ושוב, ליקויי תחזוקה בתחנות הממוזגות

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 17/6/2022 13:04 ● ערב ערב 3073
עשרה חודשים אחרי שכתבנו ב'ערב ערב' על הליקויים בתחזוקת תחנות האוטובוס הממוזגות, שוב, בעקבות תלונות התושבים, נמצא כי התחזוקה לוקה בחסר ● אמנם כיום יש מי שמנקה את התחנות, אבל היי, אם מנגנון סגירת ופתיחת הדלת אינו תקין, מה שווה הקירור? ● מעיריית אילת נמסר: ''לצערינו מדובר באירועי ואנדליזם“
ושוב, ליקויי תחזוקה בתחנות הממוזגות
מה שווה ניקיון אם הדלתות לא נסגרות
תגיות:

מי שיעבור בקרבת שתי תחנות האוטובוס הממוזגות שהוקמו בעיר בקול תרועה רמה, יגלה שבתחנת האוטובוס ברחוב שדרות התמרים, וגם בתחנת האוטובוס הממוזגת מול קניון מול הים, ישנה בעייה עם מנגנון הפתיחה והסגירה של הדלתות. במילים אחרות, במקום שדלתות תחנות האוטובוס יהיו סגורות וישמרו על הקירור בתוך התחנה, הדלתות פתוחות גם כשבפנים המיזוג עובד. לעיתים הן סגורות מבלי שמישהו מהממתינים לאוטובוס יוכל להיכנס פנימה. "יש בעיות תחזוקה משמעותיות בתחנות האלו", אמר השבוע ל'ערב ערב' תושב אילת וותיק שמשתמש בתחנות. "אתה אף פעם לא יודע מתי המנגנון עובד. חדשות לבקרים לוח הכפתורים מחוץ לתחנה הרוס ואין כפתור ללחוץ עליו כדי לפתוח את התחנה. במקרה הטוב אתה מצליח להיכנס פנימה והדלת לא נסגרת. במקרה הפחות טוב אתה לא מצליח למצוא את הכפתור שפותח את הדלת ונאלץ להמתין לאוטובוס בחוץ, בחום הגדול וזה מכעיס, כי אנשים מתייבשים בחוץ, כשבפנים יש מיזוג אבל אי אפשר להיכנס. לא חבל על כל הכסף שהושקע ולא מנוצל?", הוא אומר ברוגז ומוסיף: "אני מודה שמרוב הליקויים אני כבר ממש מפחד להיכנס לתחנה מחשש שאתקע בפנים ולא יהיה לי איך לצאת. עיריית אילת חייבת לבחון את עצמה היטב , לא ככה הדברים אמורים להיות, ולמה אם יודעים שהתחזוקה בעייתית, אין סיור יום יומי קבוע בתחנות, מישהו שבודק ומתקן את הליקויים בזמן אמת. כמו שבעירייה הוסיפו את התחנות לקו מנקי הרחובות, ככה העירייה צריכה להוסיף את התחנות באופן יום יומי לקו התחזוקה העירוני".
בעיות אלו שמתעוררות בתחנות הממוזגות חדשות לבקרים מעלה סימני שאלה לגבי כדאיות הקמת תחנות ממוזגות נוספות ברחבי העיר. "אם עיריית אילת לא יודעת לתחזק טוב את התחנות ואם נגרם לממתינים בתחנות האלו יותר נזק מתועלת, אין ממש כדאיות שהעירייה תמשיך לפזר תחנות כאלו יקרות ברחבי העיר", אמר לנו השבוע התושב הזועם והזכיר: "זה רעיון מושלם אבל עבור עירייה שיודעת תחזוקה מה היא".

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "העניין מטופל מול קבלן התחזוקה. לצערינו מדובר באירועי ואנדליזם".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש