המשטרה חושדת כי עידו מיודק קשר עם חבורה מהוד השרון לפגוע במשפחת בוכבות

מאת: רותם נועם ● 29/4/2022 10:28 ● ערב ערב 3066
פרשת רצח ים בוכבות ז''ל ממשיכה לצבור תאוצה ● כך לפחות על פי החשד במשטרה, לפיו קשר עידו מיודק עם ארבעה אחרים ביניהם קטין, לפגוע בבני משפחת בוכבות ואף איים על אחד מהם ● השופטת התרשמה פחות מהחשדות, שחררה את הארבעה תוך הרחקתם מאילת וקבעה כי מדובר בשיח ברשתות החברתיות שכל המעורבים נוטלים בו חלק ● עוד קבעה כי: ''חששה של משפחת בוכבות לכשעצמו בוודאי אינו מצדיק מעצר מניעתי“
המשטרה חושדת כי עידו מיודק  קשר עם חבורה מהוד השרון  לפגוע במשפחת בוכבות
החשוד ברצח אסף מיודק

משטרת אילת עצרה ב-18.4 את עידו מיודק בחשד כי קשר יחד ארבעה נוספים וקטין נוסף להגיע לעיר אילת ולפגוע באחד מבני משפחת בוכבות. המעצר נעשה לאחר קבלת תלונה בנושא. אחד מהחשודים טוען כי הוא חולה נפש. בחיפוש שנערך ברכב בו היו בדרכם לעיר נתפסו כלי תקיפה רבים, יום קודם לכן טוענת המשטרה כי מיודק איים על אחד מבני משפחת בוכבות. ביהמ"ש שחרר את מיודק (21.4) בהסכמת המשטרה תוך הרחקתו מאילת למשך 90 יום, וקבע על איסור יצירת קשר בינו ובין משפחת בוכבות למשך 180 יום. התנאים גובו בערבות עצמית וצד ג' בגובה 5,000 שקל.
עם זאת ציין השופט אלון אופיר, כי ככל שהחקירה תסתיים ללא הגשת כתב אישום, יבוטלו גם התנאים המגבילים שנקבעו. כן הוחלט כי מכשיר הטלפון של מיודק יושב לו.
לגבי שלושת העצורים האחרים, הורה ביהמ"ש עוד ב-18.4 על שחרורם תוך חתימה על התחייבות עצמית וערבות צד ג'.
 "אין כל פסיק של ראיה"במהלך הדיון הראשון שלאחר המעצר, טען בא כוחו של מיודק כי אין כל ראיה ואפילו פסיק של ראיה לעבירת התקיפה, או אפילו לעבירה של הכנת תקיפה או קשירת קשר. החשודים האחרים אמרו בדיון: "הכל שקרים אין בתיק כלום. אנחנו עצורים ולא עשינו שום דבר”.
כאשר ביקש בא כוחו של אחד החשודים לברר האם הוא עצמו איים על בן משפחת בוכבות, השיב לו טוען המעצרים: "כשחבורה מבקשת לאיים ולפגוע באדם אחר לא צריך שכל אחד מהם יאיים מספיק שאחד מהם יאיים". בהמשך אמר: "מי שמנע את המשך העבירה או התקיפה זאת המשטרה. עצם זה שהם היו ברכב עם כלי תקיפה זה התחלה של ניסיון תקיפה, זאת החולייה הראשונה בשרשרת". בא כוח החשודים רמז כי המדובר בכלים "שיתכן שיש לי ולך ברכב? כי מגרסת החשודים עולה שמדובר בכלי עבודה להחליף פנצ'ר ולא יכול להיות שכל מי שמחזיק כלים לתיקון רכב יואשם גם בהחזקת כלי תקיפה", על כך השיב טוען המעצרים: "חלק מהכלים לפחות מיועדים לתקיפה בלבד. אי אפשר להחליף איתם פנצ'ר".
לסיכום אמר: "מדובר בחשודים שנשקפת מהם מסוכנות גבוהה מאוד, אלמלא פעילות המשטרה שקטעה את היכולת שלהם לפגוע, אני לא יודע לאן היינו מגיעים...ככה בדיוק החל האירוע הקודם" (הכוונה לרצח ים בוכבות ז"ל – ר.נ).

 

עידו טוען כי אביו הגן על עצמו ולא סייע לרצח ים בוכבות. זיו מיודק“מישהו פתח על שמי אינסטגרם"עידו מיודק טען בדיון: "מישהו פתח על שמי אינסטגרם בשם עידו השוטר וכשהוא רשם לי שאמא שלך עוד מעט תעמוד בצומת ותממן את המשפט, אני שלחתי קללות למי שפתח את האינסטגרם והם (המשטרה) ניסו להסתיר את זה, אני באתי לקחת את האופנוע שלי מאילת ולנסוע לעבודה שלי בצפון. הם  (יתר החשודים) עשו לי טובה שהם לקחו אותי בכלל".
בא כוחם של החשודים האחרים טען, כי מדובר באכיפה בררנית על לא עוול בכפם, שעה שאחד מהארבעה עם קביים אחרי ניתוח.
בהחלטתו לשחרר את העצורים בערבות צד ג' תוך הרחקתם מאילת ל-21 יום, קבעה השופטת סבין כהן, כי גם מקרה הרצח החל לאחר שבתחילה הועלו תכנים מאיימים לרשתות החברתיות, תכנים אשר הסתיימו ברצח. 
עם זאת, ציינה השופטת כי בעת שנתפסו לא קיימו הארבעה פעילות עבריינית כלשהי וכן ציינה כי הכלים שנתפסו, אף שניתן לתקוף עמם, ובהם גם סכין, ניתן לגביהם הסבר.
מה שהכריע לבסוף את הכף לשחרר את הארבעה, היתה העובדה כי בחומר הראיות לא נמצאה אינדיקציה לקשר כלשהו בין המעורבים לבין משפחת בוכבות, "העובדה שהמעורבים היו ביחד ברכב עם עידו מיודק איננה יכולה ללמד דבר על דבר ביצוע העבירה, בוודאי לא ניתן לומר כי הימצאותם ברכב מהווה ניסיון לתקיפה". 
 "אין בהודעות איום מפורש"

 בכל הנוגע לאיומים שנטען כי מיודק איים על משפחת בוכבות בהודעות קוליות, טען מיודק כי המדובר בקללות שקילל אותם מאחר וסבר כי הם עומדים מאחורי זיוף חשבון האינסטגרם על שמו, חשבון בו אף שלח הודעות תגובה בעלות מסרים דומים תחת שמו. 
"עיון בהודעות מלמד כי מדובר בשיח שבו עידו סבור שאין מקום להאשים את אביו אסף בביצוע העבירות המיוחסות לו. 

עידו ציין, בין היתר, שמדובר בהגנה עצמית (המדובר בטעות, עידו הוא בנו של זיו מיודק החשוד בסיוע לרצח ים בוכבות – ר.נ) במסגרת ההודעות, כאשר בית המשפט בוחן האם מדובר באיומים, מדובר בהודעות שבהן צוין כי לאחר שתסתיים ההרחקה מביתם של משפחת בוכבות, ירעישו ליד הבית. אין בהודעות כולן, בין זו שמיוחסת לעידו (בחשבון שנטען כי פוברק – ר.נ) ובין זו של עידו, איום מפורש בפגיעה בבני משפחת בוכבות והעלאת כתב האישום ברשתות החברתיות גם היא אינה מלמדת בהכרח על איום, מדובר בשיח שכול הצדדים המעורבים מגיבים לו.
בית המשפט מבין את תחושתה של היחידה החוקרת כי ייתכן והאירוע יגיע לכלל הסלמה, כפי שקרה בפעם הקודמת, אך הנני סבורה כי המכלול כולו אינו מצביע על אירוע שבו ישנה הצדקה להורות על המשך החקירה, כאשר עידו עצור, זאת בפרט כאשר ידע לומר את דבריו שלא תחת זהות בדויה ונשאלת לפיכך השאלה, מדוע פעם יאמר את הדברים בזהות בדויה ופעם יאמר אותם בעצמו. חששה של משפחת בוכבות לכשעצמו בוודאי אינו מצדיק מעצר מניעתי, על מנת למנוע כל אפשרות  ערטילאית לרצח, על מנת שבית המשפט יורה על מעצרו של אדם, צריך בית מהשפט להתרשם גם מראיות וגם ממסוכנות וקרבה משפחתית לכשעצמה אין די בה. למרות האמור, הנני סבורה כי יש מקום להורות על הרחקתו של עידו מיודק מהעיר אילת, בוודאי כאשר עידו עצמו מאשר כי פנה בלשון שאינה נקיה לבני משפחת בוכבות. יש לבדוק את הדברים ולאחר מכן לבחון את מידת ההגבלה בחירותו של המשיב ". כאמור, בדיון שנערך בעניינו של מיודק ב-21.4 הוא הורחק לבסוף מאילת ל-90 יום ומבני משפחת בוכבות ל-180 יום.
32769-04-22


 

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת