מנכ''ל ישראייר: ''אם יש מקום שרואים בבירור שלא נפגענו בו מההחלטה שלא לטוס בשבת, אילת היא ההוכחה''

מאת: רותם נועם ● 17/6/2022 12:54 ● ערב ערב 3073
ישראייר מחפשת מנועי צמיחה חדשים לאור התרסקות הקו לאילת ● בין היתר היא מעוניינת להיכנס שותפה במלון באילת כדי להשתחרר מלפיתת המלונאים ששולטים במחירי חבילות הנופש ● מתעתדת ליישר קו עם ארקיע ולהטמיע תוכנה שתעלה מחירים בהתאם לביקושים ● בודקת אפשרות לרכישת רישיון טיסה אירופאי, שיזכה אותה בסבסוד על כל נוסע שינחת בשדה רמון ● ומקווה לרכוש את אמון האילתים, באמצעות מועדון הקניות של רמי לוי, שיאפשר המרת נקודות צבורות לכרטיסי טיסה בשווי מאות דולרים בשנה ● בראיון בלעדי ל'ערב ערב באילת' מדבר מנכ''ל החברה, אורי סירקיס, על התוכניות, האתגרים והודף את האשמות בנוגע לאיחורים המתארכים, תוך שהוא מפנה אצבע מאשימה אל רשות שדות התעופה, האשמה הבלעדית לטעמו במצב
מנכ''ל ישראייר: ''אם יש מקום  שרואים בבירור שלא נפגענו בו  מההחלטה שלא לטוס בשבת,  אילת היא ההוכחה''
“הקו לאילת לא בסכנת סגירה אבל רווחיותו ירדה''. סירקיס
תגיות:

חברת ישראייר יוצאת בשלל מהלכים על מנת לייצר מנועי צמיחה שיפצו על ירידת הרווחיות החדה בקו הטיסות שלה לאילת וכן על מנת להתמודד טוב יותר עם המשבריות הפוקדת את ענף הטיסה בכלל. לשם כך היא פועלת להנפקה לציבור בה תגייס 7 מיליון דולר לצד הלוואה בגובה 11 מיליון דולר שתקבל מהמדינה למשך שלוש עד חמש שנים. בכסף שיתקבל היא מתכננת לממן מספר מנועי צמיחה עסקיים בהם רכישה של 25% בעלות ב-1,200 חדרי מלון באתונה וכרתים, אך גם מספר מהלכים שישפיעו על מיצובה בתוך העיר אילת. אחד המלכים הללו היא רכישת 20% ממועדון כרטיס האשראי של רמי לוי בשיתוף ישראכרט, שיאפשר לתושבי אילת הרוכשים באמצעותו להמיר את הנקודות שיצברו בו לכרטיסי טיסה, והשני הוא בחינה של כניסה לשוק המלונאות המקומי באמצעות רכישת בית מלון שיפטור אותה מתכתיבי המלונאים באילת בכל הנוגע לתמחור חבילות הנופש שהיא מוכרת בעיר. צעד נוסף הוא הטמעת תוכנת ניהול דינאמי של מחירים שמטרתה לשפר את רווחיות המכירה בהתאם לזמינות הכרטיסים. תוכנה כזו מופעלת על ידי חברת ארקיע שמחיריה לתושבי אילת גבוהים מאלו של ישראייר. תחום אחר שישראייר לוטשת אליו עיניים הוא רכישתו של רישיון הפעלה אירופי שיפטור אותה ממגבלות החלות כיום על חברות תעופה ישראליות, יאפשר לה לטוס בשבת, ויזכה אותה בקבלת סבסוד מהמדינה עבור כל נוסע שינחת בקוויה מאירופה בשדה רמון. 


בראיון בלעדי ל'ערב ערב באילת', מסביר אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר, מדוע דווקא תושבי אילת ירוויחו מהטמעת מערכת תמחור הדינאמית, כיצד יוכלו לתרגם את נקודות המועדון לכרטיסי טיסה, ומדוע רכישה של מלון בעיר תביא לקץ את תלותם במחירי המלונות המאמירים.

 

השבוע הודעתם שאתם נכנסים לעסקת רכישה של 25% מ-1,200 חדרי מלון באתונה וכרתים ביחד עם רשת בראון וכי אתם מחפשים גם מלון באילת, גם כאן תעשו כן בחבירה לרשת בראון שכבר מקימה בעיר את בראון 42 עם אבי כראל?
לא. אבל אם הם יציעו אנחנו פתוחים. אנחנו מחפשים כל הזמן נדל"ן באילת. בעלי השליטה שלנו הם אנשי נדל"ן, אז הם מבינים בתחום ושנית, הקו לאילת נפגע אנושות גם בשל סגירת שדה דב, גם בשל פתיחת שדה רמון המרוחק ועליית מחירי המוניות וגם משום שמחירי החופשה באילת עלו. כתוצאה מכך הרבה פחות אנשים מפרגנים לעצמם לטוס. מאחר וכך ולמרות שנתח השוק שלנו עלה מ-27% ב-2019 ל-37% ברבעון הראשון של השנה, רווחיות הקו נפגעה באופן קשה".

 

תושב אילת שיקנה בכרטיס המועדון של רמי לוי ייהנה בהערכה מטיסות בשווי 400 דולר בשנה.  לוי על רקע הסניף באילת

 

קשה באופן שהוא עלול להסגר?
הוא לא עומד בסכנה, אבל רמת הרווחיות שלו ירדה. ובמצב כזה או שאתה סוגר אות שאתה מחפש כיוונים אחרים. במקום לסגור אנחנו מחפשים לאתר נדל"ן מלונאי על מנת לחבר את אותו חיבור שעשינו בחו"ל בין טיסה לבין נופש, דבר שאנחנו לא מצליחים לעשות באילת משום שהמלונאים באילת לא מאפשרים לנו לקחת מה שנקרה "התחייבויות", באילת המלונאים שולטים לגמרי במתי אתה מקבל חדרים ומתי לא, ובכמה תתמחר אותם, ובאילו מחזורים, ברודוס למשל אנחנו מקבלים בלוק של חדרים ואנחנו מוכרים אותם באיזה מועדים ובאילו מחירים שאנחנו רוצים, באילת זה לא עובד כך. אם נאתר מלון באילת עם 200 חדרים, מדובר ב-500 איש ביום, מדובר בשלוש טיסות איירבאס ביום לאילת שמשרתות את המלון הזה. 

המלונאים לא יאהבו את זה
למה שלא יאהבו, הם מסתדרים היום יפה מאוד גם בלעדי, המחירים בשמיים ואנחנו לא כזה ספק גדול שלהם. 

אתם מדברים על רכישת רישיון טיסה אירופאי שיאפשר לכם לטוס בשיטת סאן דור של אל על, בשבת, יש כאן גם בשורה לתושבי אילת אליה הפסקתם לטוס בשבתות?
הרישיון האירופאי לא קשור לטיסה בשבת. מטרתו לאפשר גמישות תפעולית. כשמטוס שלך נמצא מחוץ לארץ אתה יכול לייצר טיסות גם עבור ישראלים במודל של בוקר/לילה, לצאת מאוחר בלילה מאירופה ולנחות בארץ מוקדם בבוקר ולהוציא מחזור חדש, ודבר נוסף זה מאפשר למכור למפעילים בחו"ל את שדה רמון במסגרת הסבסוד שמעניק משרד התיירות בסך 60 יורו לכל נוסע, סבסוד ממנו נהנות כיום רק חברות זרות. המצב כיום מפלה חברות ישראליות לרעה לעומת זרות.  

אבל הוא גם מאפשר לטוס בשבת
עם ה'לטוס בשבת' אנחנו מסתדרים מצוין באילת כי אנחנו מרכזים את כל הטיסות במוצאי שבת וכמו שראית נתח השוק שלנו עלה, ומסתבר שהיינו צריכים לעשות את זה בלי קשר לשבת. בגלל שמחירי המלונות עלו, אנשים רוצים לנצל את השהות בחדר כמה שיותר, ומעדיפים לחזור מאילת בשעות מאוחרות. כך הם עוזבים את המלון בשעות הצהריים עושים עוד כמה שעות של קניות בעיר, ואז עולים בחזרה הביתה בלילה. ולראיה, כל הטיסות שלנו במוצ"ש מלאות. ואם יש מקום שרואים בבירור שלא נפגענו בו מההחלטה שלא לטוס בשבת, אז אילת היא ההוכחה לכך. 

אז לא צפוי שינוי במדיניות הזו
ברור שאם יהיה רישיון טיסה אירופאי אז ניתן יהיה לטוס גם בשבת, אבל לא בגלל זה אנחנו עושים את זה. 

כלקוח קבוע שלכם אני יכול להעיד שבשבועות האחרונים חלה החרפה משמעותית באיחורי הטיסות שגם קודם לכן היוו בעיה שמעוררת עליכם את זעם הטסים, ובמיוחד את זעמם של תושבי אילת
מנהל נתב"ג עצמו צוטט בוועדת הכנסת, כמי שאומר שבנתב"ג חסרים 1,000 עובדים. המשמעות של זה שלאורך כל שרשרת האספקה מתגלגלים איחורים בשל מחסור בעובדים, וזה כמובן משפיע בצורה קשה על גם עלינו. התלונות מגיעות אלינו אבל בהחלט לא מגיעות לנו. אנחנו עושים מאמצים כבירים אבל טיסות בוקר מתאחרות וזה גורר איחורים לאורך כל היום. 

אבל אני גם רואה שמספר הטיסות שלכם לאילת קטן ובנוסף עברתם למטוסי ענק, מטוס ה- ATR נעלם לאחרונה, כך שאתם גם מצמצמים מספר טיסות וגם מאחדים טיסות למטוסים גדולים, מהקווים של אירופה
אתה אומר הבל הבלים, מטוס ה- ATR היה בשיפוץ, הוא חזר מאז ללוח הטיסות ונתון נוסף זה שלבקשת נוסעים אנחנו מנסים לשווק כמה שיותר מטוסי אייר באס, משום שהחוויה שלהם היא טובה ומהירה יותר. אין ירידה במספר הטיסות לאילת ויש עליה דווקא בנתח השוק של ישראייר בקו לאילת. הדברים שלך הם חווייתיים. אני מסתכל על המספרים וגם החודש אנחנו נסיים עם סדר גודל של 27 עד 30 אלף נוסעים בקו של אילת, כך שהנתונים מדברים בעד עצמם. 

אתם עומדים להכניס תוכנה חדשה לניהול דינאמי של המחירים לאתר שלכם, עד היום רק לארקיע היתה תוכנה כזו, שהמשמעות שלה היא שמחירי הטיסה אינם קבועים אלא עולים ככל שמועד הטיסה מתקרב, זה לא בהכרח משרת את טובת הצרכנים אלא מיועד לצורך הגדלת התשואה, במיוחד אצל הישראלים שידועים כמי שמזמינים ברגע האחרון ופחות נוטים לתכנן חופשות מראש
ניהול תשואה יש לו יתרונות ויש לו חסרונות, היתרון שלו זה שהוא מעלה את המחיר כשיש ביקוש, והחיסרון שלו זה מבחינת הלקוח, אבל כשאין ביקוש הוא יורד למחירים אטרקטיביים, מבחינת תושבי אילת אני חושב שהמערכת הזו תעשה לכם רק טוב, שכן אתם טסים בניגוד למגמת הביקוש הגבוה, תושבי אילת מהווים כ-14% מהטסים, והם נהנים מתעריפים מיוחדים, כך שהם רק ירוויחו מזה. בנוסף, אנחנו גם מקדמים כיום את מועדון הצרכנות של כרטיס האשראי של רשת רמי לוי, שבמסגרתו כל מי שהוא תושב אילת וקונה ברמי לוי, לפי נתוני הצבירה שניתן יוכל לטוס כמעט חינם. שעור המרת הנקודות של הקניות ברשת לכרטיסי טיסה בישראייר יהיה מאוד אטרקטיבי. הנחת העבודה שלנו היא שכל מי שרוכש בכרטיס יהיה זכאי לשווי המרה שנתי של 400 דולר, יותר מ-1,200 שקל, זה מקביל לשמונה תשעה כרטיסי טיסה לתושב. 

כלומר שההמרה תתאפשר גם לטיסות בקו לנתב"ג
כן. זה יתרון גדול מאוד לתושבי אילת.  


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת