העבודות הסתיימו מעברי החציה לא סומנו

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 29/4/2022 10:13 ● ערב ערב 3066
חודש עבר מאז הסתיימו עבודות ריבוד הכביש ברחוב קאמן באזור המלונות, בואכה קניון האייס מול, ולמרות שמדובר בכביש מרכזי עם נפחי תנועה גבוהים, ולמרות חופשת חג הפסח, אף גורם עירוני לא מיהר לחזור ולסמן על הכביש את מעברי החציה ● רק לאחר פניית 'ערב ערב באילת', לסטס דינקין, יו“ר ועדת תחבורה, סומנו מעברי החצייה השבוע (ג')
העבודות הסתיימו  מעברי החציה לא סומנו
הכביש המרובד לפני סימון מעברי החציה השבוע
תגיות:

תושב אילתי איכפתי שם לב בשבוע שעבר כי חודש ימים לאחר שהסתיימו עבודות ריבוד הכביש ברחוב קאמן באזור המלונות, ולמרות שהיה ברור כי התנועה על אותו כביש תהיה כבדה במיוחד בחופשת חג הפסח, לא טרחה החברה הכלכלית אילת (חכ"א) שביצעה את עבודות התיקונים על הכביש עבור עיריית אילת, לסמן את מעברי החצייה שהיו על הכביש לפני הריבוד. "לא ברור לי למה העירייה מחכה? שמישהו יידרס?", מחה השבוע התושב. 
נהג מונית אילתי ידע לספר ל'ערב ערב באילת', כי תנועת הולכי הרגל בלאו הכי מסוכנת ברחוב קאמן, שכן, לדבריו, מדובר ברחוב  צפוף, בו בשגרה אנשים קופצים לכביש. "באין מעברי חציה מסודרים כמו שהיו שם קודם, אנשים הגיחו לכביש בחג פסח בכל נקודה אפשרית וזה היה מצב ממש מסוכן. גם להולכי הרגל וגם לנהגים על הכביש", אמר נהג המונית, שביקש להבין על מה ולמה לא טרחו עובדי חכ"א להחזיר בזמן את סימון מעברי החציה. 
"העבודות שם הסתיימו כבר לפני לא מעט זמן. היה לחכ"א מספיק זמן לסמן את מעברי החציה לפני חג הפסח, כשהיה ברור שהתנועה במקום תהיה גדולה, אבל משום מה, אף אחד לא טרח לעשות את זה". והיה השבוע גם מי שציין כי אולי מדובר במגמה הארצית הרווחת לצמצם את כמות מעברי החציה בערים, שכן הוכח כבר כי יותר הולכי רגל נפגעים דווקא על מעברי החציה "כי הולכי הרגל מרגישים עודף ביטחון עצמי על מעברי החציה, לא מסתכלים שמאלה וימינה וזאת בזמן שנהגים רבים לא ממש מתייחסים לחובה שלהם לעצור להולכי הרגל לפניהם. השילוב הזה הוא שהופך בשנים האחרונות את מעברי החציה ממקום בטוח על הכביש למקום מסוכן על הכביש", הסביר התושב.

 

הכביש המרובד אחרי סימון מעברי החציה השבוע

 

'ערב ערב באילת' העביר השבוע את התלונה לסגן ראש העירייה, סטס דינקין, המשמש גם כיו"ר וועדת התחבורה העירונית, וזה למרות שהבהיר כי הנושא לא נוגע כלל לוועדת התחבורה, מיהר לפנות לחכ"א בדרישה לסיים ומיד את סימון מעברי החציה על הכביש. "אני מודה לכם על פנייתכם ועל שהסבתם את תשומת לבי לנושא החמור. מחכ"א הבטיחו לי שכבר השבוע (יום ג') מעברי החציה יסומנו מחדש וכך אכן היה. 

מחכ"א נמסר לנו בתגובה: "העבודה על הכביש טרם הסתיימה באופן סופי. ישנן הנמכות מדרכה שמבוצעות ממש עכשיו. מחר בבוקר כבר מוזמן צוות צביעה לסימון מעברי החצייה מחדש".

ערב ערב בדק ביום שלישי בבוקר ומעברי החצייה אכן סומנו כמובטח.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש