הקרב על הרעש במרכז התיירות עולה מדרגה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 1/7/2022 09:01 ● ערב ערב 3075
מי שיעבור במרכז התיירות בשעות שלפנות בוקר, לא יאמין לאיזה עוצמות מגיע הרעש במקום ● עד כדי כך שאפילו בעלי המועדונים והפאבים במרכז, שהם עצמם יוצרים את הרעש (לטענתם באין ברירה אחרת), מתקשים לתפקד ברמות הדציבלים הלא הגיוניות והבאסים שמרעידים את כל האזור ● לאחרונה החליטה הנהלת מלון קלאב הוטל שככה אי אפשר עוד להמשיך ● במכתב התראה חתום על ידי עורכת דין שהוציאה הנהלת המלון, נדרשים בעלי מקומות הבילוי הרועשים להוריד ומהר את עוצמת הרעש במרכז ● לקריאה מצטרפים השבוע בעלי אכסניות במרכז התיירות שמבהירים: ''גם אטמי אוזניים וגם שלוש שכבות של חלונות לא מונעים את עוצמות הרעש'' ● שכנים בבנייני המגורים הסמוכים טוענים: ''מלחמת הרעש שקיימת בין המועדונים במרכז התיירות, פוגעת לנו באיכות החיים'' ● ואפילו בעלי המועדונים עצמם מוחים: ''ככה אי אפשר להתנהל'' ● אז איך זה שכולם מסכימים שיש בעיה ואין פיתרון? תשאלו את הפיקוח של עיריית אילת שלטענת כל הגורמים נכשל ובגדול ● ''בימים אלה מקדמת העירייה סקר עדכני לקביעת רמת הרעש במרכז תיירות'', נמסר מעיריית אילת
הקרב על הרעש במרכז  התיירות עולה מדרגה
החיים בצמידות לא קלים. מרכז התיירות ומלון קלאב הוטל

במכתב התרעה ששיגרה השבוע הנהלת מלון קלאב הוטל בעיר לשורה של בעלי מועדונים ופאבים במרכז התיירות, כמו גם לכל גורמי הפיקוח והאכיפה באילת, נדרשים כל הגורמים לטפל מיידית בבעיית הרעש הסביבתי שיוצר המרכז בשעות הלילה המאוחרות. זאת בעקבות העובדה שבעיית הרעש שיוצר מרכז התיירות הפך זה מכבר למפגע של ממש שמקשה על אורחי המלון לישון. בעקבות ריבוי תלונות מצד אורחים ובעייה שלא מגיעה לפתרונה, למרות שפעם אחר פעם מגיעים אנשי פיקוח ושיטור למרכז התיירות, הוחלט לאחרונה בהנהלה לעלות מדרגה ולא לשתוק עוד. גורם במלון הבהיר השבוע כי הוא מבין את הצורך של בעלי המועדונים והפאבים במרכז להגביר את המוסיקה וכי הנהלת המלון מצוייה בקשרים טובים עם בעלי העסקים במרכז ואף מבינה את חשיבות התיירות ופעילות המועדונים, ועדיין מדובר במפגע רעש שהוא הרבה מעבר לסביר, שנוצר לטענתו בעיקר לנוכח העדר פיקוח ואכיפה ראויים. באת כוחה של הנהלת המלון, עורכת הדין מיכל זימרן אישרה השבוע את הדברים והבהירה: "אכן נעשתה פנייה לכל הגופים הרלוונטים, החל בעירייה והן בשיטור העירוני ועד נציגות מרכז התיירות. כפי שהתחייבה העירייה בכוונתה לבצע בדיקה מקיפה של כל מפגעי הרעש באזור. אנו מצפים לביצוע הבדיקה במיידית. עם קבלת ממצאי הבדיקה, אנו נשקול את המשך צעדינו ".

 

שלושה חלונות לא עוזרים למנוע את הבומים. 

 

דיירים בבניינים הסמוכים: "חיינו הפכו לסיוט"


לא רק אורחי מלון קפאב הוטל סובלים ממפגע הרעש במרכז התיירות אלא גם בעלי דירות בבניינים בצופית תחתית הסמוכים למרכז. רונית ושלום, תושבי אילת שרכשו את דירתם לפני כשנה, מבינים רק היום איזו טעות עשו. "עכשיו אנחנו מבינים למה רוב הבניין מושכר, בעיקר לצעירים", אומרת רונית בכעס. "על הכל חשבנו. על הקירבה לים, על הנוחות, על הנוף. רק דבר אחד לא לקחנו בחשבון- את הרעש. כי מי מגיע לבדוק דירה באמצע הלילה. כבר בלילה הראשון שנכנסנו לישון בבית, הבנו את גודל הטעות", מספר שלום, שהרעש מהמרכז ובעיקר עוצמות הבאסים מרעידים לו את קירות הדירה. "ההזוי הוא שבמקום שהמוסיקה תלך ותפחת ככל ששעות הלילה מתקדמות, הם רק מגבירים את עוצמות הרעש. אין ספור פעמים פנינו למוקד העירוני ואפילו למשטרה אבל בכל פעם אומרים לנו שהם מאוד מצטערים אבל זה מוקד בילויים ובסדר שיש שם רעש", הוא אומר. עכשיו שוקלים בני הזוג למכור את הדירה. "ברור לנו שהכתבה הזו תוריד מערך הנכס שקנינו במיטב כספנו, אבל עוד לפני כן, עיריי תאילת חייבת לתת פתרונות לכל התושבים בסביבה שסובלים", אומרת רונית ומדגישה: "סובלים במלוא מובן המילה. כשאתה כמעט ולא ישן בלילה, לילה אחר לילה, החיים הופכים לסיוט".

 

בעלי אכסניות במרכז: "אטמי האוזניים לא מונעים את רעידות החדר"


בהיותו של מרכז התיירות מרכז המשלב בכפיפה אחת ייעודי קרקע שונים ביניהם לא רק פאבים ומועדונים אלא גם מסעדות, בתי קפה, אכסניות ואפילו משרדים, הסבולים הגדולים ביותר בשעות הלילה המאוחרות הם אורחי האכסניות. "את מבינה", אומר לי השבוע הבעלים של אחת האכסניות שזוכה לדירוג נמוך רק בגלל שהרעש מקשה על אורחי האכסניה לישון. "אנחנו עסק חוקי לכל דבר. יש לי רישיון עסק, אני עומד בכל הדרישות, משלם את כל התשלומים שאני צריך, אבל כשזה מגיע למה שמגיע לי, שם הדברים נעצרים. אני מבין את חשיבות המרכז. מבין את הצורך במוסיקה במועדונים, שלא יכולה להיפסק בחצות, אני מבין הכל אבל לא מצליח להבין איך עד היום העירייה לא טרחה להציב דרישות ברורות לבעלי המועדונים להקטנת עוצמות הרעש. אני לגמרי מאמין שכולנו יכולים לחיות בשלום במקום אחד, הרעיון הוא פשוט- כל אחד צריך לחשוב גם איך הוא לא פוגע בשכן שלו כדי שגם הוא יצליח לעבוד. אם יש מגבלות של עוצמות הרעש והדציבלים, לא ברור לי למה כולם עושים ביניהם תחרות מי מרעיש יותר. 
האמת, המצב אצלם בלתי נסבלץ לשבת במועדון עם עוצמות רעש כאלו לא עושה טוב גם ללקוחות שלהם. הייתי בתל אביב במועדון שפועל מתחת לבתי מגורים ברחוב דיזינגוף, תאמיני לי שהדיירים בבניינים מעל לא שומעים כלום. ברגע שדואגים לעשות אקוסטיקה כמו שצריך ובוחרים את הרמקולים הנכונים, דברים יכולים להישמע אחרת. תיירים שמגיעים לאכסניה לא מבינים איך זה יכול לקרות. הם שואלים אותי אם אין באילת חוק. לכי תסבירי להם שיש חוק אבל אין לו שיניים כי לאף אחד לא ממש איכפת. מה עוד אני יכול לעשות חוץ מזה שאני מחלק אטמי אוזניים בכניסה לחדר והתקנתי בכל חדר שלוש חלונות כדי למנוע את עוצמות הרעש. למרות כל אלו, הרעש כל כך חזק שהוא עדיין חודר לחדרים ועדיין לא דיברנו על עוצמות הבאסים שמרעידים את הקירות. נגד זה כבר באמת אין לנו מה לעשות. אני כותב באתרים שהאכסנייה מיועדת בעיקר לצעירים, כי בואי, אני מבין שמבוגרים לא ישרדו פה ודקה ואילו הצעירים בלאוו הכי חוזרים לחדר לפנות בוקר. אבל גם מי שמגיע לכאן בידיעה מראש שיש רעש, לא מאמין עד כמה זה בלתי נסבל. אני נותן שירות מצויין, מקום נקי ומסודר, למה אני צריך לסבול כל הזמן תגובות עויינות בגלל הרעש כשלי אין מה לעשות עם זה?". בעל האכסנייה מפנה את האצבע המאשימה לעיריית אילת: "הכל כאן זה פיקוי ואכיפה. את מתלוננת לעירייה, הם מפנים אותך למשטרה, את פונה למשטרה הם מחזירים אותך לעירייה. בשורה התחתונה כל עוד אין כאן פיקוח כל אחד ימשיך לעשות מה שהוא רוצה. וכשמועדון אחד מגביר את המוסיקה, זה גורם למועדון אחר להגביר עוד יותר וככה זה עם כולם. אז מה מצפים? ככה זה כשאין פיקוח על נושא הזבל וכל אחד זורק את הזבל שלו איפה שהוא רוצה, ככה זה כשאין פיקוח על חריגות בנייה, אז הנה, יש גם חריגות חמורות במפגעי הרעש. אז מה? זה סימפטום של חוסר אכיפה. כל אחד עושה מה שהוא רוצה ואת יודעת מה, אני לא מאשים את בעלי העסקים רק את מי שאמור לדאוג שזה לא יקרה".
בעל אכסניה נוספת באזור התיירות מספר שהוא עצמו נוסע לעיתים תכופות לנפוש באתרי מסיבות בעולם כמו איביזה. "שם מה שהוא לא מועדון סגור בתוך מתחם, סוגרים בחצות. אין שום סיבה שהמועדונים יהרסו שם את העיר. אלא שאת מה שמבינים שם, לא מבינים כאן. בשעה 12:00 הם רק מגבירים את הרעש ולפנות בוקר הרעש מתגבר עוד יותר. כשאני מתקשר להתלונן במשטרה הם אומרים לי- מה אתה רוצה זה אזור תיירותי. אבל מה עם הבניינים שממוקמים 300 מ' מכאן? המוסיקה הזו שמחרישה את האוזניים בחוץ, מושכת לאזור את האנשים הלא טובים. הם מגיעים לכאן שתויים וגמורים ובכלל לא נכנסים לפאבים אלא נשארים בחוץ, נהנים מהמוסיקה שמפוצצתץ את האוזניים. זה לא מה שאנחנו צריכים כאן. כבר מפחיד לעבור כאן ברחוב".

אז אולי זה לא מקום שמתאים לאכסניות?
"אבל יש לנו רישיון. המרכז הוא מרכז משולב. הכל כאן זה עניין של רצון להתחשב באחר ואת יודעת מה, יותר מזה, הכל כאן עניין של פיקוח ואכיפה. אם מישהו יטרח לעשות סדר בבלאגן הזה, הדברים ייראו אחרת. אבל כשלאף אחד לא אכפת וכל אחד עושה מה שבא לו כי בעתם למה לא, ככה נראים הדברים", הוא מוחה. "העירייה מאשרת להם לחרוג וליצור מפגעי רעש ואנחנו, כמו אורחי מלון קלאב הוטל וכמו בעלי הדירות בבניינים הסמוכים משלמים את המחיר".

 

אטמי אוזניים מחולקים לבאים.  אכסנייה במרכז תיירות

 

הבעלים של פאב הדובים: "עיריית אילת בעצמה יצרה את הבעיה"


אם ציפיתם שבעלי המועדונים והפאבים ינסו להגן על עצמם ולהצטדק בעניין הרעש, תופתעו לגלות שגם להם הרעש המוגזם לא עושה טוב. "כולנו במרכז במערכת יחסית מאוד טובה", מבהיר השבוע בן עדה, מהבעלים של פאב הדובים שמבהיר כי בעיית הרעש במרכז התחילה כבר לפני כעשר שנים כשעיריית אילת החליטה שאין עוד אישור למקמם רמקולים בחוץ. "היינו מפזרים ברחבה החיצונית רמקולים קטנים שהחזית שלהם הייתה פונה לכיוון הרחבה. שמרנו על מידה הגיונית של רעש. אלא שמרגע שהעירייה אסרה את זה, כולם שמו את הרמקולים על המבנה עם החזית כלפי חוץ ורק טבעי שהרמקולים גדלו כדי שבאי המועדונים והפאבים יוכלו לשמוע את המוסיקה. ביקשנו כמו בכל מקום בעולם, להחזיר את הרמקולים הקטנים. היו לנו אין ספור פגישות עם מי לא, אבל שום דבר לא מניב את התוצאות הרצויות". בפאב הדובים מתייחסים בשיא הרצינות לבעייה שהועלתה על ידי מלון קלאב הוטל. "זו פעם שלישית שאנחנו מביאים יועץ אקוסטי מהמרכז שהוא מומחה למועדונים, שימצא לנו דרך לצמצם את בעיית הרעש. זה אפשרי. אם כל מועדון יביא יועץ אקוסטיקה, נוכל לצמצם במידה ניכרת את הבעייה במקום. אנחנו מוכנים לממן עלות של 50 אלף ש"ח ליועץ סאונד שיעשה ייעוץ לכל המרכז, אבל זה לא יעזור אם עיריית אילת לא תדאג לאכיפה. כן, היית מאמינה, אנחנו דורשים מהעירייה לאכוף כמו שצריך. מי שלא יעמוד בתנאים יקבל צו סגירה במקום או קנס גבוה. אם אין אכיפה, לא משנה מה נעשה, הבעיה לעולם לא תיפתר. גם אני לא אוהב את הרעש המוזגם אצלנו, זה לא נעים לאוזן, אבל אם לא נגביר וכולם מסביבנו מגבירים, איך ישמעו אצלנו את המוסיקה? רק אם כולם יעבדו לפני הספר, ההשקעה הזו ביועץ סאונד תהייה כדאית. תראי מסביב, ווליום, אשפה, רישוי עסקים, חריגות בנייה, בהעדר אכיפה כל אחד כאן עושה מה שהוא רוצה ומה שמתחיל כזמני הופך לקבוע. למה ככה?".

 

"עד שלא תהייה אכיפה, לא יהיה פיתרון לבעייה". בן עדה

 

ממשטרת אילת נמסר בתגובה: "מפגעי הרעש במרכז התיירות טופלו ביסודיות על ידי המשטרה, משלא אותר מקור רעש יחיד, יזמה המשטרה את טיפולה של היחידה לאיכות הסביבה בעיריית אילת. בנסיבות אלה, יש לבקש התייחסות העירייה לממצאים".

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "בימים אלה מקדמת העירייה סקר עדכני לקביעת רמת הרעש במרכז תיירות. כיום מתבצעת האכיפה בהתאם לקביעה הקודמת שבוצעה לפני מספר שנים, ואשר בעקבותיה נקבעו רמות הרעש הרצויות והכללים של הכנסת רמקולים לתוך העסק. הוראות אלה הוכנסו כתנאים ברישיון העסק ובהתאם לכך מתבצעת כאמור האכיפה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש