ביצע עבירות מס בלמעלה ממיליון ₪ ולא ישלח למאסר

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 17/6/2022 12:55 ● ערב ערב 3073
בעל עסק בתחום הבנייה והשיפוצים באילת הורשע בעבירות בהיקף של 1,400,000 ₪ שביצע באמצעות שימוש בחשבוניות פיקטיביות במשך שנתיים, וניסה לטעון כי קבלן שעמו עבד באותה תקופה הוא שהביא אותו לביצוע העבירות ● בית המשפט בחר להקל בעונשו וגזר עליו עבודות שירות
ביצע עבירות מס בלמעלה  ממיליון ₪ ולא ישלח למאסר
השופט התחשב בכך שהנאשם לא שב לבצע עבירות מאז נתפס
תגיות:

לאחרונה ניתן פסק דין בעניינו של עבריין מס - בעל עסק בתחום הבנייה והשיפוצים בעיר אילת, שעבד עם קבלני משנה. מכתב האישום עולה, כי בשנות המס 2015 עד 2016, הכניס חשבוניות פיקטיביות לספרי העסק בסך 1,400,000 ₪ וניכה אותן כהוצאות פיקטיביות.
בעל העסק, כבן 53, נשוי ואב לשני ילדים, מתגורר עם משפחתו באילת, הודה והורשע בעובדות כתב האישום במסגרת הסדר טיעון בשתי עבירות של ניהול פנקסי חשבונות כוזבים. בעל העסק טען כי מדובר בחשבוניות זרות וכי העבירות בוצעו במשך שנתיים כאשר היה בקשר עם קבלן מסוים ולאחר שהקשר העסקי אתו הסתיים חזר לנהל ספרים כחוק ולא בשל פתיחת החקירה נגדו. 
עוד טען באמצעות באי כוחו עו"ד אלעד רן ועו"ד הילה תירוש,  כי הסיר את המחדל במלואו ויש לתת לכך משקל ממשי בגזירת עונשו. בדבריו לעונש ציין בעל העסק כי הוא מצטער על מעשיו וכי הוא משוכנע שלא יחזור על כך בשנית.
השופט אבישי כהן, מבית משפט השלום בבאר שבע, התייחס לעניין הסרת המחדל ואמר: ״אמנם אין בכך כדי למרק את הפשע אולם יש להסרת המחדל חשיבות ויש לעודדה ולתת לכך משקל. בשים לב לנסיבותיו של הנאשם והסרת המחדל במלואו מצאתי למקם את עונשו ברף התחתון של המתחם ונוכח העובדה כי מאז ביצוע העבירות לא נפתחו נגד הנאשם תיקים כלכליים נוספים על אף שהמשיך בניהול עסקיו. עוד הוסיף השופט ואמר כי ״בעבירות המס, במסגרת שיקולי הענישה, נסיבותיו האישיות של נאשם נדחקות במידה רבה מפני האינטרס שבהרתעה ומיגור התופעה. על אף האמור, נסיבותיו האישיות של הנאשם במצטבר עם הסרת המחדל והתרומה המשמעותית לקהילה, תומכות בנטייה לאמץ את בקשת ההגנה ולהסתפק בהטלת מאסר שירוצה בדרך של עבודת שירות חרף ההקלה הגלומה ברכיב זה אול מול עתירת המאשימה״.

בפסק הדין שניתן ב- 29 במאי 2022, גזר השופט על בעל העסק 9 חודשי עבודת שירות, שני מאסרים על תנאי וקנס על סך 80,000 ₪.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת