מסתמן: בני אילת בדרך חזרה לליגה ב' האם אורן קריספין יושיע?

מאת: פיני גניסלב ● 12/11/2021 17:02 ● ערב ערב 3042
האם בני אילת בדרך לירידה נוספת לליגה ב'? בתום המחזור ה-10 של משחקי ליגה א', הקבוצה האילתית ניצבת עם מאזן שלילי של 7 הפסדים, 2 תוצאות תיקו וניצחון אחד ● המאמן שרון חיטמן כבר OUT והשם החם כרגע שעל הפרק הוא של אורן קריספין, המשמש כמנהל מקצועי כיום במכבי הרצליה, בליגה א' ● תותי נופי: ''במשחקי ליגה א' זו אופרה אחרת לגמרי ממה שהתרגלנו בליגה ב''', עוד הוסיף: ''על כל שחקן חדש שיגיע, אחד אחר יאלץ לעזוב'' ● ורק על דבר אחד איש לא מעז לדבר – נטילת אחריות אישית מצד חברי הנהלת הקבוצה לכישלון המהדהד!
מסתמן:  בני אילת בדרך חזרה לליגה ב'   האם אורן קריספין יושיע?
בדרך לאילת? קריספין ● ''לצערי החיבור בין המאמן לבין השחקנים לא עבד''. נופי ● צילום: אתר התאחדות לכדורגל

ביום שלישי השבוע,  בני אילת נחלה הפסד נוסף, והפעם במשחק חוץ, מרגלי שחקני מכבי יבנה בתוצאה 1:0. ימים ספורים קודם לכן הצליחה, בהדרכתם של יניב כהן ובני גלבוע, לזכות בניצחון ראשון והיחיד העונה, לאחר שהביסה באילת את עירוני כסייפה 1:4 משערים של דני אבוטבול (צמד), אלימלך איילי ואור אשכולי. 
 זה הזמן להזכיר שגם בעונת 2014/15 עלתה בני אילת לליגה א', ושנה לאחר מכן ירדה שוב לליגה ב'. המאזן גם אז, במחזור ה 10 כמו היום, עמד על ניצחון אחד מתוך 10 משחקים.

 

אורן קריספין בדרך לאילת?


מחליפו של המאמן שרון חיטמן יגיע לאילת בתחילת השבוע הבא, ועד אז קיבלו שחקני אילת חופשה של מספר ימים. מי הוא המחליף? בהנהלת הקבוצה ממלאים פיהם מים, אך השם החם בבורסת השמות כרגע הוא של אורן קריספין, שאימן בעבר בליגה  הלאומית את הפועל פתח תקווה, ומשמש כיום כמנהל המקצועי של מכבי הרצליה בליגה א'. היה והמינוי החדש אכן יתממש, הרי שמבחנו הראשון של קריספין יהיה מול קבוצתו הנוכחית שאמורה לשחק מול אילת בעוד שבועיים.
משחקי ליגה א' יוצאים לפגרת "שזרוע", פעולה של זריעת דשא במגרשי הכדורגל, עד לתאריך 27/11/21 בו תתארח באילת קבוצת מכבי הרצליה הממוקמת במקום 13 בטבלה. 

 

"המרחק והטיסות גובים מחיר"


לאור מצבה הקשה של בני אילת, פנינו השבוע במס' שאלות לחבר ההנהלה וחבר ועד המנהל, תאמר נופי.

נודע לי שבישרתם לשחקנים בסוף המשחק ביבנה על כך שבקרוב אמור להתמנות מאמן חדש לקבוצה
הודענו לשחקנים שאנחנו במשא ומתן עם מספר מאמנים, ואני מאמין שעד יום ראשון הקרוב נודיע לסגל השחקנים הקיים מי האיש שיחליף את שרון חיטמן כמאמן הקבוצה. אנחנו בהנהלה ממשיכים לעשות ככל יכולתנו למען הצלחת הקבוצה, תוך כדי עבודה מאוד קשה, וגם כמובן ליתר המחלקות במועדון. הנסיעות הרבות והממושכות בכל המחלקות, המרחקים, וגם הטיסות, גובים מאיתנו מחיר מאוד כבד. גם ברמה המנטלית וגם ברמה הכלכלית. בקבוצה הבוגרת במשחקי ליגה א' זו אופרה אחרת לגמרי ממה שהתרגלנו בליגה ב'. 

נושא התפעול, התחום המקצועי וההכנות למשחקים, הם בהרבה יותר מקצועיים ומאתגרים מאשר היה לנו קודם לכן בליגה ב', ועל כן זה גם דורש מאיתנו השקעה הרבה יותר גדולה מכל הבחינות, כך שבפועל כל חברי ההנהלה, שעובדים בהתנדבות מלאה, נאלצים להשקיע ולתת הרבה יותר משנים קודמות ואנחנו בהחלט מרגישים את זה. 

מה מצאת מיוחד ברזומה של המאמן החדש שאמור להתמנות לתפקיד בימים הקרובים?
אני לא יכול לענות לך על השאלה הזאת כי עוד לא סגרנו עם מאמן. כשנמנה מאמן אני אענה.

בתחילת העונה ,בראיון ב'ערב ערב' אמרת שהצפיות שלך הן שבני אילת תתמודד לפלייאוף העליון. נכון לשבוע ,אתם עמוק בתחתית ואם לא יחול שיפור משמעותי בשבועות הקרובים אתם בדרך חזרה לליגה ב' 
נכון, צודק, אני לא נביא, אך קיוויתי, פיללתי והערכתי שכך אכן יהיה, ושנתמודד לפלייאוף העליון. לצערי החיבור בין המאמן לבין השחקנים לא עבד ועשינו טעויות, גם אנחנו וגם הצוות המקצועי, שגרמו לכך שהתוצאות לא יהיו טובות. תוסיף לזה את מכת הפציעות שהייתה לנו ועדיין קיימת בקבוצה, ואלו התוצאות. בסך הכל אני בהחלט מאמין שהמצב ישתפר כבר בשבועות הקרובים, ושגם נשאר עונה נוספת בליגה א'.

יש לכם עודף של שחקנים בסגל הקיים, ובנוסף, אמורים להגיע בימים הקרובים שחקנים נוספים לקבוצה. השאלה המתבקשת היא מתי אתם מתחילים לשחרר שחקנים שאכזבו אתכם במהלך המשחקים שקיימתם עד כה?
כל שחקן שיגיע יהיה על חשבון של שחקן בסגל הקיים. על כל אחד שיגיע, אחד אחר יאלץ לעזוב.

האם "לקיחת אחריות" לא קיימת בלקסיקון של הצוות המקצועי?
ב-9 המחזורים הראשונים שבני אילת קיימה העונה, היא שיתפה לא פחות מ-28 שחקנים! לא, זו לא טעות. אם לא די בכך, ל'ערב ערב' נודע, כי שחקני חיזוק נוספים אמורים להצטרף לשורות בני אילת, בעוד שבמקומם ישוחררו שחקנים רבים שאכזבו במהלך המשחקים שהתקיימו עד כה. נתון מעניין נוסף היא העובדה שמתחילת העונה שותפו לא פחות מ-4 שוערים במדי בני אילת. 
על כך יש להוסיף את הצטרפותם לסגל האילתי של 14 שחקנים שהגיעו מחוץ לאילת (3 מהם כבר עזבו) ובהם שחקנים שהופיעו בעונה שעברה, 2 מהליגה הלאומית, 6 מליגה א', 2 מליגה ב', 3 מליגת העל לנוער, ואחד שחזר לפעילות לאחר שנים רבות. כמו כן , יש בבני אילת ועדה מקצועית המורכבת מ-6 פעילים בקבוצה, ולאור הנתונים והתוצאות השליליות שהושגו עד כה, השאלה המתבקשת היא האם "לקיחת אחריות" לא קיימת בלקסיקון של הצוות המקצועי?


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש