יהודה פרץ תובע את חדשות ערוץ 13 ברבע מיליון שקל: ''הוציאו דיבתי''

מאת: רותם נועם ● 5/8/2022 09:36 ● ערב ערב 3080
מנהל תחנת הכיבוי בנמל התעופה רמון באילת, יהודה פרץ, תובע את חדשות ערוץ 13 והכתב אביעד גליקמן על רבע מיליון שקל בטענה ללשון הרע ● בעקבות כתבה ששודרה בחודש אפריל שכותרתה: ''הכבאים שהפכו למשרתים – מפקד התחנה הכריח אותנו לשמש נהגים ומלצרים'' ● פרץ שמכחיש את ההאשמות טוען בכתב התביעה: ''מדובר בעיתונאי המזוהה עם הצד השמאלי של המפה הפוליטית... מדובר בתקשורת כוחנית”
יהודה פרץ תובע את חדשות ערוץ 13  ברבע מיליון שקל: ''הוציאו דיבתי''
סימנו עובד רשות שדות התעופה, איש ימין כעבריין, התירו את דמו מבלי לבצע בדיקה או לבקש הוכחות. פרץ ● צילום: פרינטסקרין מתוך כתבת חדשות ערוץ 13

יהודה פרץ, מנהל תחנת כיבוי בשדה התעופה רמון, המשמש גם כיו"ר וועד עובדי רשות שדות התעופה באילת, ומי ששימש בעבר כחבר מועצת עיריית אילת, הגיש השבוע, באמצעות באת כוחו, עו"ד אושרת לוי מאילת, תביעת דיבה כנגד חדשות ערוץ 13 והכתב אביעד גליקמן, על סך 250 אלף שקלים, בטענה כי הוציאו את דיבתו בכתבה שפורסמה ב18.4.22 במהדורת החדשות, שהאשימה את פרץ כי עשה שימוש בכבאי התחנה לצרכיו האישיים והפך אותם למשרתים ומלצרים. פרץ טוען כי הכתבה היתה מגמתית וכי נועדה על מנת לסכל את התמודדותו על תפקיד בכיר אליו כיוון ברשות שדות התעופה. 

 

טוען כי הצליח לזהות את המתלוננים. פרץ

 

"מתנהג ממש כעבריין"


בין היתר, טענה הכתבה מפי מרואיינים שזהותם הוסתרה, כי פרץ "מתנהג ממש ממש בצורה עבריינית. עבריינית פרופר". אחד המרואיינים אמר: "הוא משתמש בנו...בעובדים בשדה רמון...כמגן אנושי, פוליטי ואישי של עצמו". "הוא עושה בנו כאוות נפשו, ולנו נמאס מזה". 
בצד העדויות נשמע קולו של הקריין שמפרט: "שימוש בלוחמי אש לענייניו האישיים, פעם כמלצרים לטובת ארוחות עם פוליטיקאים, ופעם כנהגים להסעת חברים ומשפחתו...". ובהמשך: "מעדויות שהגיעו לידינו מכבאי התחנה עולה תמונה קשה של חשש למעשים פליליים ועבירות משמעת מצד פרץ". 
בהמשך אומר הקריין: "השימוש בעובדים ובכלי רכב ששייכים לתחנה נמשך, שימו לב לעדויות, גם לטובת טרמפים לחבריו של פרץ שמגיעים לאילת". 
מרואיין אחר טען כי פרץ דורש מהכבאים לשטוף עבורו את הרכב האישי "שטיפה עם גרניק, סבון, שטיחים, ניקוי מבפנים, חלונות...ובזמן הזה הוא יושב בצד עם כל החברים שלו ומעשן סיגריה ומסתכל עלינו מהצד". 
מרואיין נוסף ציין: "אמבולנס שאמור להיות כונן לאירוע רפואי בתוך השדה, ייצא ייקח את הבת שלו משכונה א' לשכונה ב' בתוך אילת, ]שוטו כדי שתלך לבקר חברה. יש הרבה אירועים כששלה של בקשה להביא את המשפחה שלו...ככה הוא מקדם את עצמו באמצעות הכבאים". 
האשמה אחרת היתה של כבאי שטען כי נשלח להחליף את האקס בוקס לבן של פרץ באייס מול.
האשמה נוספת נגעה לכך ש"לפני שנתיים פרץ עבר דירה ומי גויס לעשות את העבודה? ניחשתם נכון: לוחמי האש הכפופים לו...עבודה איכותית זה נקרא...להעמיד לו את הבית, להתחיל לעשות לו העברות. הוא יבקש מכבאים כוח עבודה בחינם...יעמיסו לו...ויעבירו לו לבית החדש שלו באילת...אנחנו עושים את זה עם הרכב של רשות שדות התעופה, שאין אישור להשתמש עם זה לבחינה פרטית".
ובהמשך נטען כנגדו כי כשמקורבו של פרץ, השר לשעבר אמיר אוחנה בא לביקור בתחנה, כבאי התחנה הפכו למלצרים באירוע: "היינו צריכים לעשות לו על האש, לארגן את כל התחנה, ואז לקנות שולחנות, לעשות קניות של כל הבשר...כל המשקאות והכל מחשבון התחנה, שזה החשבון של רשות שדות התעופה, זה חשבון פרטי שלנו".

 

''הכבאים מעולם לא נדרשים למלצר או לשרת אף אדם''. תרגיל כיבוי אש בשדה רמון ● צילום: דוברות כבוי והצלה

 

לא הוגשה תלונה במשטרה


פרץ כאמור דוחה מכל וכל את הטענות הרבות שהופנו כלפיו בכתבה, כך הוא טוען בכתב התביעה שהגיש, כי מעולם לא עשה שימוש בכבאים כמגן אנושי, כי המונחים בהם נעשה נגדו שימוש הם מעולם האינוס וההתעללות וכי מעולם לא עשה שימוש בכבאים כמלצרים. "בימי הכיף או הגיבוש השולחנות היו נערכים טרם הישיבה על ידי המשמרת הקיימת, הבשר מוכן מראש על ידי המתנדבים לאותו יום כיף/גיבוש/הרמת כוסית וכו' ואז כל הצוות יושב לאכול בצוותא", טען בכתב התביעה. "אין מלצרים...מדובר בתסריט בדיוני".
לגבי הרכב טען כי המדובר ברכב שמוצמד למנהל תחנה, ומשמשו לצרכי עבודתו כמו גם לצרכיו האישיים כפועל יוצא הוא נשטף בתחנה כחלק מצי הרכבים של הכיבוי, בדיוק כמו הנוהל של כל רכבי השדה" וכי הצגתו כמי שמביט בשוטפים כשהוא מעשן סיגריה "לקוחה מהמערב הפרוע ואינה נכונה". 
עוד טוען פרץ כי הוא נעדר עבר פלילי וכי לא הוגשה בעקבות הטענות תלונה במשטרת ישראל כנגדו. פרץ מכחיש כי הכריח לוחמי אש לסייע בהסעות שלא במסגרת תפקידם, ואף הדגיש כי לא פעם הסיע ברכבו הפרטי חברים לעבודה, כאשר התמונה שהוצגה בכתבה היא בכלל מטקס סיום קציני מנהלה בכיבוי והיא אינה קשורה כלל להסעות וכל מטרתה "הינדוס התודעה של הכתבה".
פרץ גם הכחיש את הטענה כאילו דרש מלוחמי האש להסיע את בני ביתו וכי דרש מאחר להביא את האקס בוקס של בנו מהאייסמול (שלדברי פרץ הוא בן 29 וכלל אינו משחק במשחקי מחשב). "מעולם אמבולנס לא ביצע כל נסיעה פרטית...האמבולנס הוא רכב מבצעים נטו והוא כלל אינו מורשה לנסוע בכביש שכן רישיונו הוא רק בשטח השדה", נטען. עוד הוא מכחיש כי עשה שימוש בלוחמי האש לצורך העברת דירתו, לשם כך נעזר בבני משפחה וחברים, ובכל הנוגע לאירוע בו נכח השר לשעבר אוחנה, הגיב פרץ: "הנה עוד דיבה ולשון הרע- אין קופה אישית של העובדים או של המחלקה, הכל מפוקח, כל הוצאה מקבלת אישור מראש מהנהלת השדה או מוועד העובדים ובכל מקרה מדובר בדיבה – הכבאים מעולם לא נדרשים למלצר או לשרת אף אדם". 

 

 

הצליח לזהות את המתלוננים באמצעים טכנולוגים


פרץ טוען כי הצליח לזהות את ארבעת המרואיינים בכתבה באמצעות כלים טכנולוגיים. לטענתו, נחשפו צופים רבים לכתבה, שאף הועלתה לאתר החדשות של רשת ונצפתה למעלה מ-74 אלף פעמים. כן שודרו טרם פרסומה קדימונים שהעצימו את הדיבה ששודרה בה וחזרו עליה. "כוחה של התקשורת הוא עצום, בכוחה להמליך ובכוחה להפיל – המקרה האמור הוא שימוש בלתי סביר, חריג, לא הגיוני, רע, בכוונת מכוון, בלי שום קמצוץ של ראייה – סימנו עובד רשות שדות התעופה, איש ימין כעבריין בדיוק במילים האלו התירו את דמו מבלי לבצע בדיקה או לבקש הוכחות, הסתירו זהות ונתנו להם באופן חד צדדי לבצע רצח אופי מהחמורים שהיו...על התובע עברו ועוברים לילות קשים...אין חולק כי כל אדם סביר המוצא עצמו בלינץ' כוחני מול מיליוני אנשים שהם קהל שבוי הבטוחים כי דברי התקשורת הם "תורה מסיני" – נופל לתהומות נדודי שינה, הכאב, העצב", נטען בכתב התביעה. 

 מחדשות ערוץ 13 לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש