מישל איליצקי בת ה- 17 מאילת - סגנית אלופת ה'פאוור ליפטינג' הארצית

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 6/5/2022 12:27 ● ערב ערב 3067
מישל איליצקי בת ה – 17, תלמידת כתה י'ב במגמת פלדה כחולה בבית הספר בגין, זכתה לאחרונה במקום השני כללי בתחרות הפאוור ליפטינג הארצית – גביע ה – I.L.P.L ● 10 חודשים בלבד אחרי שהתחילה להתאמן בחדר כושר והתאהבה במשקולות ● עכשיו היא מתכוונת לקחת את זה כמה צעדים קדימה, לחבור למאמן מקצועי בתחום ולהמשיך עם התחרויות ● ''כי עם האוכל בא התיאבון'', היא אומרת בחיוך
מישל איליצקי בת ה- 17 מאילת - סגנית אלופת ה'פאוור ליפטינג' הארצית
תגיות:

תגידו מברוק למישל אוליצקי בת ה – 17 מאילת, תלמידת כתה י'ב במגמת פלדה כחולה בבית הספר בגין, שהפתיעה בגדול כשקטפה בשבוע שעבר את המקום השני כללי בתחרות ה'פוואר ליפטינג' הארצית שהתקיימה בפתח תקווה. באליפות שנקראת גביע הI.L.P.L- נדרשים המתחרים לקחת חלק בשלוש קטגוריות שונות שכוללות: סקוואט- הנחת המוט על השכמות, ירידה למצב של סקוואט והתרוממות, דד ליפט- הרמת משקולת מהריצפה והתיישרות עד לנעילה מלאה של הברכיים יישור הגב והרדת המשקולת בחזרה. וקטגוריית הבאנג' פראס- דחיקת ספסל, הרמת משקולת מעל החזה אגב שכיבה על ספסל, הורדת המשקולת לחזה ודחיקתה חזרה. בתחרות מתחרות הבנות על פי משקל וגיל, אלא שמישל הייתה לבדה בקטגוריית הגיל והמשקל שלה ולכן השגיה חושבו באופן כללי מול כל שאר המשתתפות בתחרות- בסך הכל 9 בנות בגילאי 14-18. כך או כך, בדרך להישג שברה מישל שלושה שיאי ישראל קודמים בקטגוריית הגיל והמשקל שלה- בדד ליפט היא הרימה 130 ק"ג, לעומת השיא הקודם שעמד על 117 ק"ג,  בסקוואט הרימה מישל 97.5 ק"ג לעומת 90 ק"ג השיא הקודם ובסיכום הכללי של כל שלושת הקטגוריות בהן לקחה חלק היא שברה שיא עם הרמה כללי משל 272.5 ק"ג לעומת 257.5 ק"ג. מרשים ביותר. "באתי כדי לחוות את חווית התחרות", אומרת מישל עבורה זו הייתה התחרות הראשונה. "אמרתי לעצמי שאם על הדרך אצליח לשבור שיאים, זה יהיה מצויין".

האמנת שכבר בתחרות הראשונה שלך תצליחי לעשות את זה?
מישל מחייכת ומודה: "קיוויתי. לפי הרמה שהכרתי עוד לפני התחרות ידעתי שאני קרובה ויכולה לעשות את זה ביום מוצלח שלי. לשמחתי הצלחתי".

 

 

מכדורסל למשקולות

 


בעברה שיחקה מישל כדורסל, אלא בשלב בו כבר לא נמשכה עוד לענף היא חיפשה ענף ספורט אחד לעסוק בו. לפני עשרה חודשים היא התחילה להתאמן במתחם הפיטנס וגילתה שהיא לגמרי אוהבת את המשקולות. "האמת, כבר קודם רציתי לנסות את זה, אבל זה פחדתי מהתגובות מסביב. חששתי מה יגידו, אחרי הכל זה לא ברור מאליו שבחורה ועוד נערה בגילי מרימה משקולות. אבל אחרי שראיתי באינטרנט בנות שמתאמנות, בעיקר עבור עצמן, החלטתי שאני שמה את החששות בצד ומנסה. הבנתי שזה לא צריך לשנות לי מה אומרים ומה חושבים אלא מה אני מרגישה", היא אומרת ומודה שמאוד נהנתה. למרות שבתחילת הדרך היא התאמנה בלי מאמן אישי היא מבהירה: "קיבלתי את כל התמיכה שהייתי צריכה מצוות מתחם הפיטנס, הדרכה ייעוץ וכל מה שהייתי צריכה בתהליך", היא אומרת ומדגישה, שעכשיו היא כבר חייבת מאמן פרטי כדי לעלות מדרגה נוספת בתחום, וכבר יצרה קשר עם מאמן מחוץ לאילת.

מה ספורט כזה מצריך ממך?
"בעיקר התמדה. את חייבת להיות מספיק חזקה בשביל עצמך כדי להתאמן כמעט כל יום. להשקיע הכל למען המטרה, אם זה לוותר על יציאות עם חברים ועל דברים אחרים, לוותר על אוכל מסויים, אם אני יודעת שאני צריכה כמות מסויימת של חלבון לטובת פיתוח וחיזוק השרירים, אני עומדת בזה, לוותר על מתוקים כדי לא להרוס את כל מה שבניתי. אני לא מרעיבה את עצמי, אבל אוכלת בעיקר מה שאני צריכה".

 

 

ואיך הגוף השתנה?
"ירדתי המון באחוזי השומן, נבנו לי שרירים, עליתי במאסת שריר ואני לגמרי מרגישה חזקה יותר. מבחינה נפשית אני מבינה היום שאני יכולה להגיע לכל מה שאני רוצה, הכל זה עניין של השקעה, בחירה והתמדה".

איך הסביבה מגיבה?
"החברים מאוד תומכים בי. הם יודעים שזה משהו שרציתי לעשות כבר מזמן. ההורים בעיקר חוששים כי יש את הסטיגמות שהרמת משקולות כבדים יכולה לגרום לצניחת רחם או פגיעות בגב, אבל זה לא נכון כי כשאת עובדת נכון ומבוקר, זה לא יכול לקרות ואת זה אמרו לי אנשי מקצוע בתחום. חוץ מזה בבית ממש מפרגנים, המורים, המפקד במגמה ולראייה הוא שיחרר אותי עכשיו כדי שאוכל להתראיין", היא אומרת בחיוך.

זוגיות?
"כרגע אין. בן הזוג שלי יהיה חייב לתמוך בזה ולהבין שיש ויתורים מצידי בדרך כמו פחות יציאות. אם גם הוא יהיה מתאמן זה יהיה הכי אידיאלי".

מה הלאה?
"יש שתי תחרויות באופק- האחת ביולי האחת בדצמבר, לשנייה אגיע בוודאות. עכשיו אני נכנסת לתקופה של חיטובים וזה עלול לפגוע לי בכוח ולכן לא בטוח שאלך גם לתחרות ביולי, אבל נראה".

מה נאחל לך?
"שאגיע לחו"ל, שאשבור שיאים ובעיקר שאמשיך להינות ממה שאני עושה כי זה הרי הכי חשוב".
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש