פשרה: דגל תקשורת תמשיך להחזיק בזיכיון מכווני הפרסום באילת

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 13/5/2022 11:21 ● ערב ערב 3068
הגיע לסיומו בפשרה סכסוך המיליונים בין זכיינית שלטי המכוונים ותחנות האוטובוס באילת 'דגל תקשורת' לעיריית אילת וחכ''א ● על פי ההסכם שקיבל תוקף של פסק דין, הוארך הזיכיון של החברה באילת עד אפריל 2024 עם אופציה של העירייה להארכה בשנה נוספת ● בכל הנוגע לסכום שבעירייה טוענים כי דגל תקשורת חבה לה, ימונה בורר
פשרה: דגל תקשורת תמשיך להחזיק בזיכיון מכווני הפרסום באילת
הצדדים נדברים בימים אלו מול בורר בשאלת הטענות הנוגדות בדבר חיובים בשווי מיליוני שקלים

הסתיים בפשרה הסכסוך בין חברת דגל תקשור, המחזיקה בזיכיון הפרסום במכווני הפרסום ותחנות האוטובוס באילת, לבין עיריית אילת והחברה הכלכלית אילת (חכ"א), לאחר שהצדדים הודיעו במהלך חודש מרץ השנה, כי הגיעו לכדי הסכמות שמייתרות את המשך ניהול התביעות ההדדיות שהגישו זו נגד זו.
על פי מתווה הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין, יתווספו בעיר 10 מכוונים חדשים ועשר מפות עירוניות חדשות, ובכך יגדל מספר המכוונים באילת לסך של 157 פני פרסום הכוללים: 60 מכוונים, 21 מפות עיר, 55 עמודורים ו-20 תחנות אוטובוס.
עוד הוסכם כי תקופת ההתקשרות בין דגל תקשורת לעירייה תחל ב-15.2.22 ותסתיים ב-30.4.24, כאשר לעירייה תהיה זכות בלעדית להאריך את התקופה בשנה נוספת ככל תמצא לנכון. 
דגל תקשורת תחויב בתשלום דמי זיכיון לעירייה בהתאם למספר פני הפרסום החדש (157), לרבות בתשלום אגרת שילוט בהתאם לשימוש בפועל. דגל תקשורת התחייבה להעמיד ערבות מתאימה בסכום של 240 אלף שקלים לתקופת ההתקשרות החדשה. עוד הוסכם כי חיוב בעבור חשמל במכוונים יבוצע לפי 10.7 שעות ביום במכפלה של תעריף החשמל שמשלמת העירייה לחברת חשמל. 
עם זאת, טרם באו לסיומם ההליכים הנוגעים לטענות השונות שהעלו הצדדים בתביעותיהם ההדדיות שהסתכמו במיליונ שקלים. לשם כך, נקבע בהסכם הפשרה, כי הצדדים יופנו לבורר מוסכם, אשר יכריע ביחס לטענות בעניין שלוש סוגיות: אגרות, דמי זיכיון וחיובי חשמל שבעירייה ששנויים במחלוקת בין הצדדים. "ביחס לטענות אלה, אשר הועלו על ידי הנתבעות (עיריית אילת וחכ"א) במסגרת כתב התביעה שכנגד, יבחן הבורר את הטענות ההדדיות של הצדדים,  תוך שמוסכם כי הסכום שיפסק כי על דגל תקשורת לשלם לנתבעות בעניין שלושת הרכיבים הללו ינוע בין 0 ₪ לבין 2,300,000 ₪, למועד פסק הבורר", נקבע.
דגל תקשורת תבעה באוגוסט 2020 את חכ"א ועיריית אילת, על סך 4 מיליון שקל, בטענה כי אלה לא עמדו בהתחייבותן על פי המכרז, לאפשר לה הצבת עשרות מתקני פרסום באזור התיירות בעיר וכי גבתה ביתר תשלומי אגרות. בחכ"א טענו מנגד כי המדובר בתביעה שכל מטרתה להקדים תביעה שהתכוונה חכ"א להגיש כנגד דגל תקשורת, שלטענתם חבה לחברה 3.2 מיליון שקל לצד נזקים מצטברים שעברו את סך ה-9 מיליון שקל, שנבעו מכך שהחברה לא תחזקה את המתקנים כיאות ולא שמרה על תמהיל פרסומים בהתאם לדרישות המכרז. בעקבות התביעה הגישה חכ"א תביעה שכנגד על סך  4.5 מיליון שקל.
25240-08-20


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש