שני סניפי דואר חדשים נפתחו באילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 5/8/2022 09:32 ● ערב ערב 3080
לאחר סגירתם בעיר של חמישה סניפי דואר בזכיינות במהלך השנים האחרונות, ולאור מצוקת התושבים שזכתה לגיבויו של ראש העירייה מול חברת דואר ישראל, השבוע, באיחור של כחצי שנה, נפתחו סוף סוף שני סניפי דואר חדשים שפועלים לראשונה כחנות בתוך חנות ● סניף דואר אחד נפתח בסופר צאלים רחוב נירית והסניף השני נפתח בחנות לומדעת באזור התעשייה ● שני הזכיינים סבורים כי זו הדרך הנכונה להצליח במה שכשל עד כה ● כעת רק נשאר שעיריית אילת תשפר את הסדרי החניה בקרבת בית הדואר באזור התעשייה ● עיריית אילת: ''ככל ותתקבל פנייה (בנוגע לחנייה) היא תועבר לבחינת הגורמים המקצועיים''
שני סניפי דואר חדשים נפתחו באילת
אולי זה הפיתרון המתאים? דואר סופר צאלים

חמישה סניפי דואר שהיו בזכיינות נסגרו במרוצת השנים האחרונות באילת. מרגע סגירתם של שני הסניפים האחרונים ברחוב גיא לי בשחמון ובאזור התעשייה, נותרו תושבי אילת עם סניף הדואר המרכזי בלבד, עובדה שגרמה לתורים ארוכים, העדר זמינות וכעס רב מצד הלקוחות. מצוקת התושבים הגיעה עד לראש העירייה, אלי לנקרי, שפנה לחברת דואר ישראל בדרישה למהר ולמצוא פיתרון לנושא.
לאור ריבוי הכישלונות, שלפו בדואר ישראל את הרעיון לפתוח סניף דואר בתוך חנות קיימת. שני בעלי עסקים בלבד ניגשו למכרז וגם זכו. לאחר עיכוב של כחצי שנה מתאריך היעד לפתיחתם, נפתח לפני כשבועיים סניף הדואר הראשון בקונספט הזה בסופר צאלים ברחוב נירית ואילו סניף הדואר השני נפתח בימים אלו ממש בתוך חנות לומדעת באזור התעשייה.

 

רחבה מיותרת שיכולה לשמש כחניה. אזור התעשייה מול לומדעת

 

הגדלה משמעותית של מספר הנכנסים לחנויות


אם תשאלו את הזכיינים החדשים, הרי שבניגוד לפעמים הקודמות בהם סניף הדואר ניסה לייצר סביב האשנבים מכירות קטנות נוספות, דבר שלא צלח, הרי שהפעם מדובר על עסקים פעילים וקיימים שהוסיפו לעצמם תחת אותה קורת גג ובאותן הוצאות שכירות, אפשרות להכנסה נוספת. "אם מישהו חושב שמתעשרים מזה, שישכח מזה", אמר השבוע דני להב, הבעלים של חנות לומדעת, שפותח בימים אלו ממש את סניף הדואר בחנותו תחת כל הדרישות הלא פשוטות להן נדרש. "מצד שני כשאתה עסק קיים שמבקש למשוך אלייך קהל יעד נוסף, זו דרך מצויינת. אם הסטטיסטיקה מדברת על 400-500 איש ליום שנכנסים לסניף דואר בסדר גודל כזה, הרי ששום השקעה שהייתי עושה לא היתה גורמת לי להכניס לעסק כמות כזו של לקוחות פוטנציאלים. עכשיו אני דואג להגדלת המגוון בחנות על מנת להיות אטרקטיבי לאוכלוסיה נוספת שתיכנס אלי לחנות על הדרך", הוא מסביר. 
גם עבור גל גונן, מבעלי סופר צאלים, מדובר בהגדלה משמעותית של כמות הנכנסים לסופר. ומאחר בלאו הכי בשנים האחרונות העניקו כאן שירות קבלת חבילות, הרי שעכשיו הרעיון רק גדל ושודרג. "יש לנו מספיק מקום בחנות על מנת לשלב גם את השירותים של הדואר", מסביר גל.
בשני הסניפים החדשים ניתן לקבל בעמדת הדואר, שלצידה יש גם מקומות ישיבה, את כל שירותי הדואר הרגילים כולל חבילות. בסופר צאלים ישנם שני אשנבי כל ואשנב אחד של דואר, ובלומדעת ישנם שלושה אשנבי כל. "כרגע זה נראה לנו כשידוך מקסים", אומר גל, ומבהיר, כי לאט לאט אנשים מגלים את העובדה שאפשר לקבל בסופר שלהם את כל שירותי הדואר. "אנשים מודים לנו בחום על המהלך שעוזר להם כיום", אומר גל. "הכל כאן בשליטה מלאה ועל פניו נראה מוצלח מאוד. התנועה זורמת, הדואר לא מפריע לאנשים לערוך כאן את קניותיהם ולהיפך, מוסיף לקוחות, יש גישה לנכים, ומי יודע, אולי זה בדיוק הפיתרון שהיה נחוץ עד היום בעיר. אפילו עברנו בהצלחה את ה– 28 לחודש הראשון שלנו עם כל תשלומי הביטוח הלאומי.

 

עדיין חסרה חניה


לצד האופטימיות הרבה, באזור התעשייה עדיין ישנה בעייה אחת- היעדר מקומות חניה בקרבת לומדעת, החנות שמשמשת מהיום גם כסניף דואר. דני להב, שהבין כי החנות תמשוך כעת הרבה יותר קהל, מיהר לבקש מעיריית אילת לסייע בשיפור מצב התנועה והחניה במקום, ואולם לטענתו עד היום ללא הועיל. "עיריית אילת שכבר פעלה מול חברת הדואר על מנת לשפר את המצב לתושבים, חייבת גם לדאוג להגדיל כאן את מקומות החניה. מה עשינו אם יש דואר אבל לאנשים אין מקום חניה?", אומר להב שמצביע על קטע מרוצף מלא עפר בקרבת החניה הקיימת, ומבהיר, כי ניתן בקלות להפוך את הקטע הזה למקומות חניה נוספים. "פתרונות אפשר למצוא, השאלה אם יש מי שרוצה להשלים את העבודה", הוא אומר.
כך או כך, רשמו לפניכם, כיום יש באילת עוד שני סניפי דואר לנוחיותיכם.

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "בדיקה מול מנכ״ל העירייה מעלה, כי לא התקבלה כל פנייה מלומדעת. ככל ותתקבל פנייה היא תועבר לבחינת הגורמים המקצועיים."

"


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש