תושב אילת נתפס נוהג שיכור ורכבו הושבת

מאת: דוברות המשטרה ● צילום: דוברות המשטרה ● 24/4/2022 17:13 ● ערב ערב 3065
בסופ״ש האחרון, תושב אילת בן 36, נתפס כשהוא נוהג תחת השפעת אלכוהל ● משסרב לשתף פעולה עם השוטרים, תוך שהוא מתפרע ומתלהם, נאלצו השוטרים לעכבו לתחנת המשטרה ● כנגד הנהג נרשמו שני דו''חות תנועה בגין סירוב לביצוע בדיקה ונהיגה ברישיון שפג תוקפו, וכן ניתן לו זימון לשימוע ● רכבו הושבת ורישיונו הוחרם ● כל הפרטים
תושב אילת נתפס נוהג שיכור ורכבו הושבת
תיעוד גרירת הרכב
תגיות:

בסופ"ש האחרון, שהו לוחמי מג"ב בפעילות יזומה באזור החופים הדרומיים באילת, במהלך פעילותם פנה אליהם נהג מונית מקומי וביקש להסב את תשומת ליבם לרכב שנוסע באופן לא שגרתי. מחשש לפגיעה בשלום הציבור ועל מנת שלא לסכן את הנהגים בסביבה, הלוחמים פנו באופן מידי לנהג הרכב עליו הצביע נהג המונית וביקשו ממנו לעצור בצד הדרך לצורך בירור. 

מיד עם הגעתם לנהג הרכב (יליד 1985, תושב אילת) הבחינו הלוחמים בריח עז של אלכוהול הנידף ממנו והוא אף ציין בפניהם כי אכן הנו תחת השפעת אלכוהול, כמו כן נמצא כי תוקף רישיונו פקע.
למקום הוזעקו שוטרי אגף התנועה של משטרת מרחב אילת בכדי לבצע לנהג בדיקת נשיפון. בהגעתם אליו סירב החשוד לבצע את הבדיקה והחל להתלהם ולצעוק על השוטרים.

השוטרים התעקשו עמו והסבירו לו זכויותיו, ציינו בפניו כי סירובו יעמוד לחובתו, אך הנהג המשיך בסירובו. משסרב הנהג לשתף פעולה עם השוטרים – סירב לבצע את הבדיקה ואת מבחני הביצוע (בדיקת מאפיינים), לא השיב לשאלות שנשאל, כשהוא מתפרע ומתלהם לאורך כל מפגשו עם השוטרים, נאלצו השוטרים לעכבו לתחנת המשטרה.כנגד הנהג נרשמו שני דו"חות תנועה בעבירת סירוב לביצוע בדיקה ונהיגה ברישיון שפג תוקפו, וכן ניתן לו זימון לשימוע. 

על אף הזימון שניתן לו, ועל אף כי נוצר עמו קשר פעמים נוספות, הנהג הגדיל לעשות ולא הגיע לשימוע. בשימוע מנהלי שנערך בהיעדרו ע"י ראש משרד התנועה במשטרת אילת, רפ"ק יניב חן, רכבו הושבת ורישיונו הוחרם למשך 30 ימים.

רפ"ק יניב חן: "סירוב לביצוע בדיקת נשיפון מעלה את חשדו של השוטר בקיומו של חשד סביר כי מתקיימת נהיגה תחת שכרות, על כן רשאי השוטר לדרוש מהנהג לבצע בדיקת ינשוף, המוסדרת בהוראת חוק. כל סירוב לביצוע הבדיקה יזקוף לחובת הנהג הזמנה לדין או פתיחת תיק תעבורתי בגין נהיגה בשכרות. מעצם הסירוב תיוחס לנהג עבירת נהיגה בשכרות, וייתכן כי בבדיקת הנשיפון היה נמצא כי נמצא בכמות האלכוהול המותרת, על כן, תמיד עדיף לבצע את בדיקת הינשוף מאשר לסרב לה".

כאמור, רכבו של החשוד הושבת ורישיונו הוחרם, אך עד כה טרם טרח והפקיד רישיונו, נושא שיעמוד אף הוא לחובתו שכן מניין ימי החרמת הרישיון יחל רק עם הפקדת הרישיון. תיק חקירה תעבורתי כנגד הנהג מתנהל ע"י בוחני התנועה במשטרת אילת, בתום החקירה יועבר לעיון תובע תעבורתי ביחידת התביעות של משטרת ישראל באילת.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש