ביג אילת מדווח על זינוק של 35% במכירות מתחילת השנה

מאת: רותם נועם ● 26/11/2021 09:59 ● ערב ערב 3044
מרכז הקניות ביג אילת מדווח השבוע על צמיחה של 35% בפדיונות בכלל הקטגוריות מתחילת השנה ● הסיבה: הקיטון הדרסטי ביציאת ישראלים לחו''ל והרווח הישיר שהרוויחה מכך העיר אילת
ביג אילת מדווח על זינוק  של 35% במכירות מתחילת השנה
הישראלים מהווים ''קהל שבוי'' ומרכזי הקניות של אילת רושמים הכנסות שיא. ביג אילת

חברת ביג הציגה השבוע (א') את תוצאות הרבעון השלישי לשנת 2021, עם צמיחה של 88% בהכנסותיה לכ-360 מיליון שקל, כשהרווחה הנקי מזנק בלא פחות מ-168% ל-251 מיליון שקל. לאור התוצאות החיוביות תחלק החברה בסוף השנה דיבידנד לבעלי המניות בגובה 100 מיליון שקל וזאת בנוסף לדיבידנד בגובה דומה שחולק בספטמבר השנה. 
לביג זרוע נכסים שהראתה אף היא זינוק במדדים כתוצאה מעלייה שווים בשוק. המדובר בנכסים של החברה בישראל ובסרביה, שהובילו לעלייה של כ-234 מיליון שקל בשווי הנדל"ן להשקעה ובהקמה של החברה. 
63% מפעילות החברה מגיעה מנדל"ן מסחרי, 24% משרדים חניונים ו-9% קרקעות ומגורים להשכרה. 50% מפעילותה מתרחשת בישראל, אך היא פעילה גם ברומניה, סרביה וארה"ב.
הכנסות החברה בתשעת החודשים הראשונים של השנה עמדו על 964.6 מיליון שקל (526.8 מיליון  שקל ברבעון השלישי אשתקד) והיא סיימה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 468.7 מיליון שקל בהשוואה להפסד נקי של כ-63.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בישראל גדל הרווח מפדיונות בתקופה זו ב-15% לעומת שנה שעברה ואף מדובר בגידול של 3.6%  לעומת התקופה המקבילה ב-2019. המדובר בנתון מרשים ביותר בהתחשב בכך שמרכזי הקניות היו סגורים למשך 50 ימים במהלך 2021. החברה אמדה את השפעות משבר הקורונה בתקופה זו השנה בסך של 8 מיליון שקל. 
כאמור, את התוצאות הטובות תולים בביג בהגבלות שחלו על יציאה מהארץ שהובילו לקיטון משמעותי במספר הישראלים שיצאו לחו"ל במהלך השנה. כתוצאה ישירה מכך נהנתה אילת משעורי תפוסה גבוהים מהרגיל ובעצם נהנתה מקהל ישראלי שבוי. מי שנהנו מהמצב החדש היו ללא ספק בעלי החנויות בקניונים בעיר שחוו פריחה בקיץ האחרון. כך למשך נהנה ביג אילת מצמחיה של 35% בפדיונות שלו בכלל הקטגוריות מתחילת השנה.
בביג ימשיכו לפעול במסגרת מגמת שינוי התמהיל בה הם נוקטים בשמונה השנים האחרונות, ולפיה מוחלפים מותגי אופנה במתחמי הסעדה גדולים, מתחמי בילוי ורשתות סטוק גדולות. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש