אירוע סייבר: נפרצה מערכת הכריזה של אילת

מאת: מערכת יום יום באילת ● צילום: אילוסטרציה ● 20/6/2022 10:24 ● ערב ערב 3073
בהמשך לשמיעת האזעקה אמש (א׳) באילת ולהודעות פיקוד העורף ומערך הסייבר הלאומי הבוקר, אנו מעדכנים כי אכן מדובר בחשד לאירוע סייבר במערכות כריזה אזרחיות ואין פגיעה בצופרי פיקוד העורף בעיר ● בדיקה של מנהל אבטחת מידע בעירייה מעלה, כי מדובר בפריצה למערכת הכריזה העירונית המרושתת בגני המשחקים ונועדה לשימוש המשל״ט העירוני למניעת ונדליזם ● הפורצים השתמשו במערכת הכריזה בשלושה מוקדים, להשמעה של אזעקה עולה ויורדת ● יודגש, כי מדובר ברשת אינטרנטית עצמאית שאין לה שום השפעה על אבטחת המידע בעירייה ואינה קשורה כלל וכלל לרשת העירונית ● הפריצה האמורה למערכת הכריזה ארעה בשלושה מוקדים, גן משחקים ברובע 6, פארק הספורט ביעלים ומועדון השיט בחוף הצפוני ● הפגם שהוביל לפריצה אותר והוא מטופל מול החברה האמונה על המערכת ● מפרסום ב-YNET עולה כי החשד הוא כי המדובר בפריצה של האיראנים
אירוע סייבר: נפרצה מערכת הכריזה של אילת
תגיות:

סוכנות הידיעות 'תסנים' האיראנית המזוהה עם משמרות המהפכה האיראנית, דיווחה כי "מאז אתמול בלילה, בחמש ערים ציוניות גדולות נשמעו סירנות במשך 50 דקות, ובעיר אחת לבדה נכנסו למקלט 30,000 איש".

עוד דווח, כי "הציונים הולכים למקלטים בכל פעם באשליה שאיראן או קבוצות התנגדות אחרות מנסות לשגר טיל". הסוכנות דיווחה עוד, כי "מלבד ירושלים 'הכבושה', נשמעו סירנות בערים נוספות, בהן אילת, חולון, אשקלון ואשדוד".

לטענת האיראנים, "הנושא החשוב ביותר לפקידים ולתושבי השטחים הוא איזה צליל צפירה הוא אמיתי, והאם הם צריכים ללכת למקלטים, ואיזה לא אמיתי? זה גרם לבלבול מוזר בקרבם".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש