האם מלון הנסיכה בדרך לשיפוץ נוסף?

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 5/8/2022 09:49 ● ערב ערב 3080
לאחר שבע שנות שיפוץ שמעולם לא הסתיימו, ומספר שריפות שפקדו אותו ● אחרי שכמעט ונסגרה עסקה עם חברת ניהול מטורקיה, שלא יצאה לפועל, בנצבא, הבעלים של מלון הנסיכה, מנהלים בימים אלה מגעים מול מספר יזמים במטרה להשכיר את המלון לעשרים שנה
האם מלון הנסיכה  בדרך לשיפוץ נוסף?
המו''מ להפעלת מלון הנסיכה מתעורר (שוב) לחיים

הוא ככל הנראה הפיל הלבן הגדול והמעציב מכולם באילת – מלון הנסיכה שעומד בשיממונו כבר למעלה משבע שנים, לאחר שרשת ישרוטל חדלה מלנהלו, לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים לא אישר לה להמשיך ולהפעילו. מאז, פקד את המלון מזל רע במיוחד, וניסיונות השיפוץ שלו לאורך השנים, אותן ביצעה בעלת המלון, חברת נצבא, כשלו, בין היתר, בשל שריפות שפרצו במקום מעת לעת.
בשבוע שעבר (26.6), פורסם במגזין פספורט ניוז, כי ייתכן ומשהו בכל זאת זז בסאגה הנמשכת, וכי בנצבא מנהלים בימים אלה מו"מ מול  מספר גורמים, ביניהם רשת פתאל, סלינה וישראל קנדה, להשכרתו של המלון בן 419 החדרים, לתקופה של עשרים שנה, עם אופציה לחמש שנים נוספות. לפחות במקרה של פתאל, תדרש הרשת לעבור את המשוכה של רשות ההגבלים, שכאמור פסלה בעבר את ישרוטל מהסיבה כי היא מחזיקה בנתח שוק משמעותי באילת.
נכון לכרגע, המדובר בגישושים ראשוניים בלבד ובסופו של דבר תכריע שאלת המחיר, זאת לאור כך שפרק הזמן שמבקשת נצבא – עשרים שנה, נחשב לארוך במונחי ניהול של בתי מלון בישראל. עלויות השיפוץ הנדרשות על מנת להשמיש את המלון מחדש מוערכות בעשרות מיליוני שקלים.  
את מלון הנסיכה הקימה משפחת טסלר בשנת 1992, הוא נמכר לנצבא לאחר שפשט את הרגל ונכנס לכינוס נכסים.
בשנת 2018 התנהל מו"מ מול חברת הניהול הטורקית סוונדור שאמורה היתה לקבל את הניהול במלון למשך עשר שנים, אך המו"מ לא הבשיל ובהמשך פקדו את המלון ב-2019 שתי שריפות שכילו בו שטחים נרחבים.  באותה שנה תבע אלכסנדר טסלר הבעלים הראשון של המלון את נצבא על עשרה מיליון שקל בטענה כי הפרו את ההסכם לפיו חלק מתשלום עסקת המכר בין הצדדים יתבצע לאחר שהמלון יחל לפעול. אלא שבסופו של דבר המלון נותר בשיממונו.
בספטמבר 2021 פורסם תחקיר גלובס שטען כי:  "סקירה של התנהלות החברה בנוגע לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב ומלון הנסיכה באילת מעלה תמיהה בנוגע לעסקה ושאלות על המניעים מאחוריה". הכתב גיא נרדי טען, כי: "מפת האינטרסים של נצבא בפרשת מלון הנסיכה מעורפלת יותר. ייתכן שנצבא מעריכה שייבוש הנכס במשך שנים יוביל להגדלת זכויות הבנייה על הקרקע."

לאחרונה התערב גם ראש העירייה, אלי לנקרי, שביקש מנצבא לקדם את הפעלת המלון בשל המחסור בחדרי מלון באילת, כמו גם בשל היותו פיל לבן. בנובמבר 2018 החלה עיריית אילת לחייב את המלון בארנונה בשיעור הנמוך ביותר (שטחים תפוסים במלונאות), וזאת לאחר שהנכס היה פטור מתשלום ארנונה למשך שלוש שנים. עם זאת, מוגבלת תקופת החיוב בארנונה מנכס עזוב לחמש שנים, ולפיכך ייעצר החיוב בארנונה בנובמבר 2023. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש