ראיית הזהב של המשטרה: רצח ים בוכבות ז''ל תועד במצלמות אבטחה

מאת: רותם נועם ● 21/4/2022 07:51 ● ערב ערב 3065
משטרת אילת מבקשת מביהמ''ש המחוזי להאריך את מעצרם של זיו ואסף מיודק, החשודים ברצח (וסיוע לרצח) ים בוכבות ז''ל מאילת, עד לתום ההליכים ● במהלך דיון שנערך בבקשה ב-7.4, ביקש בא כוחם עו''ד אורי בן נתן, דחיה במתן החלטה בבקשה עד ל-11.5 וזאת במטרה ללמוד את תיק החקירה ולקבל את כל המסמכים ● ביהמ''ש נעתר לבקשה, תוך שהוא קובע כי קיימת הסכמה מצד סנגורם של החשודים כי קיים ''ניצוץ ראייתי''
ראיית הזהב של המשטרה: רצח ים  בוכבות ז''ל תועד במצלמות אבטחה
גם לאחר התמוטטות המנוח ארצה המשיך אסף לרדוף ולנסות לדקור את הקטין. ים בוכבות ז

במסגרת הבקשה להארכת המעצר טענה המשטרה כי קיימות בידה ראיות לכאורה להוכחת אשמתם של השניים בצורת עדויות, שחזורים ועימותים של אמו ואביו של בוכבות ז"ל. כן עולה מהבקשה כי האירוע תועד במצלמות אבטחה של השכנים וכן כי נתפסה הסכין הנחשדת כסכין בה בוצע הרצח. עוד מציינת המשטרה בכתב הבקשה, כי אסף מיודק נמלט מאילת בעקבות האירוע וכי נערך אחריו מצוד של שבועיים עד שנתפס בדירת מסתור במרכז הארץ. 
מכתב הבקשה עולה תיאור אירוע הרצח לפיו: "במסגרת השיחות המקדמיות, איים אסף כי יהרוג את ילדיו של המתלונן. בשל פחדו של המתלונן הוא יצר קשר עם גורם שלישי על מנת שיעשה סולחה בין הצדדים. בהגיע האב לביתו של זיו מיודק, הכה אסף מיודק את המתלונן ודקר אותו בבטנו באמצעות סכין מטבח. לאחר שנדקר, קרא האב לבנו המנוח ואז המנוח ואח נוסף נכנסו לביתו של זיו על מנת לסייע לאביהם כשהם אוחזים בסכינים. 
בשלב זה התפתח עימות בין הצדדים במסגרתו דקר אסף את המנוח 5 פעמים בחזהו ובגבו באכזריות רבה וגרם למותו. בכל אותה עת נטען בבקשה, סייע לו זיו כשהוא תופס את אביו של ים כשהוא פצוע כשחלק משרשרת המעיים שלו בחוץ. רק בהתערבותה של אחת השכנות שנזעקו למקום הוא שחרר מתפיסתו. 
גם לאחר התמוטטות המנוח ארצה המשיך אסף לרדוף ולנסות לדקור את הקטין כשאמו מתחננת בפניו שיעזוב את בנה. בהמשך, העביר אסף את הסכין לזיו ששטף אותה והחביאה בין הכלים המלוכלכים בכיור. לאחר מכן אסף ברח מהמקום ולמעשה היה בבריחה במשך שבועיים, עד שנתפס על ידי המשטרה. לאסף מיודק עבר פלילי עשיר נטען הכולל 8 רישומים קודמים בגין עבירות אלימות, סמים והפרות צווים של בימ"ש והוא ריצה מספר עונשי מאסר בעבר שהאחרון שבהם היה למשך 6 חודשים ביוני 2021. לזיו מיודק אין עבר פלילי.
13951-04-22; 13968-04-22


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת