכים שלושת השחיינים שסיימו בזמנים הטובים ביותר במדליות בקטגוריות הגיל שלהם. 30 השחיינים עם התוצאות הטובות ביותר מכל הגילאים בכל מקצה, מעפילים למשחי הגמר שמתקיימים בשעות הערב. מטבע הדברים כשמדובר ב- 30 שחיינים מכל הגילאים, כשמדובר בצעיר בן 15 שזו תחרות השחייה הראשונה שלו בגילאי נוער ובוגרים, שמתמודד בבריכה אחת עם שחיינים בוגרים ומנוסים, עצם ההגעה לגמר נחשבת להישג גדול.

 

אלוף ישראל לנוער


בבוקר יום התחרויות הראשון (מתוך חמישה), השתתף שטיינברג מקבוצת הפועל אילת בניצוחו של המאמן סרגי גרום, במוקדמות למרחק 200 גב. לב שבר את שיאו האישי אותו קבע ימים אחדים קודם במכביה ועצר את השעון על תוצאה מצויינת של 2:11 ד'. תוצאה שהקנתה לו את מדליית הזהב לגילאי 15 והעניקה לו את כרטיס הכניסה לגמר ב' בוגרים (גמר אליו הגיעו מקומות 10-20 כלליים מבין כל המתחרים בגילאי הנוער והבוגרים). לב שסיים את המקצה במקום השני, סיים בסך הכל במקום ה– 12 כללי מתוך 30 מתחרים בגמר כשהוא צעיר המתחרים במשחקי הגמר.
עוד בשעות הבוקר, 20 דקות אחרי שהשתתף במשחה הגב, השתתף לב במוקדמות 100 מ' פרפר וקבע תוצאה מצויינת כשהוא מצליח לראשונה בקריירת השחייה שלו לרדת את הדקה ועצר את השעון על זמן של 59:04 שניות. לב סיים במקום החמישי בגילו ולמרות התוצאה הטובה לא הצליח להתברג למקצי הגמר בערב.
ביום התחרויות השני, השתתף לב במקצה למרחק 200 מ' פרפר אותו סיים רביעי לגילו. הוא עלה לגמר בוגרים ב' וסיים במקום ה16 כללי.
ביום התחרויות האחרון השתתף לב במקצה החזק שלו למרחק 100 מ' גב. לב ניצח את כל המתחרים בגילאי 15 ו-16 וקטף את התואר אלוף ישראל לנוער בתוצאה 59:02 שניות. תוצאה מצויינת זו העניקה ללב את כרטיס הכניסה המרשים לגמר בוגרים א', מקצה אליו העפילו עשרת השחיינים הטובים מכל הגילאים במקצה. במשחה הגמר סיים לב במקום השביעי כללי והמצוין. "אלו הישגים מצויינים לצעיר שזו עבורו התחרות הראשונה לגיל נוער ובוגרים", סיכם מאמנו של לב, סרגי גרום, את הישגי חניכו באליפות ישראל. "במהלך התחרות קיבלתי עליו הרבה מחמאות ממאמנים שונים ביניהם מאמני נבחרות ישראל ואיגוד השחייה. אין לי בכלל ספק שעוד נשמע עליו גם בהמשך".

 

הישגים יפים לג'ימים

 

השיגים יפים גם לשחייני ג'ימים

 


הישגים ראויים רשמו באליפות הארץ שחייני נבחרת ג'ימים של המאמנת מעיין בוכריס:
נויה ביטון בת ה – 14 סיימה רביעית לגילה במקצה 100 מ' חתירה. היא סיימה חמישית בארץ לגילה במקצה למרחק 50 מ' והעפילה במשחה זה לגמר ג' בוגרות.
בגילאי 17-18 בנות סיימה נועה הולצמן במקום 5 בארץ במקצה 100 מ' פרפר. הולצמן הצליחה לעלות לשני מקצי גמר בוגרות האחד במקצה למרחק 50 מ' חתירה (גמר ג') ובמקצה למרחק 100 מ' פרפר העפילה לגמר ב'.
בגילאי 17-18 בנות ליאל מידני סיימה מקום 6 בארץ לגילה במקצה 100 מ' חזה ועלתה למקצה גמר בוגרות ב' במרחק זה.
בגילאי 17-18 בנים גיא ביטון סיים חמישי בארץ ועלה לשני גמרים בוגרים ב' במקצה 50 מ' ו- 100 מ' פרפר.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש